
Regizorul producţiei „Forgotten” l-a lăudat pe Ha Neul și a recunoscut că actorul l-a suprins, atunci când a hotărât să filmeze, deși avea o ruptură musculară.
Jang Hang Joon, regizorul filmului „Forgotten – Recall the Night”, care se va lansa în 27 noiembrie, a vorbit despre filmările cu Kang Ha Neul și și-a amintit că acesta s-a rănit la un picior în timp ce filma o scenă în care era urmărit în ploaie.

Regizorul a spus: „Am fost atât de șocat. Era un moment din acelea în care nu poți continua filmările, dar Kang Ha Neul nu a spus nimic. A continuat să șchiopăteze și a spus „Nu mă pot opri din filmări. Voi încerca în continuare.””
“Cred că a făcut asta pentru că era conștient de situația bugetului nostru”, a adăugat acesta, dezvăluind faptul că acea scenă chiar avusese nevoie de un buget mare.
După încheierea scenei, Kang Ha Neul a mers la spital și a aflat că și-a rupt un mușchi. „A mers chiar a doua zi și la examenul medical pentru armată. Când l-am întrebat dacă poate alerga, el a spus că da. Defapt Kang Ha Neul și-a folosit toată energia înainte de înrolare. La modul cel mai serios, chiar a trecut prin foarte multe” a spus Jang Hang Joon.

Filmul „Forgotten – Recall the Night” este un thriller misterios despre povestea unui frate mai mare care se schimbă după ce este răpit și își pierde memoria. Fratele mai mic merge pe urmele fratelui mai mare, încercând să facă o reconstituire, și începe să aibă dubii cu privire la propriile sale amintiri.
Puteți urmări mai jos trailer-ul:
