
E adevărat ce zic au aici? Nu vi s-a întâmplat să ziceţi „A şi trupa sau artistul X a lansat o melodie cu acelaşi nume acum Z timp.”
Eu una mai mereu fac asta…Vedem o listă?

E adevărat ce zic au aici? Nu vi s-a întâmplat să ziceţi „A şi trupa sau artistul X a lansat o melodie cu acelaşi nume acum Z timp.”
Eu una mai mereu fac asta…Vedem o listă?
Taecyeon din 2PM ne-a dezvăluit mica istorioară din spatele scenei sărutului său cu Suzy în „Dream High” Continuă lectura

De la câteva ore de când Yubin și-a făcut cont pe Instagram, iată că și Wooyoung din 2PM s-a alăturat acestui site. Continuă lectura

După ce am văzut noua idee care i-a venit Ellei (Genial!) , mi s-a părut interesant să aflăm ce gusturi are fiecare. Deci, fără să mai scriu prea multe, o să incep:

Cum am căutat prin arhiva kpopro acest subiect şi nu am găsit mai nici un fel de discuţie, am hotărât să vă povestesc, în mare, despre ce este vorba.





Bine trupă, ziua internațională a sărutului a sosit, așa că pregatiți-vă buzele și hai să mergem la pupăcit de idoli 🙂


Eşti obişnuit ca atunci când auzi de idolii kpop să te gândeşti la sclipici, lux, frumuseţe şi perfecţiune.

Video Music Awards Japan, ediţia 2013, a avut loc în Chiba pe 22 iunie.
TVXQ, Big Bang şi 2PM au fost nominalizaţi la trei categorii diferite, iar Big Bang şi 2PM au fost îndeajuns de norocoşi să câştige câte un premiu. Continuă lectura

În curând va începe High School Musical în varianta coreeană. Iată aşadar melodiile acelea celebre interpretate de artiştii voştri favoriţi pentru coloana lui sonoră. Continuă lectura
Dal Shabet revin cu mini-albumul ‘Be Ambitious’ (titlu coreean ‘Look Am My Legs’) şi videoclipul melodiei cu acelaşi nume. Aici aveţi întreg mini-albumul.
Astăzi este ziua tatălui, şi deşi în partea noastră de glob nu este o sărbătoare chiar celebrată, coreenii primesc vacanţă pentru o astfel de ocazie.
Iată mai jos nişte imagini cu tatăl… şi idolul de K-Pop: Continuă lectura

B2st sunt foarte aproape de comeback-ul lor din iulie, iar aceştia continuă să pre-lanseze melodii de pe viitorul lor album.

Astazi este (sau a fost) Ziua Sărutului în Coreea!
Ca un mic cadou, mai jos aveţi o listă cu o parte din idolii noştrii, care îşi ţuguie buzele :)))










Ale cărui/cărei buze vii s-au părut irezistibile? 😉
V-aţi întrebat vreodată cum îşi aleg grupurile dansurile? În funcţie de melodie. V-aţi întrebat vreodată ce tipuri de dans există? Ei bine sai să vedem câteva dintre ele:
Dansul prin atingerea posteriorului – Popular printre grupurile de fete pare să îi dea gata pe băieţi


Dansul ‘Hrăneşte-mă, îmi e foame’ – amuzant şi drăguţ în acelaşi timp


Dansul ‘Sunt mai bun ca tine’ – Dacă e făcut corect are un şarm aparte. Puncte bonus dacă ridici şi o sprânceană când îl faci.


Nimeni nu are timp pentru acel dans – Dă împresia că eşti ocupat


Dansul din Pelvis – Atunci când e făcut de cine nu trebuie te poate lăsa cu sechele



Dansurile care par ciudate


Aveţi vre-un dans preferat?

Fei din miss A câştigă sezonul 3 din Dancing with the stars

Abracadabra! Jonghyun din SHINee aruncă o vrajă asupra fanilor

Jun Jin şi Dongwan din Shinhwa se împrietenesc cu Lee Hyori

Jun.K se pregăteşte să decoleze cu 2PM
Amber din f(x) găseşte un copac (sau ceva asemănător) în Noua Zeelandă

PSY şi Heidi Klum se reunesc în Germania

Cea mai rea femeie din 2NE1, CL, devine o unnie!

