
A fost dezvăluit faptul că 35 de celebrități au pierdut un proces împotriva unei clinici de chirurgie plastică , fiindu-le violate drepturile la confidențialitate atunci când clinica a ales să le folosească numele și pozele pentru publicitate .
Judecătoria din Seoul a declarat „ În luna ianuarie anul trecut , Jang Dong Gun , Song Hye Gyo , Kim Nam Gil și alții au depus plângeri împotriva directorului unei clinici și au pierdut procesul . ”
A fost dezvăluit că Wonder Girls , 2PM , TVXQ , Super Junior și Girls’ Generation erau printre grupurile de idoli care au depus plângere .
Tribunalul a declarat „ Sunt necesare drepturile la confidențialitate pentru creșterea industriei de divertisment și publicitate, precum și creșterea în litigiile privind reclame … Cu toate acestea, deoarece nu există reglementări legale, este greu să recunoască drepturile la confidențialitate … Trebuie să existe evidențte legale ca noi să le luâm în seamă , cum ar fi drepturile validate la intimitate . ”
Autor: SooRa

GG hopaa=)))))))) 2PM wtf ?!
ApreciazăApreciază
2PM?? :O
ApreciazăApreciază