Arhive pe categorii: Interviuri

Despre ‘Wolf’, ‘I Got A Boy’ şi SM Entertainment etc. (partea 2)


PARTEA 1

Întrebare: Să vorbim despre I Got A Boy de la SNSD acum. În cântec e o structură nebună şi a făcut ca o mulţime de oameni să vorbească despre el. Spune-mi cum a apărut acesta.

Will Simms: A fost unul distractiv. A fost făcut în Suedia. Într-o noapte am început să mă joc cu o mică idee pentru un sunet şi nu m-am gândit mult la el. În următoarea zi lucram cu alţi oameni şi le-am arătat melodia, iar ei au fost încântaţi. Aveam întreaga primă parte, bucăţica dinainte de „Let me put it down another way,” şi întreaga parte de rap. Începutul cântecului aşa cum este în acest moment fusese iniţial finalul. Aveam numai sunetul pentru a doua strofă. Am scris întreaga primă strofă şi am petrecut câteva ore pe ea. Apoi am ascultat-o şi am spus „Nu e îndeajuns de bună.”

Sunetul e chiar puternic, dar să-l aruncăm la coşul de gunoi şi să începem o nouă strofă din nou. Apoi totul a picat la locul potrivit. Am spus „Ce facem acum? Să facem ceva nebun, să încercăm să schimbăm ritmul şi să facem ceva complet la întâmplare.” Asta este când a apărut versul „I got a boy 멋진! I got a boy 착한!” Şi asta a fost! A continuat de-acolo. Continuă lectura

Europa îi vrea pe 100%


Este rar pentru grupurile de K-Pop să-şi înceapă invazia internaţională cu Europa având în vedere că ele ţintesc piaţa americană deobicei. Totuşi, iată că 100% a primit multe cereri de interviuri de la diferite platforme din Germania, Anglia şi chiar România.

K-Pop Magazin, un site german de K-Pop, le-a cerut un interviu în care voia să afle mai multe despre 100% după ce fanii din Germania s-au îndrăgostit de imaginea lor masculină şi coregrafia puternică.

T.O.P Media a declarat: „Recent am participat la nişte interviuri cu platforme de ştiri din Germania şi respectiv România.”

100% şi-au făcut recent comeback-ul cu melodia Want U Back.

Tiffany îi ia un interviu lui Brad Pitt!


Brad Pitt se află momentan în Coreea pentru a-şi promova filmul World War Z, iar Tiffany din Girls’ Generation a avut oportunitatea de a-i a lua un interviu starului de la Hollywood.

One Night of TV Entertainment a explicat alegerea făcută: „Engleza ei fluentă şi personalitatea strălucită a făcut tot interviul prietenos.”

În timpul interviului, Tiffany a avut grijă să-l facă pe Brad s-o salute pe Sooyoung, colega de trupă a ei, prezentatoarea emisiunii respective şi evident mare fană a starului, după cum ştie tot fandomul.

Altă încercare reuşită de-a lui Tiffany a fost să-l fac pe actor să pronunţe corect cuvântul „daebak” la sfârşit.

Iar la sfârşitul zilei, cei doi au făcut o poză împreună (mai sus).

Mai jos aveţi câteva secunde din interviu. Ce părere aveţi? Cine-i norocosul? Tiffany sau Brad?

Bangtan Boys vorbesc despre Big Bang


Întrebaţi cine sunt idolii lor model, Bangtan Boys au ales trupa Big Bang.

Băieţii abia au debutat cu No more dream pe 12 iunie, iar membrii grupului de hip-hop sunt maeştrii în rap, voce şi dans.

Rap Monster, liderul, a declarat: „Noi chiar îi respectăm pe Big Bang. Lui Jungkook îi place G-Dragon, iar lui V îi place T.O.P. Big Bang sunt în top ca şi idoli de hip-hop, aşa că noi învăţăm de la ei. Vrem să fim ca ei în foarte multe moduri.”

Jimin a adăugat: „Îmi place de Taeyang, aşa că ar fi o onoare să stau pe scenă cu el o dată.”

Despre ‘Wolf’, ‘I Got A Boy’ şi SM Entertainment etc. (partea 1)


Will Simms, un compozitor din sudul Franţei care locuieşte momentan în Londra, face parte din Universal Music Publishing Group şi a debutat cu SM Entertainment odată cu melodia Ready or not de la SHINee (care a fost rearanjată pentru Michael Mind Project şi Sean Kingston de la compania Spinnin’ Records sub care se află atât INNA, cât şi Elena Gheorghe).

Alte melodii compuse de el sunt Oh! My Goddess de la TRAX, I Got A Boy de la Girls’ Generation, Wolf de la EXO şi a contribuit şi la melodia Keep your head down de la TVXQ.

Întrebare: Povesteşte-ne despre Wolf de la EXO. Primeşte o reacţie destul de mare atât de la ascultători, cât şi de la fanii devotaţi.

Will Simms: Am scris acel cântec în Seul. Am mers în Coreea şi am avut o sesiune de scris în care câţiva oameni din Europa au lucrat direct cu compozitorii de la SM. Am lucrat cu Kenzie de la SM şi Nermin de la Dsign Music (A/N: Nermin a compus şi o parte din albumul lui Henry din Super Junior, Trap). Am cam descoperit beat-ul, apoi am încercat să incorporăm câteva sunete. Am dat peste câteva lucruri, dar încă nu aveam elementul uşor de reţinut; nu aveam nimic care să rămână imprimat în minte. Aşa că am devenit puţin obosiţi şi frustraţi, iar apoi Nermin, din senin, a râs pur şi simplu şi a spus în glumă: „Ce zici de <<Imită lupul, imită lupul! Auuu!>>?”

Aşa că m-am uitat la el pentru o secundă, iar apoi am zis: „Aşteaptă o secundă, asta e de fapt o idee grozavă. De ce nu?” E vorba despre a te distra şi noi aveam nevoie de elementul acela de distracţie din cântec deoarece în acel moment, melodia era cam grea, cam serioasă. Cum aveam de gând să facem chestia distractivă cu ea ca să atragem oamenii? Aceea era ideea perfectă, aşa că am pus-o în aplicare imediat.

Apoi le-am arătat-o cuiva din SM, iar ei au adorat-o. Am făcut câteva schimbări şi când am terminat cântecul, am avut o petrecere de ascultat melodii şi am pus şi „The Wolf” (lupul). Personalul de la SM a înnebunit în acea noapte. Toţi erau gen „Asta e perfectă!” Am scurtat cântecul şi iată-l, acum e melodia lui EXO.

Î: De unde a venit inspiraţia pentru cântec? E o melodie destul de nebună, sunt foarte multe elemente, foarte multe schimbări tonale şi foartă multe atitudine.

WS: Sincer, doar ne-a venit. N-a fost un proces de gândire, ci s-a întâmplat pur şi simplu. Ştiam că scriam pentru SM şi ştiam că scriam pentru piaţa de K-Pop mai exact, care e gen „Să înnebunim, să mergem şi să vedem ce se întâmplă.”

Î: Deci, de ce lupul?

WS: De ce nu? Lupul este o creatură perfectă. Sunt sigur că multor oameni le-ar plăcea să fie lupi dacă ar putea să devină animale. Evocă multe lucruri în oameni deoarece e un animal atât de puternic.

Î: Cât timp a durat întregul proces de a realiza acest cântec?

WS: De când am terminat primul demo până am adăugat ultimele retuşuri melodiei, ne-a luat o parte bună din cele aproximativ patru luni.

Î: Oau, foarte multă muncă în realizarea acestui cântec.

WS: Categoric. Asta este ceea ce face SM şi cred că sunt chiar grozavi pentru asta. Când cred în ceva, când cred într-un cântec, ei chiar petrec destul de mult timp pentru a se face siguri că o fac corect. Ei nu doar înregistrează şi se gândesc „Asta este.” Ei vor înregistra, vor asculta, vor analiza, iar apoi vor fi ceva de genu’ „Asta poate fi mai bună. Putem schimba asta. O putem face într-o notă diferită aşa încât am putea obţine cele mai multe şi cele mai bune părţi din cântec.”

Î: Ai avut şansa să vezi videoclipul şi performanţa?

WS: Iubesc totul. Ăsta e unul din lucrurile mele preferate – să aştepţi videoclipul ca să vezi stilul elementelor vizuale, coregrafia, totul. Întotdeauna e distractiv.

Î: Crezi că performanţa vizuală a cântecului a fost interpretarea potrivită a melodiei aşa cum ţi-ai dorit tu?

