
Park Hyung Sik dezvăluie una din perioadele mai triste ale tinereții sale, când a fost intimidat și era deprimat.
Hărțuirea sau intimidarea (cunoscut ca expresia „to be bullied” în engleză) atinge toate tipurile /categoriile de persoane, chiar și pe idoli.
Recent, Park Hyung Sik a dezvăluit că a fost și el intimidat înainte să devină superstar. În perioada de stagiar, se pare că el a suferit mult: „Când eram stagiar, am fost deprimat. Era în perioada când eram la cealaltă agenție. Mă antrenam din greu și am fost rănit de oameni. Eram apropiat de manager care m-a distribuit și mi-a vorbit mult despre viitor.”
El a mai spus: „Lumea a crezut că am profitat de pe urma faptului că eram apropiat de cei de la vârful conducerii. Într-o zi, toți au încetat să mai mănânce cu mine, m-au ignorat și s-au făcut că nu eram acolo, deși eram prezent.”
Park Hyung Sik joacă în acest moment în drama „Suits”, care a fost extrem de bine primită de public.
Sursa: ilovekstars.com/
