
Actorul Lee Do Hyun ar putea reveni pe micile ecrane într-un nou proiect de acțiune!
Pe 22 iunie, publicația MyDaily a relatat că Lee Do Hyun a primit oferta de a interpreta rolul principal masculin în drama „Destroyer of Destruction” (titlu literal). Ca răspuns la informațiile apărute, agenția sa, YH Entertainment, a confirmat că actorul a primit oferta și analizează în prezent proiectul.
„Destroyer of Destruction” este descrisă ca o dramă de acțiune de amploare, centrată pe un asasin de elită care a petrecut zece ani lucrând pentru organizații criminale. După ce ajunge, din motive necunoscute, într-o unitate de protecție a martorilor, acesta începe să apere victimele folosindu-și propriile metode neconvenționale.
Potrivit informațiilor disponibile, lui Lee Do Hyun i s-a oferit rolul protagonistului – un fost asasin legendar care a prosperat în lumea interlopă, dar care își folosește acum abilitățile pentru a-i proteja pe cei vulnerabili.
Drama va fi regizată de Shin Kyung Soo, cunoscut pentru producții precum „The First Responders”, „Six Flying Dragons” și „The Nokdu Flower”.
Între timp, Lee Do Hyun a încheiat recent filmările pentru „Grand Galaxy Hotel”, primul său proiect după finalizarea serviciului militar. Actorul se află, de asemenea, în negocieri pentru adaptarea coreeană a filmului chinezesc „Viva La Vida”.
sursa: soompi