WS: Este! Coregrafia, expresiile lor faciale, culorile din video… totul este chiar bun. Cred că ar fi putut fi mai mulţi lupi în el, mai multă sălbăticie, dar pentru ceea ce-au vrut ei să facă – să-i arate pe băieţi performând – au făcut o treabă minunată.

Partea a doua: despre I Got A Boy, SM Entertainment, K-Pop şi comeback-ul unei trupe… probabil de la SM?! Rămâneţi ca să aflaţi!

B.A.P interviu pentru Billboard


 

946865_506321262756126_197659683_n

Interviu tradus de B.A.P Romania, acordat de trupa B.A.P revistei Billboard America după turul lor din America.

130522 B.A.P dezvăluie planurile din 2013 la U.S. Tour Wrap

Billboard a stat de vorbă cu trupa de 6 băieți în timp ce aceștia își făceau turul în America cu o rară călătorie de 4 zile

Au fost o mulțime de lucruri atipice cu privire la turul din SUA al celor din B.A.P.

Ca un grup K-pop de idoli, trupa de 6 membri ar prospera într-un mediu similar cu performanța din țara lor natală Coreea: scene de concert strălucitoare cu tehnologie avansată pentru spectacole în cele mai mari orașe. Acesta a fost aranjamentul atunci când au cântat la KCON 2012 în Los Angeles și pe care BIGBANG, 2NE1 și artiștii din SM Entertainment l-au avut pentru arena lor de spectacole în New York și L.A.

Dar lucrurile au fost puțin diferite de data aceasta. Cu Verizon Wireless și Asian entertainment brand Mnet America în spatele lor, B.A.P s-au „îmbarcat” într-un tur de teatru de 4 zile pentru Verizon Presents APAHM Concert Tour 2013: B.A.P LIVE ON EARTH.

În perioada de 10 zile, băieții au mers în obișnuitele L.A și N.Y, dar, de asemenea, au cântat pentru fanii din Washington D.C. și San Francisco. Fanii B.A.P nu au fost tratați doar la spectacolul live, dar sponsorii turului și trupa le-au adus fanilor un eveniment privat “high touch” la fiecare oprire unde 100 de fani erau selectați să dea un high-five cu fiecare membru din B.A.P- practică populară în Asia. Potrivit lui Mnet America, a fost primul eveniment high touch în SUA, deschis publicului ca interacțiuni similare cu fanii nevoite să fie cumpărate cu pachete speciale în trecut.

Dacă sună prea străin pentru un concept pentru ca americanii să-l înțeleagă, ei bine, ar trebui să vorbiți cu cei 7 fani pe care Billboard i-a văzut plângând după ce au dat high-five cu Bang Yong Guk, Him Chan, Dae Hyun, Young Jae, Jong Up și Zelo (aka B.A.P). Dar dacă reacțiile par șocante. băieții însăși au fost la fel de șocați precum reacțiile pentru turul lor.

“Este mult mai multă energie și zgomot decât ne-am așteptat“, vocalistul Dae Hyun a spus la Billboard (via traducător) cu o zi înainte de concertul final al turului. “Toată lumea — chiar și cei de pe scaune — s-au ridicat și au aclamat până la sfârșitul spectacolului. Am fost foarte încântați de răspuns și nu ne-am așteptat la asta.”

Acel entuaziasm de la Best Buy Theatre pentru oprirea lor din New York — a dus uneori la o măsură periculoasă, o fată de la concert a leșinat și a trebuit să fie dusă la General Admission Pit (adică dusă în spate unde nu sunt locuri alocate ; pentru a prinde un loc bun trebuie să fii acolo foarte devreme) chiar înainte de începerea spectacolului. Mulțimea se mișca precum o mare neiertătoare, înghesuindu-i pe cei din față (dintre care unii erau la rând de noaptea de dinainte).
Pericol deoparte — pentru B.A.P, ultra-entuziasmul a fost tradus într-o legătură mai profundă cu fanii lor din SUA.

“Se pare că fanii chiar dansau împreună cu noi, mai degrabă decât doar să aclame pentru noi“ reflectă cântărețul/dansatorul/rapper-ul și majorul visual din B.A.P, Himchan (via traducător). ” Asta a fost ceva care i-a adus pe fanii americani la un nivel diferit. Ei chiar dansau alături de toți ceilalți și noi chiar am crezut că era mai mult decât o legătură între fanii noștri din America.”

Grupul a continuat să hrănească acea legătură cântând cele mai mari hituri ale lor, cum ar fi cele 3 hituri din Top 5 World Digital Songs incluzând deschizătorul-spectacolului “Warrior” (ajuns pe locul 5), “Rain Sound” (No. 5) și “One Shot” (No. 3). În plus, fanii au primit niște scene super-speciale incluzând duetul lui Daehyun și YoungJae pentru “I Believe I Can Fly” de R. Kelly, dansul de echipa hip-hop al lui Jongup și Zelo și rap-off pe “Teach Me How to Dougie” și setul de DJ al lui Bang Yong Guk care l-a adus și pe Himchan să cânte o piesă de dans aprinsă și nelansată “Sexy Clap”.

Fără ca B.A.P să aibă vreo vină, scena plictisitoare de la Best Buy Theatre a avut o lumină și opțiuni atât de simple încât e dificil pentru orice act să creeze scene live impresionante precum puteau face colegii K-popperi BIGBANG și 2NE1 pentru respectivele lor arene de spectacol.

Dar după cucerirea elementelor care lucrau împotriva lor în America, ei chiar au considerat-o un teritoriu important? Multe grupuri K-pop s-au concentrat mai întâi pe teritoriile asiatice ( de obicei Japonia primul), dar de la numai un an și jumătate sub centurile lor și 7 promoții de melodii, B.A.P au cucerit mai mult decât o fac alții în 3 ani și au vizitat SUA.

”America este cu siguranță un loc în care avem o mulțime de ambiții” , a spus carismaticul lider Bang Yong Guk (via traducător). ”Unul dintre cele mai mari țeluri ale noastre este să fim clasați în topurile Billboard în America. Așa că, cu scopul de a atinge acel țel, dacă oportunitatea vine să lucreze mai mult aici atunci ei cu siguranță o vor face.”

B.A.P — care învață în prezent engleza, japoneza și alte limbi — recent au ajuns la o realizare majoră atunci când au câștigat primul loc la Billboard’s World Album Chart în Martie cu “One Shot” EP. A fost ca o serbare pentru un grup care încă este considerat nou pe scena Kpop-ului în comparație cu TVXQ!, Super Junior, Wonder Girls și Girls’ Generation care au fost în top în ultimele 12 luni.

Dar văzând diverși fani în părți diferite ale țării, B.A.P și-ar putea găsi visele legate de Billboard devenite realitate. Grupul lucrează în prezent la un nou videoclip în timp ce concertează în Japonia, Hong Kong și Taiwan.

Piesele trecute ca “One Shot” și “Warrior” combină diferite elemente de rock, hip-hop, pop și elemente de coloană sonoră cinematografice. În timp ce Bang Yong Guk spune că fanii nu vor mai vedea la fel de multe single-uri de la B.A.P în 2013, ei vor fi de o calitate similară foarte bună. “B.A.P încearcă din greu să creeze un gen divers de muzică”, a explicat el. ”Așa că nu doar artiști pop, dar ne-ar plăcea să avem oportunitatea de a lucra cu artiști de jazz, de hip-hop și de R&B așa își pot diversifica genul de muzică.”

B.A.P ar trebui să facă ceva bine pentru a deveni un grup remarcabil în domeniul intens al Kpop-ului. În timp ce grupul a arătat laturi diferite ale lor -apropiate și personale la oprirea din New York— în ciudat organizării foarte ne-K-pop — spectacolul a arătat clar că este un potențial în plus pentru B.A.P în America.

“Chiar dacă suntem doar niște 6 băieți coreeni, chiar simțim că această oportunitate din America a fost un vis devenit realitate“, a concluzionat Bang Yong Guk. “Deci, asta a fost foarte interesant pentru noi. Cu siguranță vom călători și vom întâlni mai mulți fani din toată lumea. Sperăm să ne întoarcem în America pentru a avea mai multe din aceste oportunități.“

De fapt, dacă răspunsurile mass-mediei și ale fanilor se aliniază, B.A.P nu numai că ar putea găsi mai multe oportunități în SUA, dar vor face de asemenea un pas important în convingerea altor grupuri K-pop să o viziteze. Călătoria a dovedit faptul că aceste grupuri nu au nevoie să vândă o arenă(scenă) — nici cel mai mare nume din joc — pentru a organiza un spectacol de succes, semnificativ, care conduce la leșin în piața foarte dificilă a Americii.

