Arhive pe categorii: Interviuri

G-Dragon vorbeşte despre SHINee + altele


Liderul Big Bang, G-Dragon, a complimentat trupa SHINee în timpul unui interviu cu Section TV de la MBC.

Episodul de astăzi era dedicat pentru filmările la care participa G-Dragon pentru compania de cosmetice The Saem.

În timpul interviului, idolul a fost întrebat: „Cum te simţi când vezi noi grupuri debutând?”, la care acesta a răspuns: „Văd destui de nou-veniţi în ultima vreme care sunt tineri şi foarte buni, şi tot ce pot face e să continui să spun un ‘Ah!’ de uimire.” Acesta a făcut şi o aluzie la faptul că începe să înainteze în vârstă. „Când avem un turneu cu Big Bang, pe la mijlocul acestuia chiar obosesc. Trebuie să ajung la un rezultat.”

Întrebat care grup junior i-a captat atenţia cel mai mult, G-Dragon a declarat: „Ori de câte ori îi văd pe SHINee, mă gândesc că se descurcă foarte bine.”

Reporterul a continuat: „Dacă ai fi avut oportunitatea, ai fi colaborat cu ei?” G-Dragon a răspuns ludic: „Există aproape destule părţi pentru proprii noştri membrii. Cred că ar fi supăraţi pe mine,” făcându-l pe reporter să râdă.

În plus, când a fost întrebat dacă într-adevăr a avut cel mai mare venit din trupă, artistul a spus: „Eu… sunt destul de grozav,” făcând pe toată lumea să râdă. Apoi a continuat: „Părinţii mei zâmbesc mereu. Îşi schimbă casele, îşi schimbă maşinile.”

Reporterul a comentat: „Mama ta trebuie să fie foarte fericită,” la care G-Dragon a glumit: „Când merge parcă pluteşte în schimb,” făcând aluzie la banii pe care-i oferă acesteia.

JYJ vorbesc despre SM Entertainment


JYJ au explicat de ce au părăsit compania SM Entertainment.

Noua lor revistă care a fost lansată pentru celebrarea celor 1000 de zile de când s-a înfiinţat JYJ a fost lansată şi are 139 cu diferite interviuri care au fost efectuate în numai 25 de ore.

În ceea ce priveşte fosta companie, Jaejoong a admis că neînţelegerea a început prima dată datorită unor probleme pe care le-au avut cu o companie de cosmetice. Acesta a declarat: „Am fost de acord să nu o fac, dar era de parcă ne tratau ca pe nişte copii.”

Junsu a vorbit despre venitul lor care nu s-a mărit în ciuda faptului că băieţii au participat la mai multe reclame ş.a.m.d, iar vânzările de CD-uri chiar au crescut. La asta s-au adăugat şi problemele cu contractul de 13 ani. Acesta a spus: „Eram aşa de obosit, atât psihic cât şi fizic, încât chiar îmi doream să putem dormi măcar 2 ore pe zi. Dacă am fi avut numai lucruri de pierdut, ce alegere am fi făcut cu adevărat?”

Yoochun a adăugat: „Am vorbit cu agenţia despre îmbunătăţirea sistemului şi a situaţiei, dar în realitate, lucrurile nu s-au schimbat prea mult.”

În continuare, JYJ au discutat despre cum s-au simţit în cei patru ani în care s-au judecat cu SM Entertainment.

Yoochun a spus: „Compania noastră, în acel moment SM Entertainment, trebuie să fi suferit, dar dacă ne uităm înapoi acum, noi suntem cei care au suferit chiar mai mult. Obişnuiam să gândim ‘Şi asta va trece.’

Junsu a adăugat: „Era chiar foarte greu pentru noi, dar tot ce puteam face era să suportăm.”

Jaejoong a încheiat cu: „Tot ce puteam face era să ne menţinem poziţia. Dacă spuneam ceva, putea fi înţeles greşit, iar dacă spuneam că nu este adevărat, am fi părut laşi, aşa că n-am putut face nimic.”

În ceea ce priveşte cele 1000 de zile în format JYJ, membrii au comentat: „Au existat multe lucruri grele pe care le-am îndurat în ultimele 1000 de zile, dar putem spune că amm fost cu adevărat fericiţi. A trebuit să lucrăm din greu şi au existat obstacole neprevăzute, dar am putut să creştem şi să învăţăm din ele mult mai multe.”

Voi ce părere aveţi?

YG, detalii despre grupul de fete şi cel de băieţi


YG Entertainment a amânat debutul noului grup de fete.

Deşi iniţial trupa trebuia să debuteze în ianuarie, planurile s-au schimbat, iar grupul vor debuta abia la sfârşitul verii. Având în vedere că agenţia le-a tot amânat debutul încă de anul trecut, mulţi dintre fani nici nu sunt surprinşi.

YG a explicat că această amânare a debutului fetelor se datorează faptului că Lee Hi, Kang Seung Yoon, G-Dragon, Taeyang şi 2NE1 vor ocupa deja prima jumătate a anului cu comeback-urile lor, şi chiar mai mult de-atât.

Momentan, doar două fete (sus – stânga: Kim Ji Soo; dreapta Kim Jenny) au fost confirmate pentru noul grup.

În ceea ce priveşte noul grup de băieţi, se pare că Lee Seung Hoon, fost participant la K-Pop Star, nu v-a mai debuta solo, cum credeam noi înainte, ci va face parte din această nouă trupă.

În plus, se spune că acesta se pregăteşte din greu ca şi rapper pentru noul grup, lucrând chiar şi la sfârşit de săptămână.

Totodată, însuşi Yang Hyun Suk a confirmat că Lee Seung Hoon va face parte din acest grup.

Întru-un interviu cu Star News, acesta a declarat: Lee Seung Hoon nu va debuta solo, ci ca membru dintr-o echipă. Talentele sale strălucesc mai mult în mediul unei echipe. Are calităţi de lider, şi e talentat chiar şi când vine vorba de coregrafie. Momentan, acesta parctică pentru a-şi îmbunătăţi rap-ul. Lee Seung Hoon şi cei care practică împreună cu el tratează camera de practică ca pe propria casă. Aceştia practică dis-de-dimineaţă în fiecare zi, şi muncesc chiar şi duminica. Debutul lui va depinde de propriile eforturi, dar fără îndoială, acesta practică cu sârguinţă. Cel mai devreme, poate debuta chiar în acest an, iar cel mai târziu, va debuta anul viitor.”

Totuşi, această trupă de care vorbeşte directorul nu este trupa despre care YG a mai vorbit înainte, ci un grup total diferit. „Grupul lui e diferit de grupul de băieţi pe care YG Entertainment îl pregătea iniţial. Echipa lui va fi foarte diferită în comparaţie cu grupurile obişnuite de idoli.”

Ce părere aveţi? Se pare că YG are planuri mari: un grup de fete şi două grupuri de băieţi.

Kyuhyun nu a fost niciodată într-o relaţie?!


Kyuhyun din Super Junior a spus că acesta nu a fost niciodată într-o relaţie.

Într-un interviu pentru numărul din luna martie a revistei @star1, acesta a spus că faptul că nu poate avea întâlniri e un lucru neplăcut atunci când eşti o celebritate. Desigur, acesta a fost întrebat: „E vorba de faptul că nu poţi avea relaţii sau că le ai în secret?”, la care a răspuns: „Nu am fost niciodată într-o relaţie.”

Cu toate că Kyuhyun are multe oportunităţi de a se vedea cu alte celebrităţi, acesta a spus: „Nu îmi place ideea de a mă întâlni cu o altă vedetă, deci nu prea am încă experienţă cu întâlnirile.”

Mhmm .. voi ce credeţi?

 

BoA despre Taemin în ‘Distrubance’


Pe 27 ianuarie, BoA a avut o conferinţă de presă la „Seoul Olympic Hall” pentru primul ei concert solo în Coreea ‘BoA Special Live 2013~ Here I Am~’ . Când a fost atins subiectul apariţiei lui Taemin în ‘Disturbance’, BoA a spus: „Am avut chiar mult de lucru în alegerea unui chip inocent pentru videoclip.”

Videoclipul se învârte în jurul unui cuplu ce se confruntă cu dificultăţi în relaţia lor. BoA a fost întrebată de ce l-a ales pe Taemin pentru acest rol şi ea a răspuns: „Căutam un actor cu o înfăţişare nevinovată. Mulţi mi l-au recomandat pe Taemin aşa că l-am luat pe el pentru a filma. Poate de aceea videoclipul a ieşit mult mai drăguţ decât mă aşteptat. Cred o mulţime de fani vor fi geloşi, dar sper vor vedea bine acest videoclip.”

