
S-a confirmat faptul că Shindong din Super Junior se va înrola în armată pe data de 24 martie. El își va începe serviciul militar în liniște, fără să fie însoțit de membrii trupei la plecare.
Pe 23 martie, un reprezentant al companiei SM Entertainment a spus: ”Shindong se înrolează pe 24 martie. El intenționează să intre în liniște, fără să țină nici o întâlnire specială sau interviu cu presa. El și-a exprimat personal dorința de a se înrola în liniște.” Acesta a continuat: ”Shindong și membrii Super Junior și-au făcut deja timp separat pentru a-și spune adio. Ei nu îl vor însoți pe Shindong la locație.”
Următorul membru Super Junior care se va înrola este Sungmin, pe data de 31 martie, dată la care era preconizat inițial că se va înrola și Shindong.
