La Mulţi Ani K-Pop Romania!

kpop ro 1

Astăzi 25 februarie 2014 blogul K-Pop România împlineşte trei ani de la înfinţare.

Cu ocazia acestui eveniment fiecare din autorii blogului (mai mult sau mai puţin) au scris câte un mesaj şi şi-au exprimat sentimentele faţă de „familia” blogului.

„Iubesc blogul acesta! Singurul lucru pe care îl fac toată ziua, în afară de şcoală. este să scriu pe blog. Deşi nu scriu decât un articol, şi ala, de obicei despre sărbătoriţii din ziua respectivă, îmi ia toată dimineaţa să îl scriu. Şi e perfect aşa! În fiecare zi, de abia aştept să mai scriu ceva aici şi să citesc ce au scris şi ceilalţi. Este un blog compex, în care poţi să găseşti de toate: ştiri, glume, versuri şi informaţii strânse la un loc, informaţii care nu se găsesc aşa, la tot pasul.

Mulţumesc tuturor cititorilor pentru feedback-ul pozitiv pe care ni-l dau şi pentru că ne citesc blogul şi mulţumesc şi celorlalţi autori pentru munca pe care o depun!

La mulţi ani blogului nostru drag şi vă mulţumesc, Crissa şi Miru, pentru că m-aţi ales să fac parte din autorii lui!! 생일 축하합니다!!!

Daria (leeseoyoung)”

„K-Pop România a reuşit să adune toţi fanii din România într-un singur loc. Cu toţii avem un singur lucru în comun, şi acela este dragostea pentru k-pop şi dragostea pentru grupul preferat. Imi place K-Pop România fiindcă îţi oferă oportunitatea de a cunoaşte oameni care iubesc k-popul. K-Pop România este siungurul loc unde pot să vorbesc despre k-pop. La şcoală acest lucru fiindu-mi imposibil.

La mulţi ani blogului şi le mulţumesc tuturor pentru inţelegerea acordată.

Ghiţă (DGhitza)”

„Pentru început vreau să mulțumesc celor care m-au ales să fac parte din această mare ”familie”. K-POP ROMÂNIA este cel mai frumos blog de k-pop pe care l-am văzut până acum. Îmi place mult, pentru că aici poți găsi atât știri despre starurile tale preferate, cât și articole amuzante sau interesante. Plus că, toți fanii k-pop au un loc al lor unde pot discuta toată ziua despre ce le place lor cel mai mult. Nici nu știam că există atât de mulți iubitori ai culturii coreene în România până nu am descoperit blogul acesta. Mulțumesc și cititorilor deoarece ne apreciază munca și ne susțin.

Personal, cred că nu ai cum să nu iubești K-POP ROMÂNIA odată ce ești fan k-pop. La mulți ani blogului, sper ca în viitor să aibă popularitatea din ce în ce mai mare, fiindcă merită din plin!

Corina (Rinn)”

„Chiar daca nu fac parte din aceasta ”FAMILIE” de multa vreme, ma simt ca si cum v-as cunoaste pe toti de ani de zile. Autorii, cititorii, articolele, chiar si criticii…toate sunt minunate pe acest blog. La inceput am fost doar un simplu vizitator al blogului, am inceput sa citesc si sa comentez articolele autorilor si in cele din urma, cu putin noroc pot sa vad cum lumea citeste si comenteaza articole scrise de mine. :-D

Cum la mine in oras cunosc doar doua persoane cu, care impartasesc aceasta pasiune ma bucur foarte mult ca pot sa vorbesc cu voi despre tot ce este legat de kpop. Ma bucur ca voi/noi am reusit sa adunam atat de multe persoane cu aceasi pasiune, la un loc, cu ajutorul acestul blog. Datorita blogului am realizat cat de multi fani kpop sunt Romania. Tot datorita blogului am cunoscut cu adevarat kpop-ul.

Ce as mai putea zice…?

Multumesc ca mi-ati dat ocazia sa fac parte din ”REGAT” ( daca va mai aduceti aminte povestea). Multumesc ca ne faceti sa ne simtim apreciati prin comentariile pe care le lasati.”

Ailee 

Ailee a făcut şi două desene cu această ocazie:

„La Multi Ani K-Pop Romania! Am început cu cel mai important lucru :)) Cu toate că am doar un an de când fac parte din aceasta minunată familie, timp de trei ani blogul a adunat aici multe persoane minunate cu interese comune. Vreau să le mulţumesc tuturor echipei pentru existenţa acestui blog, cât şi cititorilor. La Mulţi Ani ^.^

Şi da, un mic desen ce sper să compenseze scurtele mele urări :D

Lucy

„În iunie se vor împlini doi ani de când am ajuns pe acest blog. Am pornit de la un autor mic, mic de tot şi am ajuns un admin cu acte înregulă. Bănuiesc că nu mulţi au ocazia să facă ceea ce fac eu acum şi sincer mă simt bine. Am alături de mine oameni extraordinari, autorii devotaţi şi cititori care sunt alături de noi. Nu ştiu ce m-aş fi făcut fără ceilalţi autorii care sunt de un mare ajutor când ai nevoie de ei. O parte din timpul meu liber îl petrec aici, scriind articole şi citind comentarii. 

