
Chipeșul actor a oferit un interviu impresionant pentru revista Allure Korea!
După ședința foto, vedeta și-a luat un moment pentru a discuta despre cariera sa de actor, noua dramă „Cinderella at 2 AM” și alte proiecte recente.
După debutul său, Moon Sang Min a jucat în drame populare precum „My Name”, „Duty After School”, și „Under the Queen’s Umbrella”. Când a fost întrebat dacă actoria a fost imediat plăcută pentru el, actorul a răspuns: „De fapt, este opusul. Din moment ce nu aveam experiență, cea mai mare provocare a fost să-mi dau seama : „Ce este asta? Cum fac asta? Ce ar trebui să fac în această parte?”. Încă este așa. Cred că petrec mai mult timp îngrijorându-mă cu privire la aceste lucruri și tot cer sfaturi de la regizor”.
Întrebat despre ce se întreabă cel mai mult, Moon Sang Min a răspuns: „Emoțiile personajului. Cred că emoțiile sunt foarte importante. Deși am propriile mele gânduri, cred că și interpretarea regizorului este crucială. Înțelegerea perspectivei regizorului ajută la crearea sinergiei potrivite în timpul filmării. Așa că încerc să am o mulțime de conversații cu regizorul în timpul pregătirilor. Prin aceste discuții, adesea descopăr ceva nou”.

Moon Sang Min a câștigat premiul pentru cel mai bun actor nou la Baeksang Arts Awards de anul trecut pentru rolul său din „Under the Queen’s Umbrella”. Reflectând la această experiență, actorul a spus: „A fost palpitant. Doar să fiu nominalizat a fost emoționant, dar am rămas blocat când a venit timpul să vorbesc. Pe scenă, fețele actorilor seniori păreau atât de grozave și puteam vedea fiecare expresie, ceea ce m-a făcut și mai emoționat. Când am spus: „Bună, sunt Moon Sang Min”, m-am împiedicat de propriul meu nume. M-am simțit atât de copleșit, încât mintea mi-a rămas complet goală”.

La 24 de ani. Moon Sang Min a atins deja repere semnificative. După ce a părăsit orașul Cheongju și s-a înscris la Hanlim Multi Art School, a câștigat premiul pentru cel mai bun actor în mai puțin de 10 ani.
Când a fost întrebat dacă și-a amintit cum s-a simțit când a plecat de acasă, a răspuns: „Absolut. Am plâns în autobuzul spre Seul. Părinții mei veneau mereu să mă ia la terminal. Chiar și în timpul liceului, deobicei mergeam acasă în weekend. Zâmbeam când îmi luam rămas-bun, dar după ce am urcat în autobuz, veneau lacrimile. Am plâns mult la terminal. La Hanlim, erau mulți studenți ca mine (din alte regiuni ale țări), așa că a avea prieteni cu experiențe similare ne-a ajutat să ne apropriem”.

În cea mai recentă dramă a sa, „Cinderella at 2AM”, Moon Sang Min joacă rolul personajului principal Seo Joo Won. Când a fost întrebat care a fost partea cea mai provocatoare a rolului, actorul a spus: „Portretizarea unui moștenitor chaebol. Nu cunosc personal oameni bogați de afaceri. Am urmărit o mulțime de spectacole ale unor actori seniori care au jucat roluri similare și am fost foarte impresionat de Lee Junho și de seniorul agenției mele, Park Seo Joon”.
Deși magia Cenușăreasei se termină deobicei la miezul nopții, drama se numește „Cinderella at 2AM”. Moon Sang Min a explicat: „Ce a făcut Cenușăreasa de la miezul nopții până la 2 dimineața după ce a venit acasă? Ce simțea ea? Ce s-a întâmplat în acele două ore? Acest mister este punctul cheie al dramei noastre. Dar sincer, deobicei mă culc devreme”.

Despre viitorul său film „Pavane” (titlu literal), care se filmează în prezent, actorul a spus: „Aproape am terminat și ar trebui să apară anul viitor. Este primul meu film, dar ne-am petrecut mult timp pregătindu-ne cu regizorul, ceea ce a fost foarte distractiv. Vă rugăm să veniți la premieră. Este o dragoste cu adevărat sinceră, iar personajul meu este destul de asemănător cu mine”.
Anul acesta, Moon Sang Min a început să prezinte și „Music Bank” în calitate de prezentator. El a descris rolul ca pe o provocare, spunând: „Sunt genul de persoană căreia îi place să încerce lucruri noi atunci când se ivește ocazia, așa că l-am acceptat. Cu siguranță a fost o provocare. Datorită acestui lucru, am ascultat mult K-pop”. Când a fost întrebat ce ascultă cel mai mult în aceste zile, a spus: „Piesele grupului RIIZE! Îmi plac foarte mult piesele „Boom Boom Bass” și „Impossible” ”.


sursa: soompi
