Rapperul Loco dirijează traficul ca agent de poliție!

Internauții au împărtășit fotografii în care Loco dirija circulația pe străzile aglomerate  din Gwanghwamun.

Deși fanii sunt de obicei obișnuiți să-l vadă îmbrăcat în haine care îți iau ochii, aceștia au avut acum ocazia să-l vadă pe rapper într-o  uniformă nouă de ofițer de poliție, pe stradă, în timp ce gestiona traficul în orașul plin de viață.

După ce a trecut un test special care i-a permis să se încorporeze în rândurile forțelor poliției, Loco își servește patria în prezent ca polițist, în loc de a fi soldat. El a terminat antrenamentul de bază de 5 săptămâni și acum dirijează traficul.

Loco a avut o atitudine surprinzătoare și chiar le-a zâmbit celor care au făcut poze cu el.

Simpatic, nu? Deși nu mai are atitudine de băiat ușor periculos, tot a păstrat ceva din atitudinea de băiat rău, în ciudat uniformei și a zâmbetului. Loco s-a înrolat în februarie 2019 și va fi lăsat la vatră pe 12 septembrie 2020.

 

Sursa: kpopmap

 

Lasă un comentariu