E-Young din After School… nu e o păpuşă!

Taeyeon din Girls’ Generation îl ajută pe Minho din SHINee să se pregătească de Dream Girl
2PM aproape că şi-au insultat indirect propriul şef J.Y. Park.
În emisiunea ‘Entertainment Relay‘, au spus că şoapta lui JYP din videoclipuri devine enervantă cu timpul. Membri şi-au întâlnit fanii, iar când au fost întrebaţi dacă „şoapta asasină” este obositoare. Taecyeon a răspuns „Este mereu în introuri. Esistă momente când este enervantă.”
În altă rundă de întrebări Nichkhun a spus că el crede că are cea mai frumoasă faţi din grup, iar Chansung a infirmat că ar arăta mai bătrân decât este.
Voi ce părere aveţi despre faimoasa şoaptă?
2PM şi B1A4 sunt aparent fanii unul altuia.
Mai specific lui Taecyeon îi place B1A4 şi lui Baro îi place 2PM. Taecyeon a dezvăluit că este fan al grupului menţionat scriind pe Twiter „Părăsind Coreea ascultând What’s Going On al celor de la B1A4. Mă voi întoarce curând.”
Şi Baro a scris „Întorcându-mă de la muncă de la ‘ShimShimTaPa‘ ascultând A.D.T.O.Y. de la seniori 2PM…plouă, sunt într-un mod bun, iar cântecul este de asemenea bun.”
Ce părere aveţi?
TVXQ au lansat MV-ul în varianta scurtă a melodiei nipone Ocean.
100% au lansat MV-ul melodiei Want U Back.
Junhyung din B2st, Minhyuk, Sungjae, Changsub şi Hyunsik din BTOB (care apar ca membrii ai grupului Men in black în serialul Monstar) împreună cu Ha Yeon Soo au lansat MV-ul melodiei Past Days pentru drama respectivă.
Lee Hyori a lansat versiunea dans a MV-ului Bad Girls.
VIBE au lansat MV-ul melodiei As I’m getting older.
Two Months au lansat MV-ul melodiei Number 1.
Akdong Musician cântă melodia Bean Dduk Bing Soo pentru Paris Baguette.
Baek Ji Young a lansat melodia Reminded of you.
2PM au lansat un clip cu coregrafia melodiei lor de comeback, All day I think of you.
Nine Muses au publicat un cover după Coming of age ceremony, melodia lui Park Ji Yoon din iulie 2000.
Wonder Boyz au publicat un clip în care cântă live melodia compusă de ei, On a Night I Can’t Fall Asleep, pentru fanii lor.
Lee Hyori şi-a lansat albumul Monochrome pe care-l puteţi asculta aici.
M4M, grup chinez care promovează în Coreea cu ajutorul agenţiei Cube Entertainment, a lansat mini-albumul Mystery Formula pe care-l puteţi asculta aici.
2PM au lansat şase postere pentru albumul lor GROWN.







În continuarea aveţi diferite pictoriale din diferite reviste:

