
Cei mai mulţi membri ai grupurilor de băieţi au adaptat regula cu înrolarea de 1 sau 2 persoane în acelaşi timp, dar pare că FT Island vor să plece împreună în armată în acelaşi timp.
Într-un interviu recent, Hongki a vorbit despre înrolarea în armată. El a declarat, „Ne-am gândit la înrolarea împreună ca şi grup. Poate că nu va fi neapărat aşa….dar din această perspectivă, ne vedem mereu înrolându-ne împreună şi apoi să revenim în muzică cât de curând după plecarea din armată. Ar fi trist dacă nu am merge împreună. Din cauză că suntem o trupă, dacă o singură persoană lipseşte nu putem cânta. Dacă este să o luăm aşa, înseamnă că nu am fi capabili să cântăm timp de 4 ani. Din moment ce însemnă 4 ani fără să cântăm la instrumente şi 4 ani fără a interacţiona cu fanii noştri, este o pierdere din multe puncte de vedere. Stând împreună ca 5 este mult mai onorabil.”
Aţi vrea să îi vedeţi înrolându-se îmrepună?
sursa: allkpop

Da !
ApreciazăApreciază
Categoric,ar fi cea mai buna decizie! O.O
ApreciazăApreciază
Mi se pare logic. Celelate trupe îşi permit să plece pe rând pentru că nu au de repetat la instrumente muzicale împreună
ApreciazăApreciază