___© BILLBOARD

 

T-ara N4 va lansa ′Countryside Diaries′ în America


36502981

Se pare că T-ara N4 vor lansa mai multe versiuni pentru Countryside Diaries şi vor colabora cu Snoop Dogg, Chris Brown şi alte vedete.

Grupul a  ţinut o conferinţă de presă în Seul pe 20 mai şi au vorbit despre lansarea lor în America în urma unei invitaţii din partea lui Chris Brown.

Grupul a adăugat că s-au întâlnit cu acesta pe 12 mai şi au vorbit despre promovarea în America alături de alţi artişti.

Hyomin a spus: „În noile versiuni pentru Countryside Diaries vom colabora cu Snoop Dogg,  T-Pain, Ray J şi Chris Brown. Cinci versiuni diferite ale melodiei vor fi lansate în America şi în întreaga lume în acelaşi timp.”

Eunjung a adăugat: „Melodiile vor fi lansate prin luna iunie.”

Cine e cea mai drăguţă dintre trupele de fete?


suzy-wide

Desigur, toate sunt drăguţe, dar opiniile sunt diferite şi PanelNow al Reach Panel Korea a dorit să afle răspunsul printr-un sondaj. Au intervievat 22,104 de persoane şi i-au întrebat cine în opinia lor e cea mai drăguţă.

Suzy s-a clasat pe primul loc cu 29% din voturi.

Yoona a venit chiar în urma ei cu 25% din voturi. După ele, coborâm pe locul 3 la Krystal cu 9% din voturi.

Restul sondajului le are pe: Dara cu 7%, HyunA şi Hara ce au fiecare câte 6% din voturi (1,370 pentru HyunA, 1,259 pentru Hara).  Urmează Sunhwa cu 4% şi Jiyeon cu Dasom cu 2% fiecare  (461 pentru Jiyeon, 410 pentru Dasom).

Cine credeţi că mai lipseşte?

Idolii dezvăluie adevărata personalitate a Hyunei


hyuna-800x450

Desigur, cu toţii am fost curioşi dacă idolii pe care îi vedem la TV, sunt la fel şi în viaţa reală.

Pe 29 aprilie, pe Twitter-ul oficial al programului “Weekly Idol” de pe MBC Every1 au fost postate nişte răspunsuri ale idolilor. Întrebarea fusese: „Idolii ce sunt diferiţi de adevărata lor personalitate”.

Postul dezvăluia răspunsurile idolilor ce au ales-o pe Hyuna din 4minute. Woori din Rainbow a scris: „E foarte sexy, dar are o personalitate drăguţă”. Ravi din Vixx a spus: „E evident că e o persoană fermecătoare, da e şi drăguţă şi sexy în acelaşi timp.” Jeongmin din Boyfriend a spus: „E sexy, dar de fapt are o personalitate foarte drăguţă.” Serri din Dal Shabet a scris: „Sincer, Hyuna e un dongseng atât de drăguţ.”

Kim Soo Hyun vrea să se căsătorească cu o femeie cu 20 de ani mai tânără!


kim-soo-hyun-soompi

Pe 30 aprilie, actorul Kim Soo Hyun şi-a dezvăluit planurile cu privire la căsătorie la un showcase pentru filmul “Secretly and Greatly.”

Când o fană la întrebat când ar vrea să se căsătorească, acesta a explicat că ar un program foarte încărcat şi că nu va fi prea curând. El a spus: ” Planurile mele cu privire la căsătorie au fost puţin împinse înapoi şi mă gândesc să mă căsătoresc pe la vârsta de 41 de ani. Şi voi lua în considerare să întâlnesc o femeie de 21 de ani.”

La asta, MC-ul MC Kim Tae Jin a glumit: „Deci pentru cei ce sunt la grădiniţă acum, tu le-ai putea fi jumătatea.”

 

Super Junior dezvăluie că v-a exista „Super Show” până ce ultimul membru se va înrola


Super Junior au performat în faţa a 8.000 de brazilieni cu ocazia „Super Show 5” din Sao Paulo şi au reflectat asupra gestului copleşitor al fanilor, cât şi la numărul viitor al membrilor, de îndată ce se apropie şi înrolarea lui Yesung.

Q: Cum a fost reacţia fanilor din Brazilia?

A: A fost nebunie. Ei au dansat odată cu noi şi au urmat coregrafia fiecărui cântec. De aceea ne-am reglat ritmul la început şi am terminat prin a ne da toate puterile. Fanii nu au obosit, dar noi am obosit în schimb şi este frustrant.

Q: De ce credeţi că fanii din America de Sud au avut o reacţie mai puternică?

A: În ţările pe care le vizităm de obicei, ne aşteptăm să vedem mai mulţi fani îndividuali. Dar, din cauză că America de Sud este o ţară pe care nu o vizităm foarte des, lor le place Super Junior ca şi grup şi le plac melodiile noastre, de aceea şi răspunsul este mai puternic.

Q: Cum este să fi primul grup care ţine un concert solo în Brazilia?

A: Când ne-am făcut debutul, am visat să ajungem #1 în Asia, dar cum scara s-a făcut mai mare, am fost uimiţi să vedem că primim propuneri pentru a veni şi performa, din partea cealaltă a lumii. Suntem uimiţi că numele de Super Junior poate fi adăugat în paginile cărţii de istorie sau cele ale carţii recordurilor.

Q: V-a luat 25 de ore să ajungeţi în Brazilia. Cum a fost zborul?

A: Mai înainte, noi am călătorit 30 de ore pentru a ajunge în Chile. Să fim sinceri, din cauza experienţei din Chile, ne-am temut să mergem în Brazilia, dar ne-am format propria abilitate de a trece peste asta. Zborul a fost comfortabil de data asta.

Q: Aveţi temeri legate de descreşterea numărului membrilor, odată cu plecarea în armată?

A: Este adevărat că avem temeri legate de numărul membrilor.  Dar, călătorind pentru „Super Show”, ne-am format propriile secrete profesionale şi încrederea în membrii noştrii a crescut. Acum credem că nu trebuie să ne mai îngrijorăm de numărul membrilor. Mai important decât orice, când un membru se înrolează, noi ştim că altul se va întoarce. Până ce ultimul mebru se înrolează, noi vrem să protejăm brand-ul de „Super Show”.

Suzy – „Fata de 10 milioane de dolari”


suzy-wide

Suzy din miss A trece acum printr-o perioadă de vârf a carierei sale, aceasta fiind cea mai căutată celebritate feminină de către industria publicitară.

Din februarie 2012 şi până în aprilie 2013, aceasta a semnat 21 de contracte cu campaniile publicitare şi a primit porecla de „fata de 10 milioane de dolari”.

Ea şi-a făcut debutul în 2010 ca membră al grupului miss A.

Şi se pare că toate cele 21 de contracte sunt doar ale ei, nici unul nu include grupul miss A.

Nu doar între grupurile de fete, dar fără îndoială, Suzy acum este cea mai fierbinte celebritate feminină. E printre primii, alături de PSY şi Kim Soo Hyun.

Şi totuşi cum a devenit ea cea mai căutată celebritate feminină?

În primul rând, debutul perfect al lui Suzy ca actriţă în filme. Aceasta a câştigat titlul de „prima dragoste a naţiunii” anul tecut, cu filmul ei de debut, “Architecture 101” şi de asemenea şi cel câştigat la Premiile Baeksang. Cu astfel de realizări, valoarea ei a crescut repede la 400.000 de dolari. Ea a semnat contracte exclusive cu campanii publicitare reclamând pizza, sau telefoane mobile.

În al doilea rând, mulţi spun că a beneficiat de scandalul lui IU şi astfel i-a revocat statutul de „sora mai mică a naţiunii” în octombrie, anul trecut. Cineva de la o agenţie publicitară spunea: „Contractele lui Suzy au crescut substanţial din aprilie până în octombrie, anul tecut. Cu toate că această industrie se schimbă constant, ca vântul, Suzy e capabilă să sămână în evidenţă.”

Dar de ce Suzy? Sunt o mulţime de fete ce au realizat şi ele atât de multe în această industrie.