Park Han-byul pentru W Korea

Kim Bum pentru Esquire

Yoo Ah-in pentru Jack & Jill

Song Ji-hyo pentru Yesse

Krystal din f(x) pentru Harper’s Bazaar

Go Ara pentru Cosmopolitan

Lee Da-hae pentru Arnaldo Bassini

Kim Soo-hyun pentru ZioZia

Bora şi Hyorin din SISTAR pentru CeCi
BtoB pentru High Cut
2PM au cântat pentru prima dată melodiile de pe cel de-al treilea album al lor ‘GROWN‘, la show-ul de revenire ‘2PM’s Returns‘.
Aceştia au cântat melodiile Come Back When You Har This Song şi All Day I Think Of You alături de Hottes care nu s-au oprit din ţipat nici o secundă.
De asemenea bărbaţii au vărbit cu fanii despre ce au făcut în cei doi ani de pauză, poveşti despre ei şi despre viaţa amoroasă şi despre scandalurile apărute.
Come Back When You Hear This Song
All Day I Think of You (Ha.Ni.Bbun)
Suddenly
21 de grupuri de idoli au luat parte la ediţia din 2013 a Dream Concert pe 11 Mai.
Concertul a garantat o mulţime de spectatori mai mare de 45,000 de oameni care s-au înghesuit pe Stadionul World Cup din Seoul să îi vadă pe SHINee, B2ST, INFINITE, 2AM, U-KISS, ZE:A, Girls’ Generation, KARA, 4minute,T-ara, SECRET, SISTAR, EXO, B1A4, Rainbow, Huh Gak, Girl’s Day, SPEED, BTOB, EvoL şi VIXX.
MC-ii show-ului au fost Onew din SHINee, Hara din KARA şi Doojoon din B2ST.
Concertul va mai fi difuzat la TV pe 22 Mai la ora 11 seara (ora Coreei) pe canalul KBS2TV.
Poze şi filmuleţe mai jos.












INFINITE
Girls Generation
EXO
VIXX
Girls Day




















2PM au lansat în sfârşit MV-ul melodiei All day I think of you.
HISTORY a lansat un clip special în care trupa interpretează melodia lor de debut, Dreamer, într-un spaţiu total nou.
Kim Ye Rim din Two Months se pregăteşte de debutul ei solo, iar mai jos aveţi un cover făcut de ea după melodia I wanna be loved by you.



Gayoon şi Jiyoon din 4minute pentru CeCi





Shin Min Ah pentru JOINUS


Park Han Byul şi Joo Sang Wook pentru Bodyguard

Gyuri din KARA pentru Esquire







Sohee din Wonder Girls pentru 8seconds

Jo Kwon din 2AM şi Seung Ah din Rainbow pentru Weddings in Seoul




Baek Ah Yeon pentru Pantech
Taecyeon din 2PM şi Lee Yeon Hee pentru The Night Before the Wedding

După lansarea teaser-ului în care băieţii erau shirtless şi după ne-au zis că vor lansa MV-ul pe 9, 2PM se pare că s-au decis să facă pe Iepuraşii şi au pre-lansat MV-ul pentru „Come Back When You Hear This Song„!
Băieţii (sau mai bine zis, bărbaţii) au avut un hiatus de 2 ani, adr s-au întors în forţă cu cel de-al 3-lea album, „GROWN„.
Mai jos aveţi atât MV-ul, cât şi alte 11 melodii de pe „GROWN”! 😉
„Come Back When You Hear This Song”
1) All Day I Think of You
– urmează să fie lansat săptămâna aceasta
3) Back to Square One
4) I’m Sorry
5) Today Marks the 1st Day
6) Dangerous
7) Just For Today
8) Game Over
9) Coming Down
10) Go Back
11) Love Song
12) Suddenly
Acum că am terminat, trebuie să spun că nu, nu am uitat 2, ci 2 este „Come Back When You Hear This Song”, iar pe acesta l-am postat primul :D…. Vouă care melodii v-au plăcut? 😉
Ca şi bonus, mai jos aveţi un alt trailer pentru melodia de comeback a trupei, Come back when you hear this song:

Începem cu 2PM, care au lansat teaser-ul pentru „Come Back When You Hear This Song„, după ce ieri, au fost lansate imaginile.

DK din December a lansat un album înainte de înrolarea sa, acre va avea loc pe 7 mai.
Albumul, care se numeşte ‘Going Home‘, este felul lui DK de a le mulţumi fanilor şi colegului său de trupă, Yoon Hyuk, care s-a înrolat în Ianuarie, anul acesta.
Why, Why

Seo In Young ne arată primul teaser pentru „Let’s Break Up„.
Seo In Young se va „bate” cu Lee Hyori, deoarece ele vor avea comeback-ul în aceeaşi zi, pe 15.
Să vedem cine va avea o melodie mai bună 🙂

Rapper-ul Double K a colaborat cu Michelle Lee pentru melodia „Rewind„.
Michelle Lee a semnat de curând cu DIMA Entertainment.