Ştiu cât de mult muncesc cei de aici pentru a întreţine blogul şi ştiu că munca aceasta este depusă cu suflet. Aşa că vă mulţumesc că ne urmăriţi şi sunt mândră să fac parte din această echipă.

Vă las şi un mic desen (Adică o MARE prostie) 😀 „

Crissa

„Iubesc Kpop România de la primul articol citit pe acest blog. E o mare familie unde fiecare se exprimă liber prin ceea ce-i place. E un loc în care găseşti câte ceva pentru sufletul fiecărui iubitor de kpop. Sunt foarte fericită şi recunoscătoare că pot să fac parte din ‘echipă’. Îmi doresc să aibă cât mai multe aniversări şi noi să fim de fiecare data aici scriind multe articole. Robert Venturri spunea ‘Less is a bore’ aşa că hai să transform dragostea pentru muzica şi cultura coreeană în cea mai frumoasă joacă.”

anasabau (Ana)

Aveţi şi de la Ana o poză drăguţă:

„La mulţi ani, Kpop Romania! ^^. Ei bine, se pare că ziua cea mare a venit.. Kpop Romania împlineşte în sfârşit 3 ani! Deşi nu fac parte din această “familie” de foarte mult timp am început să mă ataşez de persoanele de aici. La început eram “hoobae” acum am devenit “sunbae” :)) , îmi creşte inima când mă gândesc că “familia noastra” se mareşte din ce în ce mai mult şi că pe zi ce trece tot mai multe persoane devin dependente, dacă pot spune aşa, de această lume incredibilă a kpop-ului.

Kpop Romania reprezintă pentru mine inimile fanilor, aici a început tot, şi cu ajutorul acestui blog am învăţat din ce în ce mai multe despre muzică şi chiar cultura Coreeană.

Ţin să mulţumesc din tot sufletul cititorilor, fară voi nu am fi ajuns unde suntem astăzi, datorită voua Kpop Romania împlineşte acum 3 ani, aşa că aveţi un motiv în plus să fiţi fericiţi în această zi. Şi de asemenea, autorilor pentru că fară voi nimic nu ar fi posibil, vă mulţumesc că vă faceţi mereu timp pentru a traduce şi posta articole, vă iubesc ♥ .

Mă bucur nespus de mult că am devenit autoare pe acest blog, şi sper că şi peste ani şi ani de zile sa fim în continuare împreuna.”

Miru (miruyoonki)

„Bloguleț, bloguț draguț…azi este ziua ta şi eu, printre mulți alții, îți urez LA MULȚI MULȚI ANIŞORI şi la mulți mulți autori! Sunt recunoscătoare că fac parte din echipa acestui blog şi le mulțumesc lui Lexie si Crissei pentru că mi-au dat această posibilitate și au fost tolerante cu mine în momentele în care am făcut greșeli…de asemenea vreau să le mulțumesc cititorilor și să îi îmbrățișez (chiar dacă nu îi cunosc :)) ) Vă pupăcesc!! Încă o dată LA MULȚI ANI, bloguțule și la mulți ani tuturor fanilor K-pop din România! ♡”

mirabelle97 (Mira)

„Chiar dacă nu m-am priceput niciodată la transpus gânduri în cuvinte, încerc de data asta. Încep prin a-mi aminti primele dăți în care am intrat pe blog, care au fost cam acum doi ani… Totul era interesant, vedeam știri despre idolii pe care nu îi știam prea bine, dar le citeam pe toate și încercam să observ stilul de a scrie al fiecărei autoare. Observam că nu erau persoane cu o vârstă mult mai mare ca a mea, ceea ce mă făcea să le admir și mai tare munca. Vedeam cum erau prietenoase cu toată lumea și încă îmi amintesc ce fericită eram dacă vreo autoare sau vreun alt cititor răspundea la unul din comentariile mele. Mai târziu, am început să văd cum lumea râde și se simte bine pe chat și am avut norocul ca prin acea căsuță sau „Împărăție ”, cum o numim, să cunosc unii dintre cei mai calzi oameni, prieteni mai buni decât persoanele pe care le vedeam zi de zi. Nu sunt autor de mult timp, dar a fost și este o perioadă frumoasă. Cum am mai spus, apreciez fiecare cititor, fiecare vizualizare și fiecare comentariu. Este frumos să vezi că cineva îți observă și apreciază munca. Mulțumesc blogului K-Pop Romania, care a reprezentat un factor important pentru mine în ultimii ani, m-a ajutat să intru în contact cu oameni minunați și să mă bucur că am persoane cu care împărtășesc aceeași pasiune. La cât mai mulți ani împreună!”