E din cauză că nimeni nu-i poate lua locul în acest moment. Spunea cineva din interiorul acestei industrii „De obicei, idolul se arată doar ca un idol, dar Suzy a avut promoţii solo şi a lucrat şi ca actriţă. Ca idol şi actriţă, aceasta deţine cea mai bună poziţie. Pentru idoli, dacă nu sunt Girls’ Generation, atunci trebuie să fie Suzy…”

Poate că din cauză că încă nu a avut un scandal, rămânând cu o imagine curată. Un manager de marketing a comentat: „După debut, idolii trec prin diferite suişuri şi coborâşuri din cauza bârfelor maliţioase. Şi Suzy ,în comparaţie cu alţii, are mai puţini anti-fani şi nici nu a avut un scandal major. Publicului îi place că aceasta poate să-şi menţină imaginea curată.”

Mulţi din această industrie se întreabă cât timp va fi ea tât de populară. Pentru a rămâne sus, experţii spun că aceasta ar trebui să lanseze în curând o melodie ce ar avea mare succes sau un astfel de proiect. Un funcţionar comentase: „Publicul o va vedea pe Suzy în tot timpul anului, pentru că toate contractele ei sunt pe întregul an. Cu toate astea, ea încă nu a avut o melodie sau un proiect de succes în acest an. Imaginea ei de anul trecut încă va fi prezentă şi anul acesta, dar interesant e cât va mai dura. Chiar are nevoie de un hit cât mai curând.”

Kang Min Kyung avea probleme la liceu


kang-min-kyung-hello

Într-un episod din “Hello” de pe KBSKang Min Kyung din Davichi a vorbit despre dificultăţile ce le-a avut la liceu. Aceasta a spus: „Când eram la liceu, mă mutam şi schimbam multe şcoli. De îndată ce ajungeam în noua şcoală, toţi elevii mă ignorau. Oricum, era pentru două săptămâni. La acel moment, alţi elevi au auzit zvonul că eram stagiară. Atunci aveam şi părul lung. Cred că se întâmpla din cauza că eram stagiară.”

Kang Min Kyung a spus că a rezolvat problema de una singură: „Nu puteam lăsa lucrurile astfel. Aşa că am început să mă apropii de elevi prima.”
Din păcate, mulţi dintre noi se confruntă cu astfel de probleme la şcoală. Bravo ei că a rezolvat totul.

Yookyung părăseşte A Pink şi va fi înlocuită


201304231507772635_517625b2778bf

Şocant, dar se pare că e adevărat şi Yookyung va părăsi grupul.

A Cube Entertainment a anunţat: „În primul rând, ne cerem scuze fanilor pentru astfel de ştiri. Yookyung, care a debutat pe 19 aprilie 2011 şi care a primit multă dragoste din partea fanilor când plângea şi când zâmbea în timpul celor doi ani, nu va mai face parte din grupul A Prink de acum încolo.”

„Yookyung şi-a dat mereu silinţa şi muncea foarte mult. După o lungă perioadă de discuţii cu privire la ce va face aceasta în viitor – ori să continue să fie o celebritate, ori să se concentreze pe învăţat, ea şi agenţia ei au luat foarte greu această decizie. Cum ea va intra la universitate anul acesta, nu va mai afi aceeaşi Yookyung, ci doar o studentă ca şi alţii de vârsta ei. Vă rugăm s-o susţineţi pe ea şi viitorul ales de ea.”

După ce s-a făcut acest anunţ, fanii au început să întrebe dacă în trupa A Pink va fi adăugată o membră nouă sau nu.

Agenţia a comentat: „Nu vor promova în număr de 6, ci plănuim să adăugăm o nouă membră. Căutăm pe cineva, dar nu s-a decis nimic încă. Noua membră va fi dezvăluită probabil odată cu noul album.”

T-ara va avea un nou subgrup


20130422_tara_subunit

T-ara N4 ne-a dat un indiciu despre faptul că celelalte membre ar pregăti un nou subgrup.

Pe 22 aprilie, acestea au avut o conferinţă de presă la Gyeonggi Goyang Art House şi Jiyeon a spus: „Celelalte membre din T-ara, Soyeon, Qri şi Boram pregătesc un alt subgrup în Japonia.”

Ea a adăugat: „Membrele grupului T-ara N4 au avut o scenă hip hop în iulie în concertul din Budokan, Japonia. De acolo a şi început conceptul grupului, ne-am spus că avem o şansă să încercăm acest stil pe scenă. Parcticăm piesa grupului nostru, dar desigur, lucrăm şi cu celălalt subgrup japonez la o melodie ca trupă întreagă.”

Când s-a sărutat Jinyoung din B1A4 ultima dată?


57179895

Jinyoung din B1A4 a fost forţat să mărturisească când a avut ultima dată un sărut la o conferinţă de presă pentru viitoarea sa dramă.

Acesta a fost prezent la conferinţa de presă pentru drama „She Is WoW„, când actriţa Ahn Sun Young a pomenit despre ultimul sărut al lui Jinyoung.

Jinyoung atunci spunea: „Colegii mei au jucat înainte sau au fost în musical-uri, aşa că mi-au dat o mulţime de sfaturi. Sandeul în special mă ajută cu părţile mele şi chiar joacă rolul feminin principal pentru mine. E o scenă despre care nu pot vorbi, dar m-a ajutat şi cu aceea.”

La care, Ahn Sun Young a spus: „Jinyoung a spus ieri că acesta s-a sărutat pentru prima dată în ultimii 6 ani. Arăta fericit atunci”, unde Jinyoung a răspuns: „A fost un mic pupic, nu un sărut, ce s-a întâmplat când aveam 17 ani.”

 

Park Ji Min din 15& e geloasă pe Lee Hi


20130406_parkjimin_leehijealous-600x336

Park Ji Min din 15& a recunoscut că a fost geloasă pe Lee Hi.

Într-un interviu cu Star News, aceasta a spus: „Când am văzut-o pe Lee Hi, unni la TV, m-am gândit ‘Ah, vreau şi eu să fiu pe scena aia’. Să fiu sinceră, acum e adevărat că sunt puţin geloasă.” Cele două au fost rivale încă din ‘K-Pop Star’ şi apoi au debutat fiecare în JYP Entertainment şi YG Entertainment.

Aceasta a fost: „Chiar dacă e adevărat că  sunt geloasă, acum simt că voi face totul mai bine. Cred că vor fi momente când Lee Hi unni va avea performanţe bune şi momente când şi eu voi avea perfomanţe bune. Ar fi minunat dacă amândouă am avea performanţe bune.”

Când a fost comparată cu cealaltă cântăreaţă, Park Ji Min: „Ca să fiu sinceră, ştiam că asta se va întâmpla încă de când se finisase ‘K-Pop Star’. Indiferent de câte ori am spus ‘Vă rog să ne urmăriţi pe amândouă’, nimic nu ajutat. Sincer, Lee Hi unni şi eu nu avem nimic în comun şi avem propriul nostru stil. Cred că sub numele 15& vom continua să avem o rivalitate bună. Şi acum avem stiluri diferite şi cred că oamenii ne vor vedea diferit. Cred că puterea companiei nu e atât de importantă precum abilităţile artistului.”

Interviu cu B.A.P pentru revista BODA


422606902

„Suntem gata să comuncăm prin muzică mai degrabă decât prin vorbe”

B.A.P au fost tăcuţi dar puternici. Chiar dacă a fost un an brutal pentru debutanţi în 2012, ei au fost pe o diferită scală de succes prin pregătirea showcase-ului de debut şi al propriului concert solo. Asta a fost mai mult decât un progres pe care idolii în primul lor an de la debut l-au făcut şi de asemenea este motivul pentru care continuăm să fim curioşi în ceea ce priveşte B.A.P.

 Pentru început, nu putem numai să menţionăm cum voi băieţi aţi „măturat” toate premiile rockie la sfârşitul anului. Aceasta este o situaţie extraordinară, deci cum vă simţiţi şi care sunt răspunsurile din partea celor apropiaţi?

YongGuk: A fost o situaţie extraordinară. Noi meru am spus că a câştiga premiul rockie a fost ţinta noastră încă de la debut dar gândindu-ne că l-am primit, nici măcar nu ne-am imaginat. Nu putem crede şi chiar dacă suntem fericiţi, apropiaţi noştri sunt chiar mai fericiţi pentru noi.

 Industria oarecum se aştepta la aceste rezultate asa că sunt sigur că voi într-un fel aţi avut sentimentul că poate ve-ţi câştiga premiul rockie anul acesta, corect?

Daehyun: Am auzit de la cei din jurul nostru că ei cred că B.A.P vor câştiga premiul rockie, dar de fiecare dată ne-am gândit „Neah, nu e posibil”. Am fost îngrijorat aşteptând şi  primind rezultatele aşteptate, aş fi fost dezamăgit. De asemenea multe grupuri şi-au făcut debutul în 2012, acesta find motivul pentru care nu am avut sentimentul că vom câştiga, până când rezultatele au apărut.

