Adevărul din spatele plecării lui Yookyung din A Pink

http://apinktopia.files.wordpress.com/2012/05/5vglh.jpg

Recent, tatăl fostei membre A Pink, Yookyung, a lăsat un mesaj pe Twitter cu intenţia de a clarifica toate bârfele ce circulă pe internet despre fata lui şi pentru a dezvălui adevărul din spatele plecării ei din trupă.

„Am observat că încă sunt persoane pe internet ce o urăsc pe Yookyung. ㅜㅜ Îmi aminteşte de momentul când CEO-ul Choi i-a cerut lui Yookyung să părăsească A Pink şi când l-am întrebat de ce, acesta m-a întrebat la rândul meu dacă n-am citit ce se scrie pe internet…”

„Sunt şi persoane care le urăsc pe A Pink, dar ce putere credeţi că au fetele…Chiar şi înainte de Yookyung, au fost membre ce au fost date afară şi care au trebui să se întoarcă la părinţii lor. Părinţii lor apoi se întorceau şi îl implorau pe CEO să le lase în trupă…copiii n-au făcut nimic greşit.”

„Nici Cube nu e vinovată, pentru că A Cube e altă agenţie. CEO-ul Hong pe care-l ştiam, e o persoană bună. Cu toate că e vinovat că şi-a debutat stagiarii din Cube sub o altă agenţie…”

„În orice caz, scriu asta pentru că am observat că pe internet circulă nişte zvonuri false şi aş vrea să clarific lucrurile. Cu doi ani în urmă, aş fi avut mai multă grijă, să nu li se întâmple ceva membrelor, dar acum sunt mult mai populare^^. Nu mai sunt îngrijorat. Dacă aş continua să tac, atunci zvonurile se vor transforma în adevăr, deci..”

„Toate zvonurile despre certurile dintre membre şi despre mine, care aş plăti dormitorul fetelor sunt false şi nu merită să le răspund…Doar uitaţi-vă la personalitate copiilor…Agenţia nu e deloc normală cerând bani de la ei cu orice preţ.”

Mai pe scurt, Yookyung nu a părăsit trupa din cauza problemelor dintre membre în trupă, tatăl ei nu a plătit pentru dormitoare, iar restul membrelor (împreună cu Yookyung) au fost date afară, până când părţinţii lor nu au venit să creşească pentru un loc. E cunoscut faptul că A Cube a dat afară mulţi stagiari în procesul creării A Pink.

După ce aceasta a plecat din trupă, Yookyung a vizitat-o pe Eunji la musicalul ei şi i-a adus cadouri, iar acest lucru demonstrează că nu a plecat din cauza problemelor cu fetele sau a presupuselor neînţelegeri dintre ele. În prezent, aceasta s-a întors la şcoală şi studiază fericită.

CEO-ul agenţiei A Cube, Choi Jin Ho, easte cunoscut printre fani ca fiind un nemernic. De câte ori fanii scriu posturi despre el şi faptul că nu lucrează, acesta le citeşte şi le lasă răspunsuri indirecte pe Facebook precum „Beam un Guiness fără să mă gândesc prea mult la acesta până când am observat că profunzimea gustului său e diferit astăzi~ Un avion în depărtare sub soarele ce apune~ soarele apune şi luna răsare~ mă ridic, cad, la distanţă, mă îmbăt şi voi credeţi că nu lucrez din greu, nu? Nu sunt un prost.^^”

De asemenea, a mai scris posturi cerând să afle dacă a fost vreodată urmărit sau ceva de genul şi a ameninţat un fan ce făcea poze că o va lovi etc.”

Lasă un comentariu