O mulțime de stagiari au participat la un sondaj, Korean Entert. Companies dezvăluie rezultatele

Korean Entertainment Companies a realizat un sondaj unde au participat peste o mie de stagiari de la diferite agenții de divertisment.

Au fost intervievați 750 de băieți și 690 de fete, iar 75% din aceștia au recunoscut că intenționează să devină idoli. Mai mult, 445 dintre stagiari nu au contracte semnate cu agenții de entertainment.

Potrivit studiului, 775 de stagiari au trecut de vârsta de 19 ani, 529 dintre ei au vârsta cuprinsă între 16 și 18 ani, 118 stagiari – de la 13 la 15 ani, 15 stagiari – 9 – 12 ani, iar alți 3 stagiari au recunoscut că au abia 8 ani.

Conform celor raportate de Ministerul Culturii, Sportului și Turismului, cheltuielile lunare pentru un singur stagiar ajung până la 1 182 000 de woni. Mai mult, idolii de top aduc companiilor lor peste 40 000 000 de woni lunar.

sursa

Lasă un comentariu