 Poţi câştiga un premiul rockie o dată în viaţă iar B.A.P au fost perfect capabili să îl primească. Nu va părut rău din moment ce au fost multe grupuri care şi-au făcut debutul în 2012?

YoungJae: Aş minţi dacă aş spune că nu mi-a părut rău. Noi am creut că grupurile care şi-au făcut debutul în acelaşi an cu noi sunt partenerii noştri şi deoarece ne-am făcut debutul cam în aceeaşi perioadă de timp, am fost capabili să schimbăm sfaturi şi să ne împărtăşim experienţele.  Sperăm că toţi vom avea succes în viitor.

 Nu aţi avut odihnă în 2012 şi aţi promovat în continuu mai mult decât oricine altcineva. A existat cumva şi un moment de dezamăgire?

JongUp: Ne-am petrecut 2012 foarte ocupaţi şi a fost dezamăgitor faptul că nu am putut să arătăm o parte a noastră mai perfectă. Întotdeauna am pregătit ce e mai bun din noi, dar când privim în urmă există momente de dezamăgire aşa că va trebui să lucrăm din greu ca să nu mai avem acele momente de dezamăgire.

 De la PSY la BigBang, 2012 a fost plin cu multă muzică bună, o mulţime de idoli şi-au făcut debutul, au călătorit între Coreea şi Japonia, iar anul a fost unul brutal pentru debutanţi. Au B.A.P vreo ţintă?

Himchan: Suntem un grup care nu are un mare impact în împrejurimi. Promovăm cu mintea setată în a munci din greu şi a creea o performanţă fără regrete de fiecare dată. Este adevărat că 2012 nu a fost cel mai uşor an, dar nu cred că a fost defavorbil pentru noi.

 Răspunsurile din partea fanilor internaţionali sunt bune de asemenea.  Nici nu aţi promovat în afară foarte mult din câte ştiu, cum v-aţi simţit când aţi auzit prima dată de asta?

Daehyun: Am auzit ştirile cu noi în fruntea clasamentelor din alte ţări nu la mult timp după debut, dar la acea vreme părea suprarealist. Iar în iulie anul trecut în Malaezia, am avut primul showcase şi văzându-ne numele pe pancarte şi pe bannerele din aeroport chiar m-a şocat destul de mult.

Zelo: Am filmat un program TV după debut şi acel program a fost difuzat în 8 ţări din Asia deci cred că au existat o mulţime de oameni care ne-au recunoscut în acel program.

Au existat o mulţime de reporteri care au venit la conferinţa voastră de presă. Se pare că aţi fost destul de şocaţi de modul în care aceştia puneau întrebări. Cum v-aţi simţit în acel moment?

YongGuk: Da, am fost foarte surprins la conferinţa de presă. Am fost foarte recunoscători doar la gândul că ei au zburat doar ca să ne privească concertul. M-a făcut să mă gândesc cum ar trebui să lucrez din greu pentru a arăta o imagine care să răspundă atenţiei şi dragostei pe care am primit-o.

Acum să vorbim despre concert. Concertul solo pe care B.A.P şi-la dorit şi la care au visat s-a terminat cu succes. Se simte revigorant?

Daehyun:  Nu chiar aşa revigorant, dar ne simţim extrem de fericiţi şi puţin dezamăgiţi. A fost un spectacol la care am visat încă de când eram tineri şi încă se simte ireal că noi ne-am terminat concertul solo. Nu cred că aş fi capabil să uit vreodată această experianţă.

Aţi promova fără nici o pauză şi aş crede că luându-vă timp să vă pregătiţi pentru conert a fost dificil. Cum v-aţi rearanjat programul? Au fost dificultăţi?

YoungJae: Din cauză că revenirea noastră cu cel de-al doilea mini-album ‚ONE SHOT’ s-a suprapus cu concertul , nu am avut foarte mult timp dar a fost determinarea de a ne pregăti pentru concert din moment ce am avut mai mult timp să ne pregătim pentru mini-album.

Zelo: Toţi am fost foarte presaţi de noul album şi de concert aşa că nu am realizat cât de dificil a fost şi ne-am şi distrat pregătindu-ne pentru ele.

Fără alte cuvinte, am simţit că al vostru conert a fost foarte focusat pe muzică. Am crezut că va fi o mare provocare pentru un grup, dar răspunsurile din partea mulţimi au fost extraordinare. La ce vă aşteptaţi? Sunt de asemenea curios cum aţi plănuit acest concert.

YonGuk: B.A.P ca şi grup nu vorbeşte prea mult, în schimb cred că arătăm foarte mult ceea ce putem prin muzică. Nu suntem foarte buni la vorbe şi ne pricepem mai bine în a comunica cu mulţimea prim muzică decât prin cuvinte.

JongUp: Dacă priveşti la el, poate fi o mare provocare dar când am început concertul cred că oameniilor le-a plăcut concertul pentru că am avut acest lucru de partea noastră (comunicarea prin muzică), şi asta m-a făcut să mă simt uşurat.

Este foarte unic să ai o trupă de rock care să colaboreze la concert. Mulţumită concertului vostru, m-am simţit ca şi cum al fi fost la un club hip-hop.

YongJae: Dacă te-ai simţit aşa atunci planul nostru a fost un succes. După cum Himchan a spus am avut două ţinte principale pentru concertul nostru: să arătăm latura B.A.P aşa cum sunt ei dar de asemenea să fim capabili să comunicăm cu mulţimea. Puteţi vedea că această colaborae cu trupa de rock ca şi o parte a eforturilor noastre. De asemenea dacă ne ascultaţi muzica, există multe părţi în care hip-hop-ul întâlneşte rock-ul. Am încercat să savuram şarmul atât de bine cât am putut şi văzând că audienţei i-a plăcut, mă simt mândru.

Când concerul era aproape de final, am avut presimţirea că B.A.P ar fi foarte departe de a fi idoli. Există vre-un dezavantaji în a fi idol? Vreau în special să aud asta de la YongGuk.

YonGuk: Am mai spus asta într-un interviu înainte dar B.A.P vor să devină „idoli care tind spre muzicieni”. Ca să putem deveni muzicieni, atunci cred că ne putem da singuri un scor dar ca să putem ajunge acolo, trebuie să studiem cum să compunem versuri şi muzică dar de asemenea să nu fim mofturoşi cu muzica noastră şi să încercăm diferite stiluri decât să ne axăm doar pe un stil, ceea ce încercăm în acest moment să facem. Sperăm să continuăm să lucrăm din greu din punct de vedere muzical pentru a arăta tuturor ceea ce putem, aşa că sperăm să ne urmăriţi în continuare.

Aş vrea să aud cel mai fericit moment din timpul concertului din partea fiecăruia. Există şi vreo anectodă?

YongGuk: Am cântat un cântec compus de mine aşa că partea mea solo a fost cel mai fericit moment. De sigur, este cunoscută drept scena în care mi-am arătat abdomenul dar pentru mine, a fost un moment în care mi-am arătat melodia compusă de mine singur şi care are un înţeles minunat. Se pare că multor oameni chiar le-a plăcut momentul meu.

Himchan: În timpul părţi de bis, am avut un timp în care mi-am citit scrisoarea. Pentru că aveam mâna în ghips, am fost capabil să particip doar la balade şi ca şi ceilalţi membri am fost încântat de comeback-ul cu „One Shot” deci cred că în acel fel mi-au dat propriul meu moment. După ce am deliberat toată noaptea, mi-am scris scrisoarea dar când am citito cu voce tare pe scenă, am încercat să mă abţin cât de mult am putut, nevrând să arăt o latură de slăbiciune. În fine, văzând lacrimi în ochii fanilor şi cu priviri îngrijorate, am…cred că acel moment a fost un moment foarte important dar de asemenea un moment extraordinar pentru mine din moment ce am fost capabil să îi las pe ceilalţi să îmi asculte inima. Sunt recunoscător membrilor şi sunt de asemenea foarte recunoscător fanilor (BABY).

Daehyun: Am cântat 3 cântece la început cu primul set de costume. Când mă pregăteam pentru următoarea performanţă cu YongGuk, aveam doar 40 de secunde.  De asemenea trebuia să purtăm şi costume de asemenea şi nu ştiu cum timpul a trecut dar am fost capabil să când cu YongGuk ca şi cum nimic nu s-ar fi întâmplat ceea ce este încă un semn de întrebare pentru acea zi haha.

