YG Entertainment clarifică zvonurile referitoare la presupusa ofertă primită de Jennie din partea Marvel

YG Entertainment Responds To BLACKPINK’s Jennie Reportedly Receiving Offer To Join A Marvel Project

Agenția trupei BLACKPINK răspunde informațiilor privitoare la posibila apariție a lui Jennie în producții marca Marvel Cinematic Universe.

În ultima săptămână presa internațională a speculat intens faptul că Jennie din BLACKPINK s-ar putea alătura universului Marvel. Astfel, artista ar urma să joace în noua producție cu supereroi asiatici, „Team Agents of Atlas”. Conform informațiilor, Jennie ar fi urmat să intre în pielea personajului Seol Hee (Luna Snow). Seol Hee a apărut în universul ficțional Marvel pentru prima dată în 2020, în jocul video „Marvel Super War”, fiind adusă la viață de vocea solistei f(x), Luna.

Răspunsul YG Entertainment a venit pe 12 iunie, agenția declarând că: „Nu este adevărat faptul că Jennie a primit oferta de a juca într-un proiect Marvel.”

Jennie si-a făcut debutul pe scena de la Hollywood cu drama americană marca HBO, „The Idol”, lansată la începutul acestei luni. Alături de colegii de serial artista și-a făcut apariția, în luna mai, la „Festivalul de Film de la Cannes”.

Sursa: soompi

 

Lasă un comentariu