Noul grup, UniBlend, lansează melodia lor de debut, „The Day We’ve Wanted„!
Grupul este unul mixt, format din doi bărbaţi şi două femei, iar cei ce au făcut acest grup sunt Jun Woo Sung şi Jun Woo In.

După ce ne-au arătat teaser-ul în care erau shirtless, 2PM au lansat imaginile-teaser, în care sunt îmbrăcaţi (din nefericire 😦 ) în costum.
Imaginile sunt pentru una din melodiile pentru cel de-al 3-lea album al băieţilor, ‘Grown‘, şi anume, „Listen to This Song and Come Back„. Băieţii (sau mai bine zis, bărbaţii) par singuri, în timp ce stau pe acoperişul unor clădiri înalte şi privesc oraşul, trimiţând SMS-uri cuiva. În locul imaginii lor obişnuite, 2PM au mers acum pe un look clasic, elegant.
Ce părere aveţi despre băieţi? 😉
Taecyeon

Wooyoung

Nichkhun

Jun.K

Junho

Chansung

2PM au lansat videoclipul melodiei japoneze, Give me love. Intraţi aici pentru a-l urmări.
Yoo Seung Woo, fost concurent la Superstar K4, a lansat MV-ul melodiei You and I.
Yoseob şi Dongwoon din B2st împreună cu Changsub şi Ilhoon din BTOB cântă melodia Bye bye love pentru drama When a man loves. Mai jos aveţi MV-ul oficial cu imagini din serial:
Vibe au lansat melodia I want to meet you at least once de pe viitorul lor album, Organic sound.
Hanbyul din LEDApple a făcut un cover după melodia lui Bruno Mars, It will rain.
Nu este nici un dubiu că cele trei mari agenţi (JYP, SM şi YG) SM este cea care investeşte cel mai mult. Chiar dacă au avut o mică scădere, profitul SM a fost mai mare decât costurile.
În orice caz toate cele trei agenţi sunt respectate pentru numele mari pe care le dau în industria muzicală. Dar cine mai exact sunt cei care adună cei mai mulţi bani în fiecare agenţie?

SM Entarteinment se bucură de „Marele 3”, cei care sunt în fruntea agenţiei. Nu este nici o surpriză aceştia fiind Girls Generation, Super Junior şi TVXQ. Girls Generation au strâns foarte mulţi bani în Coreea în timp ce Super Junior şi TVXQ au scos profit din afara ţării mai ales din China şi Japonia.
Cel mai mare semn de întrebare pentru SM, este EXO care au debutat anul trecut dar care nu au reuşit încă să ajungă sub marea lumină a reflectoarelor. Pentru acest lucru s-a format SM Beijing pentru a se focusa pe piaţa Chinezească pe care EXO-M ar putea să o domine în scurt timp.

Următoare agenţie este YG Entertainment care se poate lăuda cu BigBang ca trupă cu cel mai mare profit din agenţie. Băieţii au câştigat banii nu numai ca grup dar şi din activităţiile solo. Dar deasemenea asta nu e tot. PSY care a adus succes su Gangnam Style a lansat de curând Gentleman. YG de asemenea le are pe 2NE1, grup care are succes global. Agenţia de asemenea are succes şi datorită noii venite, Lee Hi.

După cum mulţi deja ştiu, Suzy din Miss A este cel mai bun aducător de bani ageniei. Aceasta şia făcut un nume puternic în actorie în special cu drama ‘Book of the House of Gu‘. Recent a câştigat peste $8.9 milioane de dolari, după ce a semnat peste 20 de contracte pentru reclame.
Cu toate astea JYP a fost puţin cam în pierdere cu restul grupului Miss A, iar paza fetelor de la Wonder Girls şi a băieţilor din 2PM nu a ajutat prea mult. Dar în curând 2PM vor reveni ceea ce ar pute aduce mare profit agenţiei.
JYP a fost probabil cea mai bună atunci când vine vorba de marketingul American cu Wonder Girls. Deşi unii cred că nu e adevărat, ele au avut mai mare succes acolo decât SE7EN sau BoA.
Pentru viitoarele profituri aceştia speră ca JJ Project, Baek Ah Yeon, şi 15& să ajungă cel puţin la fel de mari precum colegii lor de agenţie.