YoungJae: Pentru mine, nu e nici un moment special, de la început până la sfârţit toate momentele au fost frumoase şi chiar mă gândeam „Aş vrea să dureze mai mult”, în momentul în care ne luam la revedere de la fani. De asemenea când ne aplecam spre mulţime toţi membri şi cu dansatorii, nimeni nu şi-a ridicat capul aşa că m-am gândit „Se roagă cu toţi?” Haha. A fost foarte distractiv şi aş vrea să o fac din nou.

JongUp: Pentru mine a fost atunci când mă plimbat cu o pancartă de la un fan pe care scria „Îmi pară rău, arăt bine”. Am văzut că foarte mlte poze au fost făcute atunci aşa că a fost amuzant.

Zelo: Pentru mine, când am citit scrisoarea pe care am scris-o părinţilor meu la primul nostru concert solo. A fost puţin stânjenitor pentru părinţi mei s o asculte la concert dar pentru mine, să fiu capabil să le spun tot ce nu le-am putut spune în trecut a fost un moment important. I-am azit pe părinţi mei plângând în timp ce citeam scrisoarea.

Himchan regreţi vre-o parte din scrisoare?

Himchan: Haha scrisoarea mea a părut puţin prea serioasă? Este pentru că în timpul în care eram accidentat, am început să mă gândesc mult şi am vrut să îmi împărtăşesc sentimentele cu fanii mei, despre ceea ce gândeam. De aceea am scros ceea ce gândeam în acel moment. Nu regret nimic din scrisoare, de asemenea vor scrie o scrisoare mai amuzantă data viitoare.

YoungJae a promis să îşi arate abdomenul la următorul concert. Când va fi acesta? Sunt sigur că va fi o comparaţie cu pozele lui YongGuk, deci eşti sigur în arătarea lor?

YoungJae: Voi vorbi direct pe subiect, într-un fel ei au promis că îmi vor arăta corpul dar nu sunt sigur că îl voi învinge pe YongGuk. Merg la sală chiar dacă programul este foarte ocupat şi sper că nu vor exista poze de comparaţite haha.

Va fi concertul vostru din Japonia diferit de cel din Coreea? De asemene ce fel de eforturi ve-ţi face?

Himchan: Pentru mine, am studiat Japoneza mult timp în timpul liber. Învăţatul Japonezei mi-se pare foarte amuzant şi ardoarea de a studia limba pe care membri o au este extraordinar de asemenea.

Zelo: Şi eu am avut un timp extem de amuzant studiind Japoneza. Încă de când toţi membri învaţă împreună, am avut competiţii în a ne ajuta fiecare în a învăţa.

YongGuk: Plănuim să detaliem concertul din moment ce aceasta este prima oară când ne prezentăm fanilor Japonezi şi vrem să facem o impresie bună. Pentru detaliile actualului concert, este secret.

Ce latură vreţi să arătaţi prin acest concert?

Daehyun: Vreau ca oamenii  gândind  „B.A.P este o echipă care lucrează din greu muzical” şi că „Ei sunt un grup cu un spectrum larg în muzică” mă va mulţumi. În acest moment, încă avem un drum lung de mers şi sunt recunoscător.

Care sunt planurile pentru viitor?

JongUp: Acum ţinem fan-singing-uri în timp ce promovăm cel de-al doilea mini-album „One Shot” şi găsesc aceasta o oportunitate bună pentru noi şi fani să devenim apropiaţi în atât de multe locuri. După terminarea promoţiilor pentru album, vom avea o pauză scurtă înainte de a pleca în turul ‘B.A.P LIVE ON EARTH. În acest an plănuim să îi întâlnim pe fanii din alte ţări aşa că sunt neliniştit.

La final vă cer să spuneţi câte ceva fanilor din Coreea şi Japonia.

YoungJae: Pentru fanii B.A.P, noi ca şi B.A.P suntem mereu fericiţi promovând şi primind iubire. Vom lucra din greu în a arăta o mai bună parte a noastră iar voi promiteţi să ne susţineţi, nu?

Himchan: De asemenea pentru fanii din Japonia, vă verificăm mereu dragostea prin fan cafe or prin SNS. În curând vom fi capabili să ne prezentăm în Japonia şi sunt puţin neşiniştit de asemenea abia aştept, ne vedem în curând! Mulţumim!

Toate pozele din revistă le aveţi aici.

Interviu cu Allen Kibum


E greu să părăseşti un grup în care ai fost mult timp. Singurătatea şi neplăcerile de care nu-ţi dai seama atunci când eşti cu prietenii tăi, te lovesc rău atunci când eşti singur.

Acelaşi lucru a fost şi cu Kibum, ce părăsise U-KISS acum doi ani. I-a fost frică, se rătăcise în confuzia sa pentru o vreme, după ce brusc a trebuit să-şi părăsească membrii.

14972167

Au trecut doi ani de când Kibum a părăsit U-KISS. Cât de mult s-a schimbat în acest timp? Ca fiind primul reporter ce a lansat primul post despre plecarea lui, m-am simţit ciudat stând încă odată în faţa sa. Îmi părea rău pentru un motiv oarecare.

„Au fost multe discuţii după ce am părăsit grupul, unii îmi spuseseră că îmi lipseau abilităţile. La acel moment mă întrebam de ce au spus asta, dar am înţeles de ce, după ce mi-am început cariera solo şi am realizat că nu puteam umple trei minute singur pe scenă. Atunci am privit înapoi.”

Plecarea sa de la U-KISS a devenit, de fapt o oportunitate. El a găsit timp pentru a analiza, a-şi găsi un potenţial înăuntrul său ce nu ştia că-l are, în timp ce promova în Japonia. Asta l-a ajutat mult în maturizarea sa ca cântăreţ solo.

Datorită determinării sale de a se ridica din propria cenuşă, el a devenit şi mult mai fluent în japoneză şi şi-a construit astfel şi o carieră de MC la diferite festivaluri de K-POP şi ca actor de musical-uri. De asemenea, el a lansat albume solo în Japonia şi a avut diferite concerte, iar astfel a devenit un cântăreţ ce putea umple două ore singur pe scenă.

„Am văzut că chiar eram lipsit de aptitudini, atunci când am început să umplu concerte de o oră sau două de unul singur. (râde) Nu aş fi ştiut, dacă nu aş fi părăsit U-KISS. Datorită acestei cunoştinţe, am găsit un loc solid în Japonia. De asemenea, şi pentru că am lucrat singur cu echipa japoneză. Să fiu sincer, era foarte greu la început, dar mi-am dat toată silinţa…Pfui ~ Totuşi, am cunoscut o mulţime de oameni buni şi mi-am ascuţit abilităţile pentru a ajunge unde sunt acum.”

Kibum a început să folosească numele Allen Kibum, de când a început să promoveze singur. Allen e numele ce-l foloseşte în America, pe când Kibum este din zilele în care era membru U-KISS. Combinaţia celor două nume îi exprimă determinarea de a impresiona cu ‘noul Kibum’.

„Am devenit mult mai confortabil cu mine, după mult timp şi perseverenţă. Am scăpat de lăcomia mea şi m-am gândit că ar trebui să arăt ceea ce am cu propriul meu nume..De aceea nu mă grăbesc. Cred că albumul  meu va fi lansat în Coreea la sfârşitul lui aprilie. Dar încă nu sunt sigur. Vreau să iau lucrurile încet. Cel mai important e că am de gând să lansez un album şi că voi fi şi activ în Coreea.”

Kibum într-adevăr arăta mai confortabil. El nu mai era deja băiatul ce m-a chemat pentru a-şi vărsa gândurile, după apariţia primelor articole legate de plecarea sa din grup. Acum ştie cum să ia lucrurile încet.

Cum a spus, îi lipseau multe, dar acum, aceste goluri au fost umplute. De aceea ne putem aştepta la multe din partea lui Kibum, ce a crescut mult ca cântăreţ, MC şi actor.

 

Desigur, interviul nu e făcut de mine. :)) L-am citit şi mi-a plăcut. M-am gândit că v-ar place şi vouă.

De ce lui Taemin îi plac sporturile extreme?


A fost raportat mai înainte că cel mai tânăr membru din SHINee a făcut paraşutism în Elveţia. Atunci, Taemin i-a suprins pe instructori cu faptul că acesta a făcut paraşutism „absolut fără emoţii”. Deci, se pare că lui Taemin chiar îi plac sporturile extreme.

În episodul de pe 3 aprilie din “SHINee’s Wonderful Day”, acesta a explicat de ce îi plac atât de mult sporturile extreme. El a declarat: „Îmi plac senzaţiile tari ce te fac atât de nerăbdător.” Ceilalţi membri au spus: „E înfricoşător când Taemin, cel mai tânăr membru, vorbeşte în felul ăsta. Chiar şi pe poduri, el mereu va sta pe şine, chiar dacă e periculos.”

