TWICE și Wanna One confirmă participarea la premiile „Golden Disc Awards”

Reprezentanții festivității de premiere „Golden Disc Awards” au confirmat participarea trupelor Wanna One și TWICE la evenimentele din 5 și 6 ianuarie.

Potrivit rapoartelor din 20 decembrie, grupurile vor apărea la ambele spectacole, prezența lor datorându-se în mare parte succesului uriaș obținut de melodii în clasamentele muzicale coreene, dar și de numărul mare de vânzări de albume.

Anterior, a devenit cunoscut faptul că festivitatea de premiere „Golden Disc Awards” va avea loc la Gocheok Sky Dome din Seul. În prima zi de spectacol vor fi premiați artiștii cu cele mai rezultate cu privire la vânzările digitale, iar în cea de-a doua zi – artiștii cu cele mai bune vânzări fizice.

În ceea ce privește stabilirea învingătorilor, s-a anunțat că nu vor mai fi luate în considerare voturile fanilor. Astfel, câștigătorii vor fi aleși pe baza vânzărilor digitale și fizice, inclusiv opinia unui juriu profesionist. Prin urmare, vor fi premiați cei care merită cu adevărat!

surse: vk.com

Lasă un comentariu