Lee Yi Kyung vorbește despre trucul învățat de la Park Seo Joon + se apucă de muzică!

Park Seo Joon și Lee Yi Kyung sunt prieteni vechi și buni, așa că Seojoon i-as dat lui Yi Kyung un sfat extrem de util.

După ce a încheiat filmările pentru K-Drama “Children of Nobody”, Lee Yi Kyung  a acordat un interviu presei. Întrebat cum își menține energia în timpul filmărilor care presupun un program foarte intens, Lee Yi Kyung a spus: „Sunt de obicei tipul de persoană care are încredere în puterea sa fizică și mentală, dar în timp ce am filmat această dramă am luat și suplimente. Cu Omega-3 și suplimente de ficat.”

Lee Yi Kyung a spus că deși are aceeași vârstă cu prietenul lui, actorul Park Seo Joon, acesta din urmă a mers la universitate cu un an înaintea lui iar că, din acest motiv, cei doi folosesc limbajul formal atunci când vorbesc între ei.

„Park Seo Joon și cu mine mergem la aceeași sală de sport și mi-a spus că ar trebui să iau  lapte de ciulin”, a spus Lee Yi Kyung. „Am avut o mulțime de filmări toată noaptea pentru această drama, dar eram cel mai bun la puterea fizică. Am stat trei nopți și doar am dormit puțin, dar eram perfect treaz. Cred că este datorită laptelui de ciulin.”

Lee Yi Kyung a fost întrebat și despre planurile sale pentru noul an. „Personal, trebuie să mă mut”, a spus el. „De asemenea, vreau să mă apuc de muzică. Am studiat pictura în ulei, dar vreau să o iau de la capăt. Ca actor, se simte gol să spun despre ceva ca fiind „proiectul meu”. Dar cred că dacă aș crea muzică, aș lucra la asta de la un cap la altul, ca să pot cu adevărat să o numesc „proiectul meu”.”

 

Sursa: soompi

Lasă un comentariu