Taemin a explicat de ce face asta: „Acesta e micul meu mod de a fi mai rebel.” La care Jonghyun a spus: „Cum poate fi un mod mic, când îţi rişti viaţa?”

20130403_1364956637

Song Seung Hun se va îmbrăca în femeie dacă noua lui dramă va avea succes


20130331_song_seung_hun

Actorul Song Seung Hun a făcut o promisiune solemnă în timpul apariţiei sale în cel mai recent episod ‘Entertainment Relay‘ de la MBC. În timpul show-lui, actorii principali din viitoarea dramă ‘When a Man Loves‘, au fost întrebaţi ce sunt pregătiţi să facă pentru public, dacă serialul va avea succes.

Co-starurile Shin Se Kyung şi Chae Jung An au promis că-şi vor arăta abdomenele în timp ce vor cânta hitul lui Chae Jung, „Lettler”, dacă drama va ajunge la 30% puncte de rating.

Song Seung Hun de asemenea a încercat să se apropie de promisiunile fetelor, spunând „Atunci eu mă voi îmbrăca în fată şi voi dansa alături de ele.”

Drama va avea premiera mâine, 3 aprilie.

Lui Leeteuk îi lipseşte Kang Sora


63277730

Se pare că lui Leeteuk totuşi îi e dor de virtuala sa soţie.

Leeteuk şi Sangchoo au numiţi pe 27 martie ambasadori pentru a 10-a ceremonie a Administraţiei Militare Manpower şi a fost difuzată  pe 29 martie a fost la enews de pe tvN.

Leeteuk s-a deschis în special vorbind despre fosta sa soţie virtuală, Kang Sora şi despre faptul cât de mult îi este dor de ea.

Kang Sora recent a vorbit la un post de radio, spunând că aceasta păstrează o brăţară ce a primit-o de la Leeteuk.

Leeteuk a spus despre declaraţie: „M-am simţit grozav când am auzit asta, dar cred că o păstrează pentru că e făcută din aur.”

A adăugat: „Şi mie îmi e dor foarte mult de Kang Sora.”

Când Sangchoo a spus că acesta a primit un CD cu autografe de la Girls’ Generation, Leeteuk a spus: „Nu am primit CD-uri cu autografe de la Girls’ Generation şi nici membrii din Super Junior nu m-au vizitat încă niciodată.”

 

Lee Min Ho – interviu pentru Dreamers Radio


drmrslmh2

În timpul primei sale vizite din Jakarta, Indonezia, pe data de 23 martie 2013, Lee Min Ho le-a acordat un interviu fetelor de la Dreamers Radio. Pe lângă modul în care arată şi talentul cu care este înzestrat, artistul a fost foarte prietenos şi plin de veselie.

Dreamers Radio (DR): Bună Lee Min Ho. Suntem de la Dreamers Radio!
Lee Min Ho (LMH): Ah, Dreamers Radio… Bună dimineaţa!
DR: Bună dimineaţa! Vom începe interviul… Ce înseamnă pentru tine fanii şi familia?
LMH: Wow, bună întrebare! Fanii şi familia sunt acele persoane care au fost mereu acolo pentru mine, susţinăndu-mă în carieră şi în viaţă. Prezenţa lor este cel mai important lucru din viaţa mea.
DR: Există vreun incident sau cadou memorabil de la fanii tăi?
LMH: (râzând) Există, desigur. Cel mai memorabil lucru care mi s-a întâmplat a fost în timpul unei călătorii în altă ţară. Când am fost întâmpinat de fani la aeroport cineva m-a ciupit de fund. Wah, chiar nu pot uita acel incident.

16drmrslmh

DR: Cariera ta este mai în floare ca niciodată, deci următoarea noastră întrebare este legată de dramele în care ai jucat. Ce personaj te-a impresionat cel mai mult?
LMH: Bineînţeles Goo Jun Pyo din Boys over Flowers, o dramă memorabilă pentru mine. Datorită acestui rol am primit multă dragoste de la fanii mei. Dar desigur drama care mi-a lăsat o impresie profundă a fost City Hunter. Acolo au existat multe provocări şi greutăţi. A fost chiar greu!
DR: Greu? Din ce cauză?
LMH: Da, a fost greu din cauză că a trebuit să învăţ să fiu capabil pentru a juca perfect o scenă de acţiune. Din cauză că majoritatea scenelor erau de acţiune şi nu aveam nici o dublură, exista teama că aş putea face o greşeală.
DR: Deci, în viitor ce fel de personaje ţi-ai dori să joci?
LMH: Vreau să mă întorc la şcoală. Îmi doresc aşadar să joc un personaj student.
DR: Când erai copil, care era visul tău?
LMH: Când eram copil nu am visat niciodată să devin actor. În schimb îmi doream să devin jucător de fotbal, pentru că într-adevăr iubeam fotbalul. Dar pe măsură ce am crescut, în timpul celui de-al treilea an de liceu, am început pregătirea pentru a deveni actor şi am fost foarte serios cu privire la acest lucru.
DR: Este vreun vis pe care nu ţi l-ai îndeplinit până în prezent?
LMH: Nu cred, dar chiar îmi doresc să mă axez mai mult pe cariera mea de actor şi să dau tot ce pot.

drmrslmh3

DR: Să ne imaginam ceva… Cum te vezi peste 10 ani?
LMH: 10 ani?(razand) Ah, niciodată nu m-am gândit sincer. Dar cred că peste 10 ani voi aveai 37 de ani şi voi fi tot actor. Probabil voi fi căsătorit până atunci. Hahahaha!
DR: Ce faci în timpul tău liber?
LMH: În ultima perioadă am avut parte de mult timp liber, deci am făcut sport şi am stat acasă. Am dormit, m-am uitat la filme sau seriale, am jucat jocuri! Iubesc să măjoc, mai ales pe calculator.
DR: Mulţumim pentru timpul acordat Lee Min Ho-ssi!
LMH: Mulţumesc de asemenea!

 

Lee Min Ho a fost în Jakarta, Indonezia pentru a participa la un fan-meeting. În timpul acestuia a cântat noua sa melodie, precum şi pe cele vechi. Vă las mai jos câteva videouri, pentru doritori.

Noua melodie, “In the Rain”

“It’s love”

“My Everything”

De asemenea artistul a jucat jocuri cu 15 fani norocoşi, oferindu-le ca premiu îmbrăţişări.

 

CL vorbeşte despre regula celor de la YG: „fără iubit”


51379597

Stropită cu nişte culori strălucitoare, CL din 2NE1 a pozat pentru revista de modă britanică i-D şi a vorbit despre faptul cum e să fii un star K-pop.

Pe 27 martie, i-D a lansat 3 poze cu CL purtând nişte culori aprinse şi stilul creat de prietenul ei Jeremy Scott.

În interviul pentru revistă, aceasta a menţionat şi interzicerea pentru 2NE1 de a avea un iubit.

Când a fost întrebată despre asta, CL a răspuns: „Avem această regulă şi Yang Hyun Suk ne-a spus că nu vom putea avea întâlniri timp de 5 ani, începând cu lansarea primului nostru album.”

96371058

În continuare, aceasta a explicat şi ce înseamnă să fii un idol K-pop.

„Trebuie să fii perfectă. Să ai performanţe bune, nu poţi avea întâlniri, nu poţi merge în cluburi şi nu poţi avea timpul tău liber.  Fanii sunt aspri.”

Chiar şi cu toate restricţiile, CL nu părea atât de nemulţumită, vorbind despre lecţiile ei de canto, dans şi lingvistice pe când era stagiar.

„Era ca la şcoală, dar era distractiv pentru că făceai ceea ce-ţi place – în fiecare zi cu colegii de trupă, practicând şi dansând, ascultând muzică şi tot felul de chestii.” 

G-Dragon e cel mai preţios artist al lui Yang Hyun Suk


20130323_yanghyunsuk_gdragon

După ce G-Dragon l-a ales pe Yang Hyun Suk ca fiind cel mai bun partener al său în viaţă, Yang Hyun Suk i-a întors favoarea acestuia dezvăluind faptul că GD e cel mai preţios membru din familia YG.

După difuzarea emisiunii ‘Thank You’ cu G-Dragon, OSEN l-a intervievat pe Yang Hyun Suk unde el a spus: „Pentru că am fost ocupat şi am lucrat mult, nu am apucat să văd emisiunea. Cu toate astea, sunt foarte recunoscător că G-Dragon a vorbit despre mine într-o lumină bună. Vreau să spun că din toată familia YG, membrul pe care îl preţuiesc şi îl iubesc cel mai mult este G-Dragon.”