Aceasta a mai spus că auzise că ei doi au ieşit destul de afectuoşi în poze. Au lucrat din greu pentru a afişa această imagine. BoA şi-a exprimat recunoştinţa şi a spus: „Chiar am avut foarte puţin pentru a filma videoclipul, dar SHINee ne-au oferit mult ajutor, aşa  că am terminat totul la timp.”

De ce a renunţat la numele ‘Hero’? – Interviu cu Jaejoong


20130110_jaejoong_mine1-600x398

Kim Jaejoong, vocalistul emoţional şi talentat din JYJ, pe care ne-am obişnuit să-l vedem în seriale şi la TV, încearcă acum un nou rol, cel de câtăreţ solo.

În încercarea unui nou gen ce nu l-a mai cântat înainte, Jaejoong a colaborat cu Kim Bada pentru a crea o melodie ce ‘poartă’ tradiţionalul rock şi care îi accentuează vocalul său puternic.

În versurile acestui album, se pare că Jaejoong şi-a aranjat frumuşel toate emoţiile şi poveştile nespuse ai ultimilor 10 ani ai săi ca cântăreţ.

E o viziune negativă asupra idolilor ce urmăresc acest gen de muzică. De aceea, cântăreţul Moon Hee Joon, la începutul carierei sale solo (după desfiinţarea trupei H.O.T.) a avut atâţia anti-fani.

Jaejoong a spus: „Am luat acele opinii negative în consideraţie. Deoarece rock-ul este total diferit de ceea ce am cântat până acum,  am încercat să scap de obiceiurile formate de-a lungul anilor şi să-mi exprim emoţiile în tradiţionalul rock.”

Cu toate că avea dubii în a alege acest gen, a fost determinat să treacă peste dificultăţi şi să aibă succes. În loc de o transformare excesivă, el a lucrat din greu pentru a absorbi acest gen de muzică şi datorită colegilor lui muzicieni, el a reuşit cu succes să creeze acest album.

„Când am ales pentru prima dată rock-ul, ca fiind genul meu preferat, nu credeam că am să lucrez cu aşa persoane mari ce m-au direcţionat şi au scris cântece pentru mine.  Am primit atât de mult ajutor şi am putut să învăţ atât de mult despre genul ce mi-a plăcut din totdeauna.”

718302320

„Îmi era chiar greu să-mi schimb stilul de a cânta. Dacă ascultaţi mini-albumul meu şi veţi compara prima piesă cu ultima, nu va părea că cântă persoane diferite? ‘One Kiss’ are o mulţime de note înalte, aşa că m-am simţit ca într-o altă lume (râde).”

Kim Jaejoong a participat la melodiile şi scrierea versurilor pentru întreg albumul său. Toate emoţiile şi poveştile ascunse ale vieţii sale de cântăreţ şi actor le-a scris în versurile melodiilor sale, dovedindu-i încă odată talentul.

„Obişnuiesc să scriu versurile repede. Mi-ar lua ceva mai mult dacă aş avea de creat o poveste, ca într-un roman, dar din moment ce majoritatea versurilor nu au fost atât de ‘decorate’, le-am scris destul de repede. Mi-a luat în jur de 15-20 de minute să scriu versurile pentru ‘I’ll Protect You’ din ‘Protect the Boss’ şi Even When I’m Alive, It Feels Like a Dream’ din ‘ Dr. Jin’. Dar pentru ‘One Kiss’ mi-a luat trei zile să scriu versurile. Cred că e cel mai mult timp al meu.”

Videoclipul ‘MINE’ a lăsat o impresie profundă datorită utilizării echipamentelor de calitate superioară şi efectelor vizuale minunate. Jaejoong începe acest MV cu o imagine misterioasă şi nevinovată, dar se mută în a fi legat şi a suferi de durere, iar în cele din urmă se transformă într-un personaj ireal.

„Am stat două nopţi pentru a filma videoclipul şi la urmă s-a dovedit a fi foarte artistic. Personal, sunt foarte mulţumit de rezultat.”

Ce reacţie au avut membrii JYJ cu privire la albumul său? Jaejoong a zâmbit răspunzând la această întrebare.

„În cazul lui Yoochun, a ascultat ‘One Kiss’ când era în China şi a spus: „Mă simt de parcă am o băutură acum. Melodia e chiar foarte bună. Dacă aş spune că îmi place mai mult decât melodia ‘Tarantallegra’ a lui Junsu, s-ar supăra pe mine, nu?” Vorbind sincer, Yoochun a preferat mereu melodiile emoţionale, decât cele de dans”.

„Lui Junsu i-a plăcut foarte mult ‘MINE’. În trecut, pe când eram activi în Japonia, am lansat odata un single numit ‘Maze’ şi încă de atunci Junsu mi-a spus: „Dacă vei lansa vreodata un album solo, trebuie neapărat să adaugi şi o melodie rock. O melodie cu un ritm puternic.”

Cu toate că acum e membru JYJ, Junsu şi-a păstrat numele de ‘Xiah‘, nume pe care îl utiliza atunci când încă făcea parte din TVXQ şi avea activităţi solo. Dar Jaejoong este precaut în legătură cu utilizarea numelui ‘Hero.’

„Se pare că lui Junsu îi place mult numele de ‘Xiah’. (râde). Junsu consideră că numele ‘Kim Junsu’ e potrivit atunci când acesta este un actor de musical-uri, iar ‘Xiah’ când acesta e cântăreţ. Şi cred că sunt de acord cu el în această privinţă. În cazul meu, pentru că ‘Hero’ este numele pe care îl foloseam atunci când eram toţi cinci împreună, am decis să mă abţin cât mai mult de la folosirea acestui nume acum.”tumblr_lybyxm9oVI1r1cp3so1_500_large

Jaejoong a ales fanii fiind cel mai important motiv pentru care a lansat acest mini-album. El ştie că odată cu formarea JYJ, acesta s-a concentrat mai mult pe actorie decât pe cariera sa de cântăreţ.

„Sunt sigur că sunt persoane cărora le place JYJ ca grup şi persoane cărora le place vocea fiecărui membru în parte. De aceea nu am vrut să îi fac pe acele persoane să aştpte prea mult.”

Cu activităţile de pe acest album, Jaejoong plănuieşte să viziteze şi fanii internaţionali. Cu toate că nu sunt multe melodii pe album, dar acesta este primul său album solo, şi chiar discută cu agenţia sa de un potenţial turneu mondial solo în viitor.

Şi despre activităţile celor de la JYJ în Japonia, acesta a declarat:

„Personal, mi-ar plăcea să ne reluăm activităţile noastre în Japonia ca un trio, cu toţi membrii. Cred că e datoria noastră să mergem împreună pentru toţi fanii ce au aşteptat timp de 4 ani.”

De asemenea, 2013 se aşteaptă a fi un an foarte special pentru fanii JYJ.

Changmin despre primul sărut


Recent am postat despre primul sărut al lui Yoseob, iar acum vine rândul altcuiva.

Într-un episod din “Moonlight Prince,” Changmin (TVXQ) a vorbit despre primul său sărut.

Când a fost întrebat despre primul sărut, acesta a răspuns: „Primul meu sărut a avut loc un pic mai târziu. A fost după ce am debutat şi a fost cu o femeie mai în vârstă.”

După care a adăugat: „Când eram la şcoală nu am putut să ies cu cineva din cauza circumstanţelor pe care le aveam.”

Când a fost întrebat în ce moment din viaţa lui ar vrea să revină dacă ar putea călători în timp, acesta a răspuns: „Aş vrea să mă întorc la începutul anilor 2000, când eram încă la şcoală. Pe atunci eram atât de timid, încât chiar nu putea să ies cu fetele. Chiar vroiam să cunosc multe fete. Probabil nu atât de mult ca Brave Brothers, dar aş vrea să ies liber cu fetele.”

Infinite-H – Interviu cu privire la noul album


Infinite-H, subgrupul hip hop de la Infinite, a lansat primul mini-album ‘Fly High’. Albumul, care conţine 5 piese inclusiv şi emoţionantul single hip hop ‘Special Girl’, îi prezintă pe membrii Dong Woo şi Hoya, acoperiţi de pete de vopsea.

Într-un interviu recent, membrii Infinite-H s-au deschis asupra a lucrurilor ce s-au desfăşurat la sesiunea foto cu azvârlirea vopselei şi cu privire la melodiile lor preferate de pe album.

Pozele de pe album

Dong Woo: „Am început să ne gândim la multe lucruri în timp ce ne pictam unul pe altul. Ne-am scris numele nostru pe pereţi ceea ce ne-a dat şi un sentiment de responsabilitate. Ne-am gândit că ar trebui să pictăm Infinite-H în propriile noastre culori.”