Iza (SooRa)

„Heya…cu ce să încep? ..sunt atâtea de spus. În primul rând, vreau să mulţumesc autoarelor că m-au acceptat în „familia” lor şi că mi-au dat şansa să fiu autoare. În câteva zile se face un an de când am devenit autoare pe acest blog şi sunt fericită pentru că am ocazia de a vă ajuta să vă desprindeţi puţin de rutină şi să aveţi câteva clipe de relaxare, citind articole despre K-Pop în română. De curând am devenit şi „editor” fapt ce m-a făcut şi mai bucuroasă deoarece cu această nouă atribuţie, le pot ajuta mai mult pe celelalte autoare. Mă bucur atunci când văd că voi, cititorii, îmi lăsaţi comentarii la articole şi vă exprimaţi părerea. Sper să ne înţelegem la fel de bine şi în continuare. Am rezistat multor certuri şi sper să rezistăm în continuare 🙂 Faptul că am devenit autoare, m-a ajutat să mă împrietenesc cu mai mulţi oameni, care mi-au devenit prieteni buni. Datorită vouă, celor care ne urmaţi, azi se fac 3 ani de când există K-Pop Romania, să sperăm că vom mai celebra mulţi ani de acum încolo alături de voi. Vă mulţumesc pentru că ne urmăriţi zilnic ^o^”

Loraineella (Ella/Lorre)

Iar acum pe final am un mic cadou (oribil) şi totuşi hmm, nu ştiu ce să spun despre acest lucru. Am găsit prin documentele din pc nişte chestii şi am zis că dacă tot e o zi specială să le împart cu voi. Vă avertizez vă trebuie volumul dat tare (sau eventual căşti).

Click aici…… (da sunt eu). Ce părere aveţi? 😀

La Mulţi Ani K-Pop Romania!

Cu această ocazie verificaţi şi Funny Stuff despre autori.

35 de gânduri despre „La Mulţi Ani K-Pop Romania!

  1. Avatarul lui gothicpink (@gothikpink)gothicpink (@gothikpink)

    La multi ani!!!!!!!!! sa ramaneti mereu la fel de pasionati si de ce nu obsedati de kpop! spread the kpop love! Vreau sa va multumesc foarte mult pentru acest site pentru ca desi stiu engleza doar aici pot gasi informatii legate de evenimentele kpop din tara noastra! chiar de la voi am aflat prima data de concertul Led Apple la care am si avut norocul sa merg!! Mult succes in continuare si sper ca pe viitor sa primiti felicitari din partea idolilor de ziua voastra! Love~~~~~~~~~~~~

    Apreciază

    Răspunde
  2. Avatarul lui ChaerinChaerin

    La multi ani.Sper sa fim mult timp de -acum impreuna si sa fim la fel de entuziasmati ca acum!Inca odata,La Multi Ani si va iubesc si va apreciez pentru munca depusa zilnic in ciuda faptului ca aveti si voi greutati si suportati chiar si certurile provocate de noi:))

    Apreciază

    Răspunde
  3. Avatarul lui Chaab ChiChaab Chi

    La mulţi, mulţi ani! :3 Awww, Ce frumos din partea voastră să împărtăşiţi lucrurile astea cu noi! ❤ Se vede că puneţi mult suflet în fiecare articol, iar pentru asta vă mulţumim. Dacă nu eraţi voi eu sigur nu ştiam atâtea chestii despre K-pop.. :”> La MAI MULŢI ANI! 😀
    Sunteţi cei mai tari!

    Apreciază

    Răspunde
  4. Avatarul lui CarmenCarmen

    La cât mai mulţi ani împreună în această mare familie. Vă mulţumim pentru eforturile de zi cu zi pentru a ne ţine la curent cu tot ce este în kpop, pentru gândurile puse în cuvinte şi pentru cadourile făcute din inimă pentru noi la această aniversare.

    Apreciază

    Răspunde
  5. Avatarul lui Byencutza TomaByencutza Toma

    La multi ani! Tineti-o tot asa cu blogul ^^ Va ador blogul ..E genial :* Va multumesc tutror auttorilor ca ne tineti la curent cu noile informatii legate de idoli , ne faceti sa zambim in fiecare zi …cel putin mie imi faceti ziua mai buna ^^ LA multi ani ! :* ♥ ♥ ♥

    Apreciază

    Răspunde
  6. Avatarul lui AyanneShiAyanneShi

    Laaa multii anii!! Faceti o munca extraordinara si meritati toate laudele! Mereu mi-a placut sa intru pe acest blog si sa vad stiri noi, care sa ma intereseze, bineinteles scrise de niste persoane minunate! Fighthing in continuaree!~~ ❤ :*

    Apreciază

    Răspunde
  7. Avatarul lui AndreeaAndreea

    La Multi Ani, K-pop Romania!!! (scuze de intarziere,dar asta-i timpul) Eu una va multumesc pt tot efortul depus si sper ca acest blog va continua muuuulti ani de acum incolo,pt ca noi(cititorii) avem nevoie de voi cu toate aceste informatii. Echipa FIGHTING ! :* 😀

    Apreciază

    Răspunde

Lasă un comentariu