Jungwon din ENHYPEN face o donație din suflet de ziua sa și se alătură Societății de Onoare din Coreea

Jungwon din ENHYPEN face o donație din suflet de ziua sa + se alătură comunității Societății de Onoare din Coreea

Jungwon din ENHYPEN și-a sărbătorit ziua de naștere transformând dragostea primită de la fani într-un gest profund și plin de impact!

Pe 9 februarie, Community Chest of Korea a anunțat că liderul ENHYPEN s-a angajat să doneze 100 de milioane de woni (aproximativ 68.481 de dolari) și că s-a alăturat Societății de Onoare, clubul donatorilor individuali de mare valoare ai organizației, devenind cel de-al 3.886-lea membru.

Pentru a marca această ocazie specială, Jungwon a promis că va dona suma totală de 100 de milioane de woni pe parcursul a cinci ani, contribuind cu 20 de milioane de woni anual. Fondurile vor fi utilizate pentru:

  • sprijinirea educației și bunăstării copiilor și tinerilor defavorizați,
  • susținerea proiectelor de asistență socială la nivel general.

Jungwon a transmis un mesaj emoționant odată cu acest anunț: „Ca artist K-pop, am primit atât de multă dragoste și sprijin și am simțit întotdeauna că această atenție nu ar trebui niciodată luată de bună. Sper ca această donație să devină o sursă de sprijin și curaj pentru copiii care nu se pot bucura de drepturile lor fundamentale din cauza barierelor de mediu.”

La mulți ani, Jungwon!

sursa: soompi

Lasă un comentariu