Han Seo Hee este oficial diagnosticată cu o boală mintală

Imagini pentru han seo hee

Stagiara Han Seo Hee a postat recent pe contul personal de Instagram, spunând că a fost diagnosticată cu o boală mintală.

Cu toate acestea, mulți sunt sceptici de motivul pentru care ea a făcut public diagnosticul. Mulți internauţi speculează că aceasta doreşte atenţie și că încearcă să fie iertată pentru procesul intentat împotriva ei. Actorul Kang Hyuk Min, care a fost acuzat de către Han Seo Hee – „violator în devenire”,, a declarat că a depus cu succes un proces împotriva ei și a 10.000 de persoane care au lăsat comentarii răutăcioase la adresa lui pe reţelele de socialiazare.

De asemenea, în postarea ei, stagiara a cerut simpatie din cauza dificultăților ei emoționale și scuze tuturor celor pe care ea i-a rănit.

Am primit anul trecut tratament de la un psihiatru. Apoi, m-am gândit că sunt mai bine, așa că am oprit tratamentele brusc pentru câteva luni, crezând că sunt mai bine. Tind să caut întotdeauna atenție și aprobare de la ceilalți, așa că nu am putut să mă ocup de mine în ultimul timp şi am provocat multe scandaluri. De asemenea, m-am dus la spital ieri, pentru că era prea greu pentru mine să fac asta, iar medicul m-a diagnosticat cu tulburare de panică și depresie. Sunt foarte jenată, dar sunt câteva lucruri pe care aş vrea să vi le spun. Vă rog, nu vă uitaţi la mine ca la un personaj, ci uitaţi-vă la mine ca la o fiinţă umană. Îmi pare foarte rău.

https://www.instagram.com/p/BeD2PulH5hq/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_ufi

Sursa

6 gânduri despre „Han Seo Hee este oficial diagnosticată cu o boală mintală

  1. Avatarul lui joyless0Emm

    De and am citit titltul in cap mi-au venit cuvintele „vrea atentie!” si asa cum este relatat si in articol cu siguranta vrea sa scape de acuzatii. Pe langa ca jigneste idolii fara pic de rusine, nici nu vrea sa-si recunoasca greselile. Trist ca unele persoane chiar o sustin si nu vad cat este de ipocrita, sau vad, dar li se pare „cool”. Mda, misto mai suntem si noi…oh…

    Apreciat de 1 persoană

    Răspunde
  2. Avatarul lui AnaAna

    Eu sper totuşi să îşi revină
    Până la urmă e om frt nu poţi dori ură unui om doar pentru că la rănit pe oppa or pe x şi y până oa urma nu cunoşti pers respective nu ştii ce se întâmplă între ei, tu doar vezi un articol şi lumea crede tot ce se scrie de parcă scriitori articolelor de pe site-urile Coreene stau bot în bot 24/24 lângă pers alea să vadă de ce au conflicte şi alea, alea
    Am văzut mesaje de la Coreeni foarte negative în legătură cu ea ceea ce e foarte urât….şi tot ei se întreabă de ce unii idoli suferă de depresie, pentru că pum fiecare cuvânt la suflet, omul nu judecă înainte să acţioneze.
    De asta zic că eu îi vreau binele nu’mi pasă cu cine se ceartă cu cine are conflicte, nu cunosc nu judec, dar nu îi vreau răul

    Apreciază

    Răspunde

Lasă un comentariu