
După ştirile ce anunţau plecarea lui Nicole şi Jiyoung din KARA, un reprezentat al companiei DSP Media a vorbit despre planurile trupei pentru acest an.
Într-o convorbire telefonică cu ‘Entertainment Delay’, reprezentantul companiei DSP a declarat: „În prima jumătate a anului, probabil că se vor concentra mai mult pe activităţile individuale, urmând să facă un comeback în a doua jumătate a anului.” La întrebarea „Veţi căuta noi membri?„, reprezentantul a spus: „Nu s-a vorbit despre asta.”
Între timp, Nicole acum este FA (free agent), în traducere ar însemna ‘agent liber’ şi se pregăteşte deja să plece în curând în statele Unite. Jiyoung, încă mai având timp până în aprilie, va relua activităţile împreună cu Seungyeon, Hara şi Gyuri.


Sa nu caute noi membrii, daca DSP va face acest lucru va fi o greseala foarte mare. Kara vor fi foarte afectate, daca erau la inceput, da, puteau aduce noi membrii, dar acum, nu prea cred. Au mai exista grupuri de fete in care s-au inlocuit membrii, lucru care le-a afectat popularitatea. Va dati seama ce scandal ar fi iesit daca s-ar fi adus noi membrii in TVXQ sau JYJ.
Nu am idee cum se numesc fanii Kara, dar va rog opuneti-va aducerii de noi membrii.
ApreciazăApreciază
Kamilla sunt fani Kara, adica familie in spaniola.
Nici eu nu sunt de acord cu adusul de membre noi, avand in vedere ca nu sunt la 2 sau hai 3 ani de la debut ci la aproape 7 ani.Plus ca popularitatea lor e mare atat in Coreea cat si in Japonia.
ApreciazăApreciază