Lizzy din After School primește critici din partea internauților japonezi + coreenii o laudă

Lizzy din After School este criticată de internauții japonezi, datorită ultimelor ei poze de pe Instagram, prin care și-a exprimat dragostea față de țară.

Recent, pe contul de Instgram a lui Lizzy au apărut câteva poze noi de la vizita ei din Dokdo, insulă care a fost mult timp un subiect de dispute teritoriale între Coreea și Japonia. În imagini o vedem pe Lizzy cu drapelul Coreei de Sud în mână și în păr. În legendă, ea a scris: ”Dokdo – pământul nostru”.

Din păcate, internauții japonezi n-au fost prea încântați de noile ei poze și mesajul care le însoțea, aceștia au comentat următoarele:

  • Tu chiar n-ai nici un pic de respect față de japonezi? Tu ești un idol care promovează activ în Japonia. Cum ai putut să faci asta?
  • Este în regulă să spui că ai vizitat insula Dokdo, dar pentru că ai arătat în mod continuu steagul coreean – este ofensator pentru fanii japonezi. Ai procedat foarte urât.
  • Acesta este motivul pentru care K-Pop-ul are o imagine proastă în Japonia.

Cu toate acestea, internauții coreenii nu au criticat-o, ba din contra, au lăudat-o pentru ceea ce a făcut.

https://www.instagram.com/p/BIHIbYTAEjh/?taken-by=luvlyzzy

https://www.instagram.com/p/BH_GkjnB75T/?taken-by=luvlyzzy

https://www.instagram.com/p/BH_EQeDhOiQ/?taken-by=luvlyzzy

https://www.instagram.com/p/BH_D7oJBGQJ/?taken-by=luvlyzzy

cr: yesasia

Lasă un comentariu