
Fosta membră 2NE1, Dara, își spune punctul de vedere după ce membrul Big Bang, Daesung, a ales tupa de fete ca fiind cea care a contribuit cel mai puțin la succesul agenției.
În data de 16 februarie, Dara a fost invitată în cadrul show-ului radio al SBS „Cultwo show”. Anterior, pe 10 februarie, Daesung din Big Bang, din postura de invitat al unui canal de YouTube intitulat „Psick University”, a catalogat trupa 2NE1 ca fiind cea care a contribuit cel mai puțin în cadrul agenției YG Entertainment. Afirmația a venit ca răspuns la o întrebare primită în cadrul show-ului care suna în felul următor: „Cataloghează următorii artiști după contribuția lor la succesul YG Entertainment.”
Ca răspuns la aceste evenimente, Dara a comentat: „Știu că a fost doar pentru entertainment, dar am fost supărată inițial.” „Dar apoi l-am întâlnit pe Daesung la un salon. Nu l-am putut evita. Dar am lămurit lucrurile imediat ce ne-am văzut. Showbiz-ul este showbiz și, de fapt, Big Bang și 2NE1 sunt ca frații.”, a mai adăugat artista.
Atunci când a fost întrebată de DJ care crede ea că este contribuția trupei 2NE1 în cadrul agenției, Dara a răspuns încrezătoare: „Cred că eu de una singură aș fi pus lifturile în clădirea lor.” Apoi a adăugat, „Sunt destul de încrezătoare că 2NE1 a construit măcar un etaj al cădirii.”
Sursa: allkpop
