”57th Baeksang Arts Awards” dezvăluie nominalizările din această ediție

Los 57th Baeksang Arts Awards anuncian a los nominados para las categorías de cine y televisión

Cea de-a 57-a ediția a ceremoniei Baeksang Arts Awards și-a anunțat nominalizările la categoriile de televiziune și film!

Ceremonia de premiere ”57th Baeksang Arts Awards” se va transmite live pe 13 mai prin intermediul canalului JTBC. Publicul nu va participa pentru a evita răspândirea virusului COVID-19.

Urmăriți mai jos lista nominalizărilor din acest an:

  • Cea mai bună dramă

JTBC – “Beyond Evil”
tvN – “It’s Okay to Not Be Okay”
tvN – “Flower of Evil”
tvN – “My Unfamiliar Family”
Netflix – “Extracurricular”

  • Cea mai bună emisiune

KakaoTV – “March of the Ants”
MBC – “How Do You Play?”
JTBC – “Sing Again”
tvN – “You Quiz on the Block”
SBS – “Legendary Stage Archive K”

  • Cel mai bun program educativ

EBS – “Architectural Exploration – House Season 3”
SBS – “The Story of That Day In Which The Tail Bites The Tail” (literal title)
KBS – “Archive Project – Modern Korea 2”
JTBC – “Differential Class”
SBS – “Battle of the Century: AI vs Human”

  • Cel mai bun actor

Kim Soo Hyun – tvN – “It’s Okay to Not Be Okay”
Song Joong Ki – tvN – “Vincenzo”
Shin Ha Kyun – JTBC – “Beyond Evil”
Uhm Ki Joon – SBS – “The Penthouse”
Lee Joon Gi – tvN – “Flower of Evil”

  • Cea mai bună actriță

Kim So Yeon – SBS – “The Penthouse”
Kim So Hyun – KBS 2TV – “River Where the Moon Rises”
Seo Ye Ji – tvN – “It’s Okay to Not Be Okay”
Shin Hye Sun – tvN – “Mr. Queen”
Uhm Ji Won – tvN – “Birthcare Center”

  • Cel mai bun actor în rol secundar

Kim Seon Ho – tvN – “Start-Up”
Kim Ji Hoon – tvN – “Flower of Evil”
Oh Jung Se – tvN – “Its’s Okay to Not Be Okay”
Lee Hee Joon – tvN – “Mouse”
Choi Dae Hoon – JTBC – “Beyond Evil”

  • Cea mai bună actriță în rol secundar

Park Ha Sun – tvN – “Birthcare Center”
Shin Eun Kyung – SBS – “The Penthouse”
Yeom Hye Ran – OCN – “The Uncanny Counter”
Jang Young Nam – tvN – “It’s Okay to Not Be Okay”
Cha Chung Hwa – tvN – “Mr. Queen”

  • Cel mai bun actor novice

Kim Young Dae – SBS – “The Penthouse”
Na In Woo – KBS 2TV – “River Where the Moon Rises”
Nam Yoon Su – Netflix – “Extracurricular”
Song Kang – Netflix – “Sweet Home”
Lee Do Hyun – JTBC – “18 Again”

  • Cea mai bună actriță novice

Kim Hyun Soo – SBS – “The Penthouse”
Park Gyu Young – Netflix – “Sweet Home”
Park Ju Hyun – Netflix – “Extracurricular”
Lee Joo Young – OCN – “Times”
Choi Sung Eun – JTBC – “Beyond Evil”

  • Cel mai bun entertainer

Moon Se Yoon – KBS 2TV – “2 Days and 1 Night,” Comedy TV “Delicious Guys”
Shin Dong Yup – KBS 2TV – “Immortal Song,” SBS “My Ugly Duckling”
Yoo Jae Suk – MBC- “How Do You Play?,” tvN “Sixth Sense”
Lee Seung Gi – SBS – “Master in the House,” Netflix – “Busted Season 3”
Jo Se Ho – tvN – “Yoo Quiz on the Block”

  • Cea mai bună entertainer

Kim Sook – MBC – “Where Is My Home,” KBS joy “Love Naggers“
Song Eun Yi – JTBC – “Nice Alone,” KBS 2TV – “Problem Child in House”
Jang Do Yeon – MBC – “I Live Alone” (“Home Alone“), JTBC – “Don’t Be the First One!”
Jaejae – JTBC – “Nice Alone,” TVING – “Girls’ High School Mystery Class”
Hong Hyun Hee – MBC – “The Manager,” Channel A – “My Golden Kids”

  • Cel mai bun film

“Moving On”
“Deliver Us from Evil”
“Samjin Company English Class”
“Voice of Silence”
“The Book of Fish”

  • Cel mai bun actor – film

Byun Yo Han – “The Book of Fish”
Sol Kyung Gu – “The Book of Fish”
Yoo Ah In – “Voice of Silence”
Lee Jung Jae – “Deliver Us from Evil”
Jo Jin Woong – “Me and Me”

  • Cea mai bună actriță – film

Go Ah Sung – “Samjin Company English Class”
Kim Hye Soo – “The Day I Died: Unclosed Case”
Moon So Ri – “Three Sisters”
Ye Soo Jung – “An Old Lady”
Jeon Jong Seo – “The Call”

  • Cel mai actor în rol secundar – film

Goo Gyo Hwan – “Peninsula”
Park Sung Min – “Deliver Us from Evil”
Shin Jung Geun – “Steel Rain 2: Summit”
Yoo Jae Myung – “Voice of Silence”
Heo Joon Ho – “Innocence”

  • Cea mai bună actriță în rol secundar – film

Kim Sun Young – “Three Sisters”
Bae Jong Ok – “Innocence”
Lee Re – “Peninsula”
Esom – “Samjin Company English Class”
Lee Jung Eun – “The Day I Died: Unclosed Case”

  • Cel mai bun actor novice – film

Kim Do Yoon – “Peninsula”
Ryu Soo Young – “Steel Rain 2: Summit”
Park Seung Joon – “Moving On”
Lee Bong Geun – “The Singer”
Hong Kyung – “Innocence”

  • Cea mai bună actriță novice – film

Park So Yi – “Deliver Us From Evil”
Shin Hye Sun – “Innocence”
Jang Yoon Joo – “Three Sisters”
f(x)’s Krystal – “More Than Family”
Choi Jung Woon – “Moving On”

Sursa: soompi.es

Un gând despre „”57th Baeksang Arts Awards” dezvăluie nominalizările din această ediție

Lasă un comentariu

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s