Va vineti sa credeti? Trei drame noi pe EuforiaTV! Insa vom lasa surpriza cea mare pentru sfarsit.

- Chip de copil (Youthful beauty / Pretty young woman / Baby-faced beauty) din 6 februarie de luni pana vineri de la ora 17:30
Povestea lui Lee So Young (Jang Nara, cantareata si actrita), o femeie de 34 de ani impovarata cu datoriile familiei sale si care are numai o calificare din liceu, viseaza sa devina un designer in moda. Aspectul ei tanar este singurul avantaj; este confundata cu un absolvent de universitate de 25 de ani si, ulterior, visul ii devine realitate cand este angajata de-o companie de design unde il intalneste pe Choi Jin Wook (Choi Daniel), un om ce arata mult mai matur decat ar trebui sa fie pentru varsta sa.
De notat este faptul ca acest serial este mai mult o comedie din anul 2011 in care joaca, de asemenea, si Ryu Jin in rolul lui Ji Seung Il (a mai jucat in Te iubesc la infinit / Loving you a thousand times, dar si in A thousand kisses), precum si Kim Min Seo in rolul lui Kang Yoon Seo, care a jucat si in Baiat rau / Bad guy.

- Iubitul printesei (The Princess’ man) din 6 februarie de la ora 19:45
O poveste tragica de iubire intre fiica printului Suyang (Kim Young Chul) si nepotul lui Kim Jong Seo (Lee Soon Jae care a jucat in A thousand kisses si Queen Seon Deok). Fiul lui Kim Jong Seo, Seungyoo (Park Shi Hoo care a jucat si in Prosecutor Princess si Family’s Honor), este un barbat frumos si intelept ce poarta o calitate de nobil. Printesa Seryeong (Moon Chae Won), fiica regelui Sejo (Kim Young Chul) – supranumit printul Sooyang -, e un barbat vesel, plin de viata cu o curiozitate puternica si o personalitate indrazneata. Cei doi se indragostesc imediat, dar mai tarziu afla ca parintii lor sunt dusmani. Povestea are loc in Dinastia Chosun, iar serialul reprezinta versiunea coreeana de la Romeo si Julieta.
Serialul este din anul 2011.

- Parfum de femeie (Scent of a woman) din 10 februarie de luni pana vineri de la ora 16:00
O femeie, Lee Yeon Jae (Kim Sun Ah), afla ca sufera de o boala incurabila si ca mai are foarte putin de trait. Decide sa-si dea demisia de la agentia de turism la care lucra si-si va trai viata la maxim! Mai mult nu va spun, ci doar ca aproape veti plange cand veti urmari serialul si…
Acum, pe bune, trebuie sa fi auzit de aceasta drama! Si pariez ca multi dintre voi au urmarit-o deja pe net XD
In fine, am catalogat ca aceasta ar fi cea mai interesanta surpriza pe care ne-o pregateste EuforiaTV. In serial mai joaca si Lee Dong Wook ca Kang Ji Wook – a mai jucat si in Wild Romance alaturi de Jessica din SNSD -, Uhm Ki Joon ca Chae Eun Suk – poate il stiti din Dream High – si Seo Hyo Rim in rolul lui Im Se Kyung.

Si, de asemenea, pe site-ul EuforiaTV au aparut versurile de la OST-ul serialului Curtezana care este in plin proces de difuzare – Please look at me de Bo Se yo. Mi-e mi-au placut. Voua?
Mă gândesc la tine în fiecare zi / Îmi amintesc zilele petrecute împreună / Mă faci să zâmbesc chiar şi atunci când închid ochii / Îţi aminteşti? / În acele zile, dragostea noastră era frumoasă şi tristă / Însă incompletă.
Te rog, uită-te la mine / Uită-te la petalele îmbobocite ca inima mea / Căreia îi este dor de tine / Uită-te la mine / Şi dacă ele vor înflori într-o bună zi / Să ştii că inima mea nu te poate uita.
Noi suntem aceia / Care îţi ptomit iubire veşnică.
Îţi aminteşti? / În acele zile, dragostea noastră era frumoasă şi tristă / Însă incompletă. / Te rog, uită-te la mine / Uită-te la versurile pe care le scriu cu lacrimi din cer / Uită-te la mine.
Când ploile albastre vor cădea în miez de vară / Să ştii că sunt lacrimile mele căci îmi lipseşti.
Te rog nu te întrista pentru mine.
Eu sunt tu / Şi tu eşti eu / Eu sunt tu / Şi tu eşti eu.
Uită-te la mine / Iubirea mea este ca o frunză în apă / Uită-te la mine / Încep să mă simt ca frunzele uscate de toamnă / Şi mă înroşesc numai la gândul că tu / Ştii că te afli în inima mea.
Te rog, uită-te la mine / Pentru că îţi trimit gândurile mele bune pe aripi de vânt / Uită-te la mine.
Chiar şi când încep ninsorile reci de iarnă / Nu contează unde eşti / Sper că eşti bine / Şi îţi urez numai bine.

Serialul iubitul printesei va incepe in locul lui city hunter in data de 06.02.2012 la ora 19:45.
ApreciazăApreciază
Yep, mersi XD Voi modifica!
ApreciazăApreciază
serialul „parfum de femeie” ii foarte fain merita sa-l vezi:d
ApreciazăApreciază
Iertatima imi pare rau am gresit data filmului iubitul printesei am incurcato cu alta data de la alt film.Sper sa nu va suparati.
ApreciazăApreciază
Kill you :-w O-O
ApreciazăApreciază
se pare ca era corecta data asa ca nu imi mai fac griji doar ca la mine la televizor scria alt film si mam gandit ca am gresit dar cand mam uitat era filmul.
ApreciazăApreciază
A, deci nu te mai omor =)) xp
ApreciazăApreciază
am vazut si eu primul episod din drama „Chip de copil” e chiar frumos,pacat ca nu-l pot vedea deoarece invat dupa amiaza,.stie cineva vreun site unde as putea vedea aceasta drama cu subtitrare in romana?pentru ca eu am cautat dar nu am gasit.:D
ApreciazăApreciază
suna bine deabia astept sa vad si eu
ApreciazăApreciază
Youthful beauty,am avut norocul sa fiu in locul potrivit la momentul potrivit=)).Adica am deschis TV pe Euforia exact cand a inceput filmul asta,si exact la 1 episod=))).Mi-a placut mult si am decis sa il urmaresc^^
ApreciazăApreciază
Aw ಥ_ಥ cat am plans la ”Parfum de femeie” :X e foarte frumos filmul serial
ApreciazăApreciază
Foarte frumos serialul Iubitul Prinţesei. Pacat ca s-a terminat.:'(
Merita urmărit
ApreciazăApreciază