„Motivul e că pe lângă ceilalţi membri Big Bang, G-Dragon a intrat în YGE la frageda vârstă de 13 ani şi am construit o relaţie de mai bine de 10 ani. GD e artistul ce vine cel mai frecvent la YG şi în studioul de înregistrare, astfel el e singurul ce vorbeşte cel mai mult cu mine. Artiştii cu care sunt într-adevăr apropiat, sunt G-Dragon şi membrul 1TYM, Teddy ce a fost avansat ca principalul producător al YGE.”

Acesta a continuat: „Un alt motiv pentru care îl plac pe G-Dragon este  că pe lângă carisma sa şi imaginea de băiat rău pe scenă, este cea mai umilă persoană ce o ştiu în afara scenei. La fel ca poza încărcată de SBS înaintea de difuzarea emisiunii ‘Thank You’, unde îl arăta pe G-Dragon ridicând un scaun pentru personal, cu toate că a devenit un star, el e primul ce curăţa mizeria după ce producătorii mâncau gustări în birou.

Ca artist, una din punctele forte ale lui G-Dragon este creativitatea. A participat în compoziţia şi scrierea versurilor pentru toate melodiile de la Big Bang. Abilitatea sa de a veni cu melodia şi versurile imediat după ascultarea muzicii e impresionantă.

G-Dragon este cunoscut ca fiind un adevărat fashionista şi asta nu doar pe scenă, dar în decursul a celor 10 ani în care el a venit în birou, nu a purtat acelaşi lucru de două ori. Sunt impresionat de măiestria lui şi de efortul consistent ca un adevărat fashionista.”

El a încheiat interviul cu: „G-Dragon este un prieten cel îl consider ca dongseng-ul* meu real şi membru al familiei. Întotdeauna e o onoare să lucrezi cu un astfel de artist multi-talentat. E oare posibil să mai găseşti un astfel de artist ca el în industria muzicală coreeană? Într-o anumită măsură, mă gândesc la el ca la un prieten foarte talentat.”

*dongseng – frate mai mic sau prieten/membru al familiei.

JaeJoong va face orice pentru viitoarea sa soţie


iblpzmYT19P2rN

Cu oricine se va căsători Jaejoong (JYJ), va fi o femeie norocoasă.

Acesta a ţinut o conferinţă de presă pe 16 martie la Shanghai Mariott Hotel, vorbind puţin despre concertul să ce a avut loc în ziua următoare la Shanghai.

În timpul concertului, Jaejoong plănuia să gătească pentru fani, la fel cum a făcut şi în Coreea pe 26 şi 27 ianuarie. „Gătesc destul de bine”, a spus Jaejoong cu încredere.

„Când ma voi căsători, persoana ce va fi soţia mea nu va avea de făcut altceva decât să-şi aducă corpul,” a adăugat el (Ok, ştiu că sună ciudat, dar cum altfel să traduc..:-? ..:D cred că se referea la faptul că aceasta nu va trebui să facă nimic prin casă, decât..hmm..să-şi târâie corpul după ea :)) )

„Când eram mic, ambii mei părinţi lucrau mult şi eram adesea singur. Am gătit singur de multe ori şi sunt bun şi la responsabilităţile casnice. Cândva, chiar am visat să devin un bucătar-şef,” a spus Jaejoong.

Acesta a gătit recent fructe de mare înăbuşite şi chiar au ieşit bine, făcându-l să creadă că are un talent la gătit.

Khm ..eu abia mă ating de aragaz… :)))

G-Dragon vrea să se căsătorească cât mai curând posibil


În timpul episodului ‘Thank You’ de pe 15 martie, G-Dragon a călătorit pe Insula Jeju. În timpul unei conversaţii, acesta a vorbit despre căsătorie şi întâlniri.

El a spus: „Aş vrea să mă căsătoresc cât mai curând posibil. Dacă aş avea pe cineva, chiar m-aş căsători şi mâine. Am auzit că poţi spune de la prima vedere dacă te vei căsători cu acea persoană. E adevărat?”

El l-a mai întrebat pe actorul Cha In Pyo despre căsătoria lui cu o actriţă: „Cum e să te căsătoreşti cu cineva care e în acelaşi domeniu de activitate ca şi tine?”

G-Dragon a mai adăugat: „Am o fantezie mare despre cum e căsătoria. Când te întâlneşti, există părţi bune, dar există şi părţi rele. Mă simt ca şi cum nu m-aş putea concentra pe ceea ce îmi place, ca şi cu m energia mea ar fi fost luată. Cred că dacă aş avea o familie de încredere, aş avea momente bune şi cu munca mea, dar şi cu familia.” 

Secretul din spatele abdomenului fetelor


Dacă eraţi curioşi cum de idolii pot avea un stomac atât de slab şi bine tonifiat, sau de ‘pătrăţelele’ lor.. ei, uite că am aflat şi secretul!

Go Woori  din Rainbow a recunoscut recent la un talk show: „Sunt atât de mulţi idoli ce îşi desenează ‘pătrăţelele’. Abdomenul meu, care recent a fost un subiect fierbinte, a fost şi el desenat.”

Ei bine, cu o astfel de mărturisire, un reporter de la “Midnight TV Entertainment” a verificat să vadă dacă este adevărat! Reporterul a întrebat un artist de make up dacă acest lucru este posibil. Artistul dat a  spus: „Poţi desena ‘pătrăţelele’, astfel încât să apară..din senin. Întrucât luminile de pe scenă sunt puternice, machiajul face ca abdomenul să arate mult mai tonifiat. Acest machiaj îl folosesc mai mult fetele, mai ales pentru diferite ceremonii.”

Deci da, se referă la idolii feminini. Nu cred că băieţii folosesc make up 😀 Mai jos aveţi şi exemplul …

Cui nu i-a plăcut să-l sărute pe Min Ho?


Deşi multe dintre fane (multe dintre voi, de fapt!) ar leşina de fericire dacă l-ar săruta pe actorul Lee Min Ho, actriţa Kim Hee Sun a dezvăluit că ei nu i-a plăcut scena sărutului cu actorul principal din drama Faith, făcând pe toată lumea să râdă datorită minciunii evidente.

La emisiunea Incarnation, Kim Hee Sun a adus în discuţie că, în ciuda faptului că era o femeie măitată în viaţa reală, aceasta l-a sărutat pe Min Ho pe platourile de filmare.

Îngrijorată întrucât soţul ar fi putut urmări serialul, Kim Hee Sun a declarat: „Am un soţ, dar având în vedere că trebuie să joc… Ah da, chiar mi-a displăcut.”

Deşi ea vorbea ceva, gesturile şi expresiile sale arătau cu totul altceva, întrucât aceasta chiar râdea când îşi amintea poate scena sărutului. Ceilalţi invitaţi din emisiune au făcut glume pe seama ei spunându-i: „Trebuie să-ţi fi displăcut foarte mult!”

Voi ce părere aveţi?

Taemin a devenit bărbat


20130309_Taemin

Taemin a ieşit întotdeauna în evidenţă cu chipul său de copil şi imaginea de maknae. Dar în cel mai recent episod din ’Yoo Hee Yeol’s Sketchbook‘, fanele lui au fost plăcut surprinse să audă că băiatul a trecut de pubertate şi acum a devenit bărbat.

Colegii săi de trupă au declarat că l-au văzut maturizându-se de la un băiat de şcoală generală la un tânăr arătos. La rândul său Taemin a adăugat că şi el i-a urmărit pe băieţi maturizându-se.

În ciuda faptului că pubertatea a venit la o vârstă frageda pentru Taemin, MC-ul l-a complimentat, spunându-i că trupul său arată mult mai bine acum. Pus pe şotii, ca de obicei, Jonghyun a adăugat rapid „Odată ce-a împlinit 20 de ani, fizicul lui s-a îmbunătăţit brusc.” Key a continuat vesel „Taemin a intrat în a doua fază a pubertăţii acum.”

Când a fost întrebat cine îi oferă sfaturi în legătura cu fetele, fiindcă acum a ajuns la vârsta la care interesul pentru sexul opus creşte, Taemin a împărtăşit, spre uşurarea publicului că „Cele mai multe sfaturi mi le dau managerii. Restul băieţilor din trupă nu prea ştiu multe informaţii despre fete.”

Mai jos aveţi video-ul cu emisiunea:

Şi hai să ne amintim puţin de Taemin de pe vremea când era mai mititel.