
Artista a pus piciorul în prag: va lua măsuri legale contra unui stalker.
În data de 25 august, agenția lui Jung Eun Ji din APINK a lansat o declarație oficială:
„Bună ziua tuturor! Aici este agenția Play M Entertainment.
În data de 20 august, vineri, am depus o plângere legală la poliție prin intermediul firmei de avocatură Wooree, care a fost făcută împotriva unei persoane care a urmărit-o pe artista noastră, Jung Eun Ji, încă din 2020. Această acțiune a fost pusă în aplicare deoarece respectivei persoane ale cărei intenții sunt rele i s-a cerut faptul să nu se mai apropie de artistă. În ciuda acestei cerințe, a continuat să o deranjeze, venind chiar și în fața casei sale. Dacă aceste acțiuni continuă, vom fi nevoiți să luăm măsuri legale juridice.
De asemenea, am luat măsuri legale continue și împotriva comentariilor rău intenționate. Câțiva făptași au fost deja pedepsiți conform legii. Primim în mod continuu sfaturi și reclamații legate de fanii sasaeng, iar noi vom depune reclamații de fiecare dată. Ca urmare, vom continua să depunem tot efortul necesar pentru siguranța artiștilor noștri. Vă mulțumim!”
sursa: soompi

Ma sperie acest tip de oameni,sunt îngrozitori și nu au nici un fel de limita.Vreau sa plătească pt faptele lor cu închisoarea.😡Sper ca Eunji și Apink sa fie lăsate în pace😢
ApreciazăApreciază