Hoya: „Era o singură regulă: Nu te vopsi pe faţă! În timp ce ne pictam, ne gândeam la moduri de a face ca culorile să arate mai bine. Aveam sentimentul că mergem pe cale de a face ceva, aşa că mai târziu ne-am şi lăsat amprentele şi autografele noastre.”

Melodia Preferată

Dong Woo: „Îmi place melodia de promovare, dar sunt, de asemenea, ataşat şi de primul cântec ‘Victorious Way’. M-am simţit cântând cu o voce puternică, cum cântam pentru Infinite. Mi-au plăcut mai ales versurile, pentru că erau despre bărbaţi şi pur şi simplu îmi plac melodiile cu bătăi puternice.”

Hoya: ‘I Like I Can′t Tell You’ este mai mult decât un single promoţional, ca şi celelalte melodii. Versurile sunt realiste şi m-am simţit exact cum spuneau ele, chair dacă nu am avut niociodată această experienţă. Melodia e minunată.”

Un memorabil ‘mulţumesc’

Dong Woo: „Profesorului meu de actorie Kwak Jung Wook, avem nevoie să fim împreună~” – Kwak Jung Wook, care  în prezent apare ca Oh Jung Ho în drama ‘School 2013’, este de aceeaşi vârstă ca şi Jang Dong Woo. Ambii s-au născut în 1990. De semenea, cei doi sunt înregistraţi prin Woolim Entertainment.

Hoya: „Directorului Shin Won Ho, care a găsit noi posibilităţi în mine! [Jung] Eun Ji, care ascultă de necazurile mele, exact ca şi Si WonEun] Ji Won hyung, care îmi e ca un frate, [Lee] Si Eon hyung, [Seo] In Guk hyung şi [Shin] So Yul hyung, nu, nuna^^…Răspuns!”

Cativa telespectatori ii cer lui Oh Yeon Seo sa paraseasca ‘We Got Married’


20130114_ohyeonseo_wegotmarried

Desi totul a fost clarificat, cativa telespectatori inca ii cer lui Oh Yeon Seo sa paraseasca ‘We Got Married‘.

In episodul ‘We Got Married’ care a fost difuzat pe 12 ianuarie, Oh Yeon Seo i-a explicat lui  Lee Joon despre scandalul in care a fost bagata, impreuna cu colegul ei de platou, Lee Jang Woo. Scena a fost una emotionanta, iar ea a inceput sa planga in timp ce-i spunea lui Lee Joon: “Zvonurile nu sunt adevarate. Suntem doar prieteni apropiati”.

In orice caz, se pare ca sunt cativa telespectatori care nu si-au schimbat parerea. S-au plans ca le-a fost foarte inconfortabil sa se uite la aceasta pereche si ca ‘starea lor de cuplu’ nu s-a schimbat chiar daca ea a incercat sa explice. Unele din comentarii: “Ea oare nu vede ca imaginea ei se inrautateste din ce in ce mai mult cand ea apare la acest show?“, “Ca celebritate, trebuie sa aiba responsabilitate pentru ce a zis si a facut“, si “Obisnuiam sa fiu alaturi de Oh Yeon Seo, dar nu vreau sa mai urmaresc acest show“.

Pentru mine, oamenii astia care au comentat sunt ..iritanti, sa fiu eleganta.  Nu mi se pare corect sa nu crezi o persoana atunci cand o vezi ca e atat de distrusa din cauza unor barfe stupide si care, pe deasupra, mai si incearca sa-ti explice cum sta treaba, mai ales ca e viata ei, putea sa aiba o relatie cu tipul ala si sa o doara undeva.

Dar tu ce parere ai? Si tu crezi ca oamenii exagereaza sau..?

Doar membrii Shinhwa îşi pot citi scrisul de mână unul altuia?


20130111_shinhwa_handwriting

Membrii Shinhwa te vor face sa razi inca o data dovedind ca doar ei isi pot descifra scrisul unul altuia !

In filmarile recente pentru  ‘Shinhwa Broadcast‘, fiecare membru a decis sa invete despre cum ii poate sustine pe ceilalti membrii din grup, cu ajutorul unor experti. Pe durata procesului, membrii Shinhwa au decis sa scrie lucruri bune despre fiecare si sa le arate tuturor.

Singura problema a fost atunci cand mesajele au fost dezvaluite, oamenii din staff nu au reusit sa-si dea seama ce scrie, membrii dovedind ca au un scris de mana teribil. Desi cei din staff aveau probleme, membrii insasi au putut citi fara nici o problema si chiar au reusit sa zica a cui scris era, inainte de a se uita la nume.

Oricum, scrisul unui singur membru le-a dat de furca celorlalti, acesta fiind prea greu de descifrat. In final, s-a aratat ca ‘proprietarul’ era Hyesung, si Eric a spus: “Nici un membru nu poate citi aia. Doar Hyesung poate“.

Episodul apare pe 13 ianuarie!

Detalii despre noul grup de fete de la YG


YG Entertainment a anunţat că noul grup de fete va fi dezvăluit pe 15 ianuarie 2013.

Pe 20 decembrie, Yang Hyun Suk, fondatorul şi directorul executiv al YG, a declarat: „Totul despre noul grup de fete pe care l-am pregătit de atâta timp va fi dezvăluit pe 15 ianuarie.”

Acesta a povestit că membrele grupului încă n-au fost confirmate pe deplin: „Am înregistrat sesiunea de practică a fiecărei membre pentru o perioadă lungă de timp, şi deşi nu e o competiţie de supravieţuire, vom elimina una sau două fete pe care le-aţi cunoscut deja.”

Yang Hyun Suk a adăugat: „O membră pe care o ştiţi deja a părăsit grupul de fete,” crescând curiozitatea fanilor despre membrele finale ale trupei.

YG va posta clipuri cu membrele pe pagina lor oficială în ianuarie şi, după asta, membrele finale şi cântecul de debut vor fi confirmate. Directorul a vorbit mai departe: „Noul grup de fete de la YG va fi foarte diferit faţă de toate grupurile de fete existente. Am decis că membrele au nevoie să fie cunoscute de public înainte de debut, şi plănuim o strategie nouă de promoţii.”

Până acum, noi am crezut că din trupă vor face parte Kim Eun Bi, fostă concurentă la Superstar K2, Yuna Kim, care a participat la audiţiile din SUA pentru Superstar K, Jenny Kim, care a apărut în videoclipul lui G-Dragon, That XX, o a doua fată misterioasă şi o fată de 16 ani de naţionalitate diferită.

Ce părere aveţi despre eliminarea membrelor?

YG, mai multe detalii despre 2013


YG Entertainment a dezvăluit mai multe detalii despre planurile anului 2013!

Yang Hyun Suk, director executiv la YG, a declarat în persoană: „În timpul primei părţi a Noului An ne vom concentra pe producţia albumelor şi promoţiile lui Lee Hi şi 2NE1, precum şi noul grup de fete al nostru… Dacă totul merge după cum am plănuit, atunci vreau să dezvălui noul grup de băieţi în cealaltă jumătate a anului. Totuşi, această dată este doar o dorinţă de-a mea ca producător, şi sper că fanii o vor lua mai mult ca pe o aluzie, nu promisiune.”

Acesta a continuat: „Membrii noului grup de băieţi au vârste cuprinse între 16 şi 18 ani şi s-au antrenat cu toţii mai mult de doi ani şi sunt extrem de buni… Pentru ultimii doi ani aceştia s-au antrenat împreună cu Kang Seung Yoon.”

În timp ce se spune că Kang Seung Yoon, care a participat la Supertar K2, se pregăteşte de debutul solo, Yang Hyun Suk a clarificat: „Deşi Kang Seung Yoon îşi va lansa albumul de debut solo în prima parte a anului, nu-l vom lăsa doar ca artist solo,” referindu-se la faptul că acesta poate fi inclus în trupa de băieţi.

Directorul a adăugat: „Chiar de când a intrat în YG acesta şi-a îmbunătăţit foarte mult dansul… Îşi va lansa primul album solo înainte sau după februarie, album cu ajutorul căruia va arăta lumii cât de mult s-a schimbat acesta sub YG… Imaginea lui nouă va fi diferită faţă de cea de la Superstar K.”

Mai jos vă las un clip cu Kang Seung Yoon. Ce părere aveţi?

Hyuk Shin, compozitorul lui Bieber, EXO şi alţii


Hyuk Shin este compozitor şi producător. Acesta s-a născut pe 5 iunie 1985. Shin a debutat ca s0list şi scriitor de cântece cu melodia Robot.

Unele dintre creaţiile lui Shin sunt: One less lonely girl (pentru Justin Bieber), Right here (pentru Tynishakeli), Supa Luv şi Supa Luv Remix (pentru Teen Top), Into your world sau Angel (pentru EXO, K şi M), We don’t stop (pentru Fiestar).

Mai jos aveţi o parte din interviul lui Hyuk Shin în care vorbeşte despre melodia compusă pentru EXO: „Eu şi SM Entertainment am lucrat pentru prima dată împreună la acest cântec. Deşi această melodie a avut multe probleme la început, lucram cu EXO aşa că a devenit distractiv. Angel e una dintre baladele mele preferate. Îmi amintesc că a fost creeat într-un studio din Los Angeles unde mă jucam la pian până când a ieşit acest cântec dintr-odată. De asemenea, îmi amintesc că a durat în jur de 40 de minute să creez baza cântecului, încât faptul că l-am compus este o amintire plăcută pentru mine. Acest cântec poate părea simplu şi uşor de ascultat, dar în realitate conţine o linie melodică nefamiliară şi un ritm confuz. Din cauza asta a trebuit să trecem prin mai multe procese ca să facem o melodie mai clară, iar înregistrarea lui n-a fost uşoară. Sunt recunoscător membrilor EXO care au lucrat din greu până la sfârşit, precum şi compozitorului Yun Kyoung Cho pentru versurile frumoase pe care le-a scris.”

Vă reamintesc că Shin se ocupă deja de melodia de comeback a băieţilor de la EXO, iar cântecul său compus pentru Justin Bieber a debutat pe locul 16 în Billboard când a fost lansat.

Interviu: EXO-M, revista CeCi, luna septembrie


Kris

  1. Farmec: Un lider fascinant precum un vin de epoca ce-l gusti putin cate putin, nascut in Canada, e chinez si are un creier ce stapaneste patru limbi.
  2. Ascunzatoarea mea din Seul: Restaurantul de carne de vita de langa companie, dar e trist caci evit sa mananc carne, iar dieta trebuie respectata.
  3. Cadoul de la petrecerea din ascunzatoare: Un cupon pentru o zi de libertate.
  4. Un cadou pe care vrei sa-l primesti de la membrii: Nimic. Sunt intotdeauna satisfacut de clipa prezenta. Daca un membru vrea unul din lucrurile mele, le pot da pe toate. Ah, imi pare rau, dar va fi dificil cu cartea pe care o citesc si cu blocnotes-ul meu. Trebuie sa joc jocuri pe blocnotes si sa urmaresc filme si drame.
  5. Drama al carui mare fan esti: Am urmarit I need romance de pe tvN cu o inima trepidanta. Iris de pe KBS e inca distractiva dupa ce-am urmarit-o de cateva ori.
  6. Ceva ce pastrezi in suflet: Scrisorile fanilor. Le citesc pe toate incet, dar am inca dificultati cu abrevierile, argoul si scrisul cursiv, asa ca va trebui sa-mi exersez coreeana mai mult.
  7. Momentul in care sunt sexi: Inainte sa merg la culcare. Cand ma spal si-mi curat dintii. Fata mea nu mai e umflata atunci. Si deoarece un barbat care munceste din greu e cool.
  8. Tipul ideal care-ti face inima sa bata mai repede: Draguta, cu multa dragoste, precum un inger.
  9. Lucrul care te surprinde cel mai mult in aceste zile: Multimea de fani pe care i-am adunat, desi am debutat acum 4 luni. Sunt intotdeauna recunoscator.
  10. Catre fani: Pentru voi insiva. Sper ca nu vor uita ca ei traiesc pentru oamenii care-i iubesc. Vreau sa le spun ca viata e un lucru fericit. Suntem satisfacuti cu acest sentiment si termen, chiar daca acest lucru e doar in scrisori.
  11. Catre membrii: Xiumin, esti de aceeasi varsta cu mine, dar fata ta arata prea tanara, ma streseaza. Luhan, acelasi lucru si pentru tine. Dar inca te iubesc. Lay, admite faptul ca multumita dansului tau am renuntat la a fi dansatorul principal. Chen, iti invidiez notele inalte. Nu-mi poti imprumuta vocea ta numai pentru o zi? Tao, cercurile tale intunecate sunt prea mari, dar asta-i sarmul tau cool, nu te ingrijora.
  12. Ca si lider in companie: Aveti incredere in mine.

Lay

  1. Farmec: In afara scenei e tacut si introvertit, dar cand urca pe scena e un barbat plin de incredere, e chinez.
  2. Petrecerea din ascunzatoarea lui Lay: O petrecere sociala cu o atmosfera clasica si cantece la pian, imi place sa discut in liniste. 
  3. Mancarea coreeana care-ti place: Samgyeopsal (burta de porc la gratar). Un sos iute inabusit cu ingredientele carora membrilor EXO-M le plac e bun, de asemenea.
  4. Viata lui Lay in Coreea: Perspectivele culturale diferite au fost interesante. De exemplu, in China, ii intampini pe ceilalti dand mana; in Coreea, juniorii ii intampina pe seniori inclinandu-se. Coreea e o tara in care manierele sunt importante.
  5. Viata ta din dormitor: Niciun membru nu mananca mic-dejun. Daca avem programari ne trezim intre 5 si 8 dimineata, iar in zilele noastre libere uneori ne mancam prima masa in timp ce privim apusul de soare pe fereastra. Managerii parasesc dormitorul si noi ne petrecem ziua jucand bowling sau mergand la restaurant.
  6. Pasiunile tale: Luhannie joaca jocuri de fotbal, Xiumin si Chen sunt absorbiti de Diablo, jocul pe care-l joaca Tao e copilaros, asa ca nici macar nu stiu cum se numeste.
  7. Daca ti-ai schimba superputerea: Deoarece cred ca puterea mea de a vindeca e cea mai buna, n-as prea vrea s-o schimb. In timp ce lucrez pot avea un job cu jumatate de norma de doctor. N-ar dura mult oricum, asa ca sunt de parere ca ma pot descurca chiar daca am multe programari.
  8. Deoarece EXO-K exista: Sunt linistit, luptand impreuna, jucandu-ne impreuna.
  9. Tipul ideal care-ti face inima sa bata mai repede: O femeie mai mica decat mine, cu par lung, cu ochi mari si amabila.
  10. Daca ai incheia un contract de asigurare de 10 miliarde de woni (ce-ai asigura?): Talia. Talia mea nu e buna pentru dans asa ca merg la spital. Daca primesc o asigurare, cei 10 milioane de woni sunt ai mei.
  11. O persoana pe care o admiri: Profesorul Lee Sooman care ne-a transmis cu sinceritate cuvinte bune din experienta sa. Vreau sa devin o persoana cu o perspectiva la fel de larga ca a lui.
  12. Secretul membrilor: Deoarece suntem cu totii sinceri si avem personalitati deschise, ne aratam partile adevarate. Ce? Imi spui ca ei au divulgat secretele celorlalti? Haha… Oah. De necrezut. Asta-i tradare!

Luhan

  1. Farmec: Ochi frumosi, scanteietori, Luhan, a carui expresie desavarsita e fermecatoare, e chinez.
  2. Petrecerea lui Luhan din ascunzatoare: Cred ca ar fi amuzant daca am avea o petrecere cu sporturi dupa ce-am jucat fotbal pe stadion. Invitatii ar fi Ronaldo, Beckham, Rooney si managerul Ferguson. Ar fi fantastic daca am invita cantaretele lor preferate. 
  3. Pre-debut: Am mers la scoala Yonsei. Am primit o oferta de casting in timp ce faceam cumparaturi in Myungdong. Asta s-a intamplat in 2008 cand aveam 18 ani. Pana la 14 ani visam sa joc fotbal la Manchester United, dar parintii s-au opus cu fermitate, insa, in schimb, mi-au permis imediat sa devin un cantaret.
  4. Avantajele superputerii mele: Telekinezia imi face viata mult mai confortabila. E obositor sa n-o am acum. 
  5. Cand te uiti in oglinda: Cand compar aspectul ochilor mei, al nasului si al gurii, simt ca e precum o fata armonioasa. 
  6. Cand crezi ca esti barbat: Tot timpul, in fiecare minut, in fiecare secunda. Sunt intotdeauna un cavaler. 
  7. Tipul ideal care-ti face inima sa bata mai repede: Par lung, piele alba, mai bine linistita decat excentrica.
  8. Daca mergi intr-un market: Voi fii cu ochii pe coltul cu castroane cu ramen.
  9. Daca mergi intr-o vacanta pentru o saptamana: Indiferent de locul unde merg, persoanele cu care merg sunt mai importante. Daca sunt cu familia, oriunde e bine.
  10. Punctul meu fermecator: E dragut cand zambesc subtil. La fel si gropitele si ochii mei. 
  11. Mie in 10 ani: Ar trebui sa te casatoresti.
  12. Planurile tale pentru viitor: In timp ce ne pregatim pentru albumul din aceasta toamna, vom promova in paralel in China. Maine trebuie sa ne pregatim pentru concertele SM Town din Indonezia, Japonia si Coreea. Abia astept.

Tao

  1. Farmec: Maknae care munceste din greu indiferent de ce face. Kung Fu Panda cel romantic. E chinez.
  2. Pre-debut: Am auditionat pentru SM in China, in Qingdao. Inainte sa debutez, ascunzatorile mele erau in mod special la plaja din Qingdao, la Starbucks. Eram un membru la o cafenea publica.
  3. Sportul cult al lui Kung Fu Panda: Mereu pentru ultimii 11 ani. Fac in fiecare zi yoga, alerg si fac cateva intinderi. Daca fac exercitii sunt fericit toata ziua.
  4. Genele carora vrei sa le multumesti: Toata fata mea e ca a mamei si personalitatea mea e ca a tatalui.
  5. Regulile din dormitorul lui EXO-M: Viata din dormitor e nerestrictionata.
  6. Catre Xiumin hyung care ti-a luat locul deoarece arata ca maknae: Sunt OK cu asta, nu-mi pasa efectiv.
  7. M-am clasat primul pentru asta: Abandonandu-mi fata de bebelus si castigand sexualitate. Am auzit din cand in cand ca arat ca un vampir, dar personalitatea mea e gentila.
  8. Tipul ideal care-ti face inima sa bata mai repede: O femeie draguta. Am vazut-o azi cand ne indreptam spre platourile de fotografiere, la market. Cred c-a fost memorabil deoarece a dat o impresie calda si delicata.
  9. Daca gasesti o iubita: Voi face tot ce vrea.
  10. Secretul lui Tao despre care au povestit managerii: Imi place sa ma imbrac foarte natural in dormitoare, uneori sunt foarte surprinsi. Deoarece arat increzator si confortabil, sunt rusinati, dar nu spun nimic. Trebuie sa fie pentru ca am un corp sigur pe sine.
  11. Punctul meu fermecator: Parul meu intunecat si ochii. Cercurile mele intunecate sunt, de asemenea, in regula in felul lor.
  12. Mie in 10 ani: Sper c-ai trait in timp ce-ai realizat tot ce-ai sperat si sper c-ai trait in timp ce-ai simtit fericirea in fiecare zi.

Xiumin

  1. Farmec: Xiumin, cel mai batran hyung dragut, e coreean si numele lui real e Kim Minseok.
  2. Petrecerea lui Xiumin din ascunzatoare: Am de gand sa am o petrecere confortabila in pijamale, sa invit creatorul pijamalelor, pe Super Junior si tu, bineinteles. Trebuie sa avem pui si porc, ramen si ddeokbokki.
  3. Xiumin alias Baozi: Luhan mi-a dat porecla Baozi (inseamna galusca). Deoarece toata lumea ma striga Baozi, ar trebui sa-mi schimb numele in curand.
  4. Daca ar trebui sa-mi dau mie insumi o porecla: Prajitura de Orez Lipicioasa? Mochi (prajitura de orez lipicioasa in japoneza)?
  5. Lucrul care m-a surprins cel mai mult in China: Faptul ca totul e mare. Am fost de asemenea surprins ca nu sunt dependent de suanlafen (taietei picanti si amari in chineza), taietei pe care nu i-am putut manca la inceput deoarece erau amari si picanti.
  6. In avion, mergand inainte si inapoi intre Coreea si China: Adorm chiar inainte sa plutesc deasupra norilor. Uneori, in timp ce sunt pe jumatate adormit, devin confuz si gandesc „Inca n-am decolat?”
  7. Cantece din avion: 1. Cuckoo de Adam Lambert 2. Don’t know how to love de Jam Hsiao 3. Gangnam Style de PSY, cea mai plina de viata melodie din aceste zile.
  8. Privirea de ansamblu a dormitorului: Intelectualul Kris citind o carte, Luhan perfectionandu-si coreeana cu drame, Lay imbunatatindu-si starea de spirit cantand, Tao invartindu-si nunchaku (un fel de arma, cautati pe Google XD) in timp ce face intinderi, Chen cantand si el, eu urmarind totul.
  9. Tipul ideal care-ti face inima sa bata mai repede: Cand zambeste luminos in timp ce se uita la mine.
  10. Lucrul in care ai devenit interesat de curand: Puzzle-uri. Vreau sa cresc nivelul de dificultate si sa incerc un puzzle foarte dificil.
  11. Calitatea membrilor pe care vrei s-o furi: Inaltimea lui Kris, stralucirea lui Luhan, simtul muzical al lui Lay, muschii lui Tao si abilitatile de cantaret ale lui Chen.
  12. Mie intr-un an: Multumeste-le intotdeauna oamenilor care te ajuta. Nu fii lenes. Sper ca vei fi mai stralucitor decat acum si sa muncesti chiar mai mult.
  13. Catre fani: Lucrul pe care vreau sa vi-l cer e sa fiti sanatosi.
  14. Catre membrii: Suntem unul!

Chen

  1. Farmec: Chen e un baiat cu simt si o voce care poate manui cele mai inalte note, e coreean, iar numele lui real e Kim Jongdae.
  2. Petrecerea lui Chen din ascunzatoare: Trebuie neaparat sa jucam Adevar sau Provocare, bineinteles.
  3. Cadoul de la petrecerea din ascunzatoare: Voi lua un cupon de calatorie de la ultima extragere norocoasa si, intrucat eu invit, voi alege sa merg pe insula Jeju.
  4. Ascunzatoarea din Seul: Barul cu suc de trestie de langa dormitor. In timpul zilei de nastere a lui Kris am incercat cu drag acel loc.
  5. Secretele membrilor: Xiumin hyung e ordonat. Pe bune. Foarte mult. (rade)
  6. Sala de clasa a lui Chen care invata rapid: Deoarece sunt inca un incepator, nuanta si expresia sunt foarte importante. Iar cu hao (inseamna bun in chineza) poti spune destul de multe lucruri.
  7. Un lucru pe care vrei sa-l aduci inapoi din China: Frigarui de scorpion. Cred ca vreau sa raspandesc aceasta textura crocanta si experienta minunata.
  8. Daca devii eroul unui film: Rolul protagonistului Leo din filmul The vow. El viseaza sa ajunga langa dragostea lui. L-am ales deoarece vreau s-o plac pe ea mai mult decat ma place ea pe mine.
  9. Tipul ideal care-ti face inima sa bata mai repede: O femeie care e draguta cand zambeste. O femeie cool care ma conduce.
  10. Cele 11 luni ale tale de antrenament: M-am gandit mult daca va cauza probleme, dar pot fi doar recunoscator ca am debutat in siguranta si ca primim mult interes.
  11. Prima ta impresie despre membrii: Deoarece toti erau grijulii si au avut grija de mine care am intrat ultimul in echipa, am fost sincer recunoscator. Contrar acestei imagini sic, milosul si timidul Tao era dragut.
  12. Trei dorinte pentru care te rogi: 1. Familia mea si membrii sa fie sanatosi. 2. O viata fericita. 3. Intalniri si casatorii pentru manageri.
  13. Membrii in 10 ani: Tao anunta ca are de gand sa fie un actor de actiune in paralel, Luhan hyung si Lay hyung domina programele de divertisment, n-ar lucra si Kris hyung ca un actor? Cred ca Xiumin hyung isi va gasi primul o familie frumoasa, pentru un motiv simt asta. (rade)
  14. Catre membrii: E timpul nostru sa muncim din greu! Am o multime de lucruri pe care vreau sa le spun lor.
  15. Dansul pentru Chen este: In prezent, ca un perete cu 4 dimensiuni (un perete de care nu poate trece pentru ca e in alta dimensiune).
  1. La Kris mi-a placut faptul cand le-a transmis acel mesaj membrilor trupei. 2. Bietul Lay… nu stiam ca are astfel de probleme. 3. Wow, Luhan, cineva de-aici chiar iubeste fotbalul!! 4. Sexy maknae… Of course, Tao!! 5. Xiumin… asculta… Adam LambertCuckoo… MUST TELL MIRUNA!! 6. Chen e simpatic (:

Voi ce parere aveti? XD

Interviu cu U-KISS pentru „Unicorn Style”


Doar patru membrii din U-KISS au fost prezenti la acest interviu Eli, Hoon, Kevin si Soohyun. Acestia au vorbit despre prieteniie, noua lor melodie si despre fete.

Momentul cand simti legaturiile din U-KISS…

I: Noul cantec „Dear My Friend” este un cantec de vara, fresh nu e asa?
Kevin: Pana acum, U-KISS a avut o multime de cantece si prestatii puternice,
dar acum avem o imagina luminoasa si vesela si cand cantam, avem sentimente foarte frumoase.
Eli: Ca un intreg, acesta este un cantec bland. De aceea, atunci cand il canti sau il asculti, te vei simti foarte fericit.
Soohyun: Imi plac in special versurile. Multe dintre ele, mai ales expresia „Suntem conectati printr-o legatura de neinlocuit(kakegaenonai kizuna de tsunagatteiru)”, imi aduce aminte de fani, iar partea de final,”am spus ca nu esti singura, prietena mea dragahitori jyanaitte Dear My Friend)”, este ca atunci cand ma simt puternic in familie.

I: Cantecul are o tema despre prietenie dar, dupa toate astea, va vin fanii in minte?
Soohyun: Asta e ceea ce cred. Chiar si in timpul concertelor, cand cantam un cantec, toata lumea zambeste, dansam impreuna si devenim unul.
Hoon: Distanta dintre noi si fani se scurteaza. Este un cantec in care devenim mai apropiati unul de celalalt.
Kevin: Pentru mine nu sunt doar fanii, dar se simte ca eu cand pentru prieteniia din U-KISS si cred ca acesta este cantecul nostru. Mai ales in aceste parti, „Oriunde esti oriunde (wherever you are dokodemo)” si „Nu ma uita doar ndeva in inima ta(kokoro no dokoka ni wasurenaide)” sunt dragute.Simt ca sunt despre noi.

I: In ceea ce ii priveste pe membrii,cand simtiti o legatura ca si ceea exprimata in versuri?
Kevin: In totdeauna!
Hoon: Este atunci cand ma simt bine, si toata lumea imi spune „Hoon sa dam ce e mai bun dn noi”. Doar cu asta, ma simt mai bine.

Uneori, ei chiar se cearta…!? Modul de impacare este….

I: Au membrii griga unul de celalalt constant?
Hoon: Bine inteles!
Eli: Chiar acum, sigur simt legatura dintre membrii. Cei 4 care suntem acum aici, sunt cel care e cel mai praf la japoneza dar toata lumea ma ajuta si asta ma linisteste(rade).
Soohyun: Neah, japoneza ma face nervos si pe mine, sti bine(rade). De asemenea, daca vorbim despre legaturi vorbim de asemenea despre vietiile noastre. Bine inteles ca o simtim cand suntem pe scena cantand si dansand dar, chiar si cand plecam de pe scena ca sa ne schimbam, o simtim si mai mult. In acele tipuri, toata lumea e uda de transpiratie si se simte obosita. Dar vorbim unul cu altul, sa muncim din greu! si ne incurajam unul pe altul si asta ma face sa ma simt ca e minunat ca membrii sunt aici unul pentru celalalt.
Hoon: Pentru a fi siguri ca legaturile noastre sunt imbunatatite, inainte sa aparem pe scena, intotdeauna facem un cerc si strigam „Hai sa mergem!”

I: Ii putem vedea pe U-KISS aporpiati chiar si in timpul interviurilor dar, nu va mai si certati uneori?
Soohyun: Bine inteles ca o facem! Pentru ca personalitatea fiecaruia este diferita de a celuilalt.
Hoon: Suntem ca fratii care se cearta chiar si pentru cele mai banale lucruri. Dar in cea mai mare parte a timpului, liderul nostru Soohyun vine si ne opreste.
Soohyun: Corect, Ascult ce are de spus fiecare arte si apoi ii fac sa inceteze.
Hoon: In final, Soohyun decide care este calea corecta. Ccand face asta ambele parti vor fi deacord si vor reconcila. Apoi dupa asta, poti spune ca sunt mai apropiati ca pana acum.
Soohyun: Chiar daca ne certam, dupa aceea vom rede chiar tare si vom spune glume.

I: Certele intre baietii va fac sa va simtiti refacuti dupa acceea, nu?
Hoon: Este pentru ca toti conversam foarte usor.
Kevin: Din moment ce suntem complet constienti de personalitatiile celuilalt, ne putem intelege repede.

AJ a dat acest cantec faniilor
I: In MV-ul acestuii cantec, adevarata prieteniile a celor din U-KISS ne este aratata, acest subiect va face inimile sa nu mai bata?
Soohyun: MV-ul are conceptul cantecului si este o vaza, si noi cei reali am filmat.
Hoon: Deci este umplut doar cu scene rare a personalitatiile noastre realte, care nu se prezinta in fata faniilor. In special, cred ca partea unde Kevin si cu mine ne-am impreunat bratele in timp ce dormeam in pat e un moment pretios.
Soohyun: Momentele din afara scenei pe care le-am fact cand am cantat live in Columbia sint foarte pretioase. Se pare U-KISS a fost primul grup Kpop care a cantat live in Columbia, staful local a fost primitor si a fost distractiv.
ELI: Si mie imi plac filmariile din Columbia. Sunt de asemenea multumit cu momentule filmate in studioul de inregistrari.
Hoon: In timpul inregistrari, de asemenea am facut poze unul altuia in timp ce faceau poze.
Soohyun: Toata lumea se juca aiurea.

I: Sunt multe scene in care sunteti toti bine-dispusi. Pare ca si cand sunteti copii.
Hoon: De obicei sunte asa. In timpul prestatiilor ne purtam manierat, dar in timpul liber, toti suntem zgomotosi si ca niste copii.
Soohyun: Kevin in special este cel mai copilaros si zgomotos dintre noi. Rasul lui este cel mai inalt de asemenea.
Hoon: Este cek care face cel mai mult zgomot. Este la mentalitatea unui copil de 7 ani?
Kevin: Asta e prea putin. Cred ca 15 …..undeva in jur de 10? (Rade) De data aceasta „Beautiful” este un cantec frumos, vesel si optimist.
Soohyun: Acesta este cantecul pe care AJ l-a scris si a vrut sa il cantam ca un mod de a te confesa unei fete. El a spus ca este pentru a-ti exprima senimentele despre dragoste si o inima pura.
Hoon: Dar nu am o prietena acum, deci a fost greu sa imi imaginez asta…
Kevin: Si eu la fel(rade). Dar de la fraza „Luni, Marti”, este un detaliu despre a vrea sa mergi la intalniri in fiecare zi, si eu am crezut ca e dragut.
Hoon: Aceea este partea unde baiatul intreaba fata ce ar trebui sa faca luni, apoi ce ar trebui sa faca marti, sunt versurile unde o intreaba ce fac in fiecare zi.

I: Nu se poate. Ce se intampla daca ei spun ca nu vor un asemenea prieten?
Soohyun: Dar daca e AJ, eu ar putea fi asa. Pentru ca al lui caracter este sadic.
Kevin: Asta e gresit. Acesta e cantecul pe care AJ l-a daruit faniilor!
Hoon: Corect. Este un cantec despre pasiunea de a-i psune unei fete „Esti asa frumoasa” in fiecare zi.

Momentul in care credeti ca o fata e draguta e atunci cand….

I: Apropo, in ce moment credeti ca o fata e frumoasa?
Eli: Atunci cand es isii arata o mica parte din atentia ei sau din bunatate. Poate un fel de fata cu o personalitate buna si care are o aparitie draguta de asemenea. Pe de alta parte, cred ca o fata care nu poate avea o personalitate adegvata si nu are maniere de baza nu e frumoasa.
Soohyun: Nu prea imi plac fetele care prea bine. In timpul meselor, o persoana care nu acorda multa atentie la cum arata si mananca natural este buna.
Hoon: O fata care are un sharm este frumoasa si draguta. De asemenea, vreau sa o protejez pe acea fata, deci, cred ca o fata mai micuta ar fi draguta.
Kevin: Nu sunt prea multe fete mai inalte decat Hoon, nu? Imi plac fetele care asculta ceea ce am de spus si sunt bune ascultatoare. De asemenea cred ca cineva e frumos atunci cand nu are doua fete si le simti puritatea.

I: Voi folosi asta ca si referinta. Ei bine atunci, ultimul lucru este un mesaj pentru cititori!
Hoon: Cand ai o cearta cu prietenii, te rog asculta „Dear My Friend” si impacato-va.
Eli: Daca te simti singur, vreau ca tu sa asculti acest cantec si te vei simti de partea noastra.
Soohyun: Si deasemenea, dupa toate astea e vara deci cand mergi la plaja sau la piscina, asculta acest cantec in masina. Daca il vei asculta prietenii tai vor lasa fereastra si vor simtii briza, va fi cel mai tare mement!

SHINee interviu la o conferinta de presa din Seoul


Interviul a fost dat pe 22 iulie la ora 4pm dupa ce pe 21 au avut un concert in Seoul. Se pare ca baietii au venit la conferinta de presa cu zambetele pe buze si au fost deschisi la interviu.

Onew-O;  Key-K;  Minho-M;  Taemin-T;  Jonghyun-J

I: Cum va simtiti cand sunteti pe scena?
J: Ne tinem cel de-al doilea concert in Coreea. L-am numit ca si o prelungire a ultimului concert si asta inseamna ca aratam o lune care e doar a noastra. Deoarece am lucrat din greu pentru al pregati, cred ca multi oameni vor pleca acasa fericiti. Sper ca vor anticipa concertele.

I: Vre-un as in maneca pentru concert?
J: Scena este mare si sunt multe evenimente comparativ cu primul concert. Daca as spune mai exact ar fi un spolier dar va fi un spectacol care te va face sa te simti ca si cum te-ai uita la un show de amuzament.
M: Pentru partile solo am pregatit ceva la care fiecare dintre noi este bun si pe care se poate baza. Va rog sa fiti atenti la prestatiile solo si bineinteles si cele de grup.
O: Accentul este pus pe cantece dar sunt parti cand facem ceva amuzant in timpul prestatiei.
J: Am pregatit o prestatie cu un membru.

I: Ati facut un tur al arenei?
M: Sincronizarea dintre membrii s-a inbunatatit si am invatat cum sa ne sincronizam cu publicul. A fost o experienta grozava.

I: Ati plans mult pe timpul concertului de pe 21?
J: Am plans pentru ca a fost o zi fericita. Nu ma gandeam „Ar trebui sa plang” dar am plans. Fanii au pregatit un eveniment si a fost foarte emotionant.Nu am fost doar eu, dar toata lumea a plans. Cred ca am plans pentru ca am fost recunoscatori fanilor.
T: Cred ca am plans din cauza cadourilor fanilor.

I: Veti avea ocazia sa va intalniti fanii in vitor?
J: Vom avea mai multe prestatii atata timp cat suntem un grup bun care creeaza si tine pasul cu tendintele. Vom intalni multi fani in turnee, concerte si altele.

I: Filmariile pentru drama lui Minho merg bine?
M: Voi juca ca si protagonist al dramei „For You In Full Blason”(To the beautyful you). Sper ca veti fi atenti la sarituriile la inaltime din timpul dramei. Este pentru prima oara cand fac asa ceva deci va rog sa ma priviti. Sunt inca la filmariile pentru sariturile la inaltime. Poate de aceea nu m-am descurcat bine. Recordul meu a fost de 175 de cm. Am sarit aproape inaltimea lui Junghyun.

I: Sentimentul de a vedea juniorii si seniorii?
M: Avem junior barbati acum. Pentru ca avem junior noi ma simt ca si cum ar trebui sa aratam performante mult mai pasionale.
J: Ca si noi cand am invatat si am practicat multe privindui pe seniorii nostri, sper ca juniorii nostrii pot face la fel privindu-ne.

Ca si prestatii solo Key a cantat Firework, Taemin – Get Up,  Onew a cantat Friend, Minho – Turn Up The Music iar Jonghyun Ysi Fuera ella.

A si am citit undeva urmatorul comentariu:„Si-au pierdut jumatate din fani dupa asta”(prestatia lui Junghyun si Taemin) dovediti ca nu e adevarat si sustinetii in continuare.

Xiah Junsu interviu in Shangai


Revin azi cu un mini-interviu dat de Xiah Junsu din JYJ. Interviul a fost luat la o conferinta de presa din Shangai cand a avut un concert scolo in timp ce promova noul album „Tarantallegra”

1. – Introducere? –

Inainte de toate acest album este primul meu album solo,astfel am fost  capabil sa imi pot reflecta mai mult proriile ganduti. Si am produs mare  parte din acest album. Conceptul acestul album este „Inegalabilitatea”. Am sperat sa subliniez  unicitata si specificialitatea, astfel am facut apara muzica cand un cantec, moda, machiajul si altele se intalnesc. Fara precedent MV-ul a fost costisitor, echipamente si alte lucruri, coregraful Jeri Slaughter si dansul sofisticat. A fost posibil pentru mine sa fac acest MV sa aiba o atmosfera de fantezie.

2. – Impreisa despre Shangai? –

Foarte mare, inalt si larg…cladirile sunt foarte frumoase. In special, de cate ori vizitez Shangai-ul, spun ca cel mai frumos este sa il vizitezi noaptea. Sper sa am o privelniste buna noaptea din camera mea de hotel.

3. – Ce planuri sau ce program ai? –

Concertele vor continua pentru mult timp. Nu am stabilit inca…Dar se pare ca voi mai continua cu concertele. Deci, sper ca voi termina cu succes turul. Si apoi, sunt mai multe optiuni si inca nu m-am decis.
Ar putea fi un musical, un album, activitati la Tv, sau alceva.
4. – Care e cantecul tau preferat? –

Umm…Am primit astfel de intrebari de mai multe ori. Sincer, eu am facut proape toate piesele de pe album, astfel incat, pentru mine, melodiile sunt ca si copii mei. Asa ca este dificil sa aleg doar o melodie. Si ce melodie imi place cel mai mult, este in functie de starea mea de spirit. Ei bine, daca trebuie sa aleg doar una, as vrea sa aleg
‘Tarantallegra’, epntru ca eu cred ca se potriveste cel mai bine cu conceptul de „inegalabil”.

Pentru cei care nu stiu „Tarantallegra” este o vraja din Harry Potter care iti face picioarele sa se miste incontrolabil.

Si as vrea sa va intreb cu ce alte trupe si cantareti veti vrea sa mai traduc interviuri? Asta bine inteles daca am sa gasesc interviuri recente si nu de acum 100 de ani.

Interviu acordat de Park Yoochun în data de 06.06.2012


 

„Actoria este foarte interesanta. Prin Rooftop Prince am fost bucuros sa aflu cat de interesant este sa interpretezi un personaj”.

Membrului  formatiei JYJ,  Park Yoochun, i se atribuie acum si titlul de  „actor”. Printre starurile care sunt si actori, pe care le vedem in seriale, Park Yoochun este inegalabil. Comparat cu alte staruri sau mai degraba  cu standardele actoricesti ale altor staruri, Park Yoochun interpreteaza foarte bine. Este uimitor avand in vedere ca el este un cantaret. Starul a iesit in evidenta inca de la inceput. In primul serial in care a jucat, Sungkyunkwan Scandal (2010),  si-a demonstrat talentul in a interpreta roluri. In anul urmator, a jucat in Miss Ripley si apoi in serialul difuzat de SBS, Rooftop Prince, serial care a incheiat difuzarea chiar de curand. In toate aceste seriale, si in special in ultimul difuzat, a interpretat atat de bine incat oamenii s-au intrebat daca nu cumva a fost actor inainte de a deveni cantaret.

 

Putem spune ca Park Yoochun a simtit gustul dulce al actoriei. Prin Rooftop Prince, si-a intarit imaginea de actor si este clar ca ne va bucura cu performante si mai frumoase pe viitor.  „Rooftop Prince este un serial pe care m-am sprijinit si de la care am primit alinare”

– Ai primit recenzii favorabile in timpul filmarilor pentru Rooftop Prince?

Nu este vorba ca joc foarte bine, mai degraba cred ca experienta mea personala s-a aratat prin felul in care am jucat. Chiar am simtit ca experienta a ajutat. Am mai avut experienta de a plange amar asa ca am putut s-o fac si pentru scenele din serial. Cred ca am folosit o parte foarte mare din experientele personale ca baza pentru acest serial. In alte seriale mi-e teama ca m-as confrunta cu limitari. Asa ca vreau sa experimentez multe lucruri noi, avand in vedere ca am posibilitatea si timpul necesar pentru a face acest lucru. Chiar daca mananc in oras, sunt genul de persoana care observa intotdeauna miscarile oamenilor.

– Din punctul tau de vedere, ce fel de serial este  Rooftop Prince?

Este un serial care-mi este drag. Cred ca mi-am dat seama cat de mult am indragit serialul asta de abia dupa ce am terminat de filmat. Mi-era drag subiectul serialului dar este un serial care are un impact asupra lui Lee Gak si asupra mea. Desi am avut multe puncte slabe, sunt multumit ca am putut sa joc natural, in comparatie cu celalat serial si am intrat in totalitate in pielea lui Lee Gak. De asemenea, a fost un serial de care am depins. De cand am intrat in cadrul dramei, am jucat si am primit alinare pentru ceea ce traiam la momentul respectiv. Mi-am dat seama de asta dupa ce am terminat filmarea.

– Rooftop Prince a ocupat primul loc la rating-ul  telespectatorilor de drame miercuri-joi, in ultimul moment. Care este secretul succesului ei?

