
Drama istorică „The Crowned Clown” s-a încheiat cu succes!
Potrivit portalului de ştiri, Nielsen Korea, finalul extrem de anticipat din 4 martie a atins cel mai mare rating al dramei până în prezent, cu o medie de 10,9% la nivel național, înregistrând în ultimul episod – 12,8%.
„The Crowned Clown” a fost difuzată lunea şi marţea la ora 21:30 şi a fost foarte urmărită de public. Serialul a avut premiera în luna ianuarie a acesta an, iar primul episod a reuşit să obţină un rating de 6.1%.
Între timp, drama istorică de pe SBS – „Haechi” a reuşit să adune mai multă atenţie din partea telespectatorilor, depăşind serialul “My Lawyer, Mr. Joe 2” de pe KBS2TV (5,9%) şi clasându-se pe locul 1 cu 6,4%. „Radiant” de pe canalul JTBC se află pe locul trei, obţinând un rating de 6,1%, iar „The Item” de pe MBC a ajuns la 3,4% (toate aceste drame se difuzează seara la aceeaşi oră).
Sursa: soompi