Cand am primit scenariul pentru episoadele 19 si 20, am simtit cu adevarat dorinta pe care  Lee Gak (Park Yoochun) si Park Ha (Han Ji Min) o aveau unul pentru celalalt. Astfel am putut sa joc intr-un mod realist. De fapt, cand citeam scenariul pentru ultimul episod, speram ca rating-ul telespectatorilor sa creasca. Desi Rooftop Prince este un serial fantasy,  face apel la oricine a simtit dorinta. Nu a fost doar un episod trist pentru telespectatori; mai degraba a fost un ultim episod la care telespectatorii sa planga, fiind impreuna.

 

– Vei putea  sa te eliberezi de Lee Gak, avand in vedere ca ai intrat atat de bine in pielea personajului?

Cred ca voi fi capabil sa ma eliberez de rol cu trecerea timpului. Sunt foarte recunoscator personajului. Simt la Lee Gak este un prieten apropiat. Sunt chiar uimit ca am aceste sentimente legate de un personaj dintr-un serial.

– Ai folosit stilul de a vorbi sau ticurile personajului Lee Gak fara sa-ti dai seama?

Inca de la inceputul filmarilor am fost tulburat de modul lui Lee Gak de a vorbi, de ritmul şi dinamica lui. Dintre ticurile lui am adoptat felul lui de a tine mainele la spate si o fac in zile obisnuite. Pentru ca ma simt comfortabil facand asta, a devenit ceva natural. Imi tin mainile la spate mai mult decat o faceam inainte. Cand merg cu bratele pe langa corp, mi se pare ca se leagana. Am devenit mai constient de maini.

– Se pare ca esti mai atasat de Rooftop Prince decat de serialul anterior

Rooftop Prince a fost diferit de Miss Ripley datorita momentului cand s-a pornit filmarea si atitudinii mele mentale. Am simtit o mare povara filmand Miss Ripley. Am avut putin timp pentru a ma pregati si am simtit presiune, avand in vedere ca a trebuit sa joc bine, asa cum a trebuit si in  Sungkyunkwan Scandal. Nu aveam incredere in mine. Si, chiar am spus in timpul primelor filmari ca nu pot s-o fac. Din fericire, am putut sa ma adun si sa duc filmarile la capat. La inceputul filmarilor pentru Rooftop Prince nu am gandit niciodata ca trebuie sa ma descurc foarte bine.  Era doar „Sa jucam!”. M-am lasat dus de val. Nu am simtit nicio povara si nici sentimentul ca trebuie sa ma descurc bine. Nu am fost ingrijorat daca sunt capabil s-o fac sau nu. In timp ce filmam, am simtit ca actoria e chiar distractiva. Prin Rooftop Prince am descoperit cu bucurie cat de interesant este sa interpretezi un personaj.

– A fost nevoie sa joci doua personaje, unul istoric si altul actual. Au existat dificultati?

Avand in vedere ca aveam multe scene, a trebuit sa ma concentrez mai mult, de vreme ce se clatina totul daca ratam o ora de filmare. Cele mai dificile scene au fost cele cu Yong Tae Yong.  Replicile si pasii lui Lee Gak si ale lui Yong Tae Yong au fost diferiti. Asa ca, mi s-a parut greu sa interpretez pe Yong Tae Yong, avand in vedere ca m-am familiarizat mai mult cu Lee Gak. Chiar daca ar fi fost Yong Tae Yong,  nu ar fi fost 100% avand in vedere ca Lee Gak l-a imitat pe Yong Tae Yong. Ocazional, privirea din ochii mei trebuia sa se schimbe brusc, asa ca a fost greu pentru mine sa intru in pielea acestui personaj la inceputul filmarilor.

– Intre Lee Gak si Yong Tae Yong, cu cine semeni mai mult in realitate?

E ambiguu. Yong Tae Yong este o persoana cu spiritul liber care face lucrurile natural. De cealalta parte, Lee Gak este o persoana crescuta intr-un mediu inchis. Liberalismul si optimismul meu sunt mai apropiate de Yong Tae Yong. Cred ca situatia mea a devenit ca a lui Lee Gak dupa ce am devenit celebru. Astfel ca, am invatat despre responsabilitate de la Lee Gak.

sursa: jyj3

BigBang interviu pentru revista “Yokohama Walker” partea a2a


Am adus si partea a2a pentru ca am observat ca vreti cu nerabdare sa vedeti ce zice GD. Spor la citit!

G-Dragon:

I: Muzica: Ce asculti mai nou?
GD: Sunt obsedat de Frank Ocean „Think About You” si de asemenea ascult melodiile noastre zi de zi dar cand vreau sa ma relaxez, ascult „Think About It”

I: Pe ce te bazezi in viata la fel cum te bazezi pe oxigen?
GD: Un lucru e care sa ma bazez? Bineinteles ca e muzica. Fara muzica, nu pot trai.

I: Daca ai fi dezbracat, pe ce parti ale corpului ai fi cel mai sigur?
GD: O pot spune aici? E secret.(rade)

I: Spune-le cititorilor nostrii un secret recent!
GD: E de asemenea un secret.(rade)

I: Ce vei face cand vei intalni o fata care plange?
GD: O voi imbratisa strans. Recent, am plans prea mult. Nu am fost atins (de ceva) asa mult (cum ar fi vizionarea filmelor).

I: Completeaza propozitia: Ca sa fiu sincer, mai nou, duc lipsa de…
GD: NU am suficient…? Sunt foarte ocupat zilele astea deci nu am timp sa fac ceea ce vreau sa fac. Desi sunt lucruri pe care vreau sa le fac, nu am timp sa le fac.

I: Ploua. Este sezonul ploios in Japonia, cum te simti?
GD: Nu urasc ploaia. Cand ma simt putin singur, am inspiratia de a compune privind ploaia. In felul asta, voi compune melodii triste.

[Intrebari din partea membrilor] Spune-ne despre Gaho te rugam? (Gaho e cainele lui)
GD: Misterios a devenit asa mare! De fapt e chiar un monstru.(Aratand cat de mare e cu mainile) Avand in vedere ca nu sunt mereu acasa, de el au grija ceilalti membri ai familiei.

[Intrebari din partea membrilor] Ce oras al Japoniei iti place? Unde vrei sa mergi in Japonia?
GD: Orasul pe care in iubesc nu este Tokio ci Ido. Ultima data cand am fost acolo am vazut un peisaj la fel Castelul Miscator al Tipetelor asa ca imi place mult.

[Intrebari din partea membrilor] Vre-un lucru care vi s-a intamplat tie si celorlalti membrii recent?
GD: Avand in vedere ca toti duntem adulti acum, ma simt onorat ca putem merge la un restaurant(cu bauturi) impreuna.

[Intrebari din partea membrilor] Daca ai avea o zi intreaga de petrecut in Japonia, ce ai face?
GD: Ar fi o zi ocupata. Inainte de toate, m-as trezi devreme pentru a ma duce la Fuji Q Highland (parc de distractii in Japonia) inainte de pranz. Dup-amiaza, ma joi intoarce in Tokio pentru a manca mancare delicioasa.  Apoi as merge to Okinawa noapte si as savura fierbintea primavara. Daca programul mi-ar permite atunci mi-as luat pauza si ziua urmatoare deasemenea.(rade)

Seungri:

I: Muzica: Ce asculti mai nou?
S: Sunt obsedat de muzica de club. Mereu il ascult pe DJ-ul Paul Van Dyk. Cand il ascult in timp ce fac baie, ma simt ca si cum as zbura.

I: Pe ce te bazezi in viata la fel cum te bazezi pe oxigen?
S: Telefonul Mobil! Daca imi uit telefonul din neglijenta, imi voi cumpara unul nou (rade). Este important pentru mine. Daca nu il car dupa mine, ma simt neasigurat. In telefonul meu sunt acum 643 de contacte! Desi numarul
(de contacte) este cam mare, am o multime de numere de telefon de la magazine, chiar si cele din Japonia.

I: Daca ai fi dezbracat, pe ce parti ale corpului ai fi cel mai sigur?
S: Nu sunt prea sigur despre chestile legate de corp…(rade). Cred ce buzele, Chiar si fara lipstick, inca stralucesc! Te rog scrie asa pentru tine: „Lucrurile adevarat arata cu adevarat bine” (rade).

I: Spune-le cititorilor nostrii un secret recent!
S: Oameni mereu cred ca sunt Coreean. Oricum, in totdeauna sunt bine dispus chiar daca nu pare, atunci nu pot face nimic…Prin urmare sunt un extraterestru! (rade)

I: Ce vei face cand vei intalni o fata care plange?
S: O voi imbratisa fara sa ii spun nimic pentru a o lasa sa stie ca e ok sa plangi.

I: Completeaza propozitia: Ca sa fiu sincer, mai nou, duc lipsa de…
S: Modul politicos de a vorbi japoneza.Nu pot vorbi ocazional japoneza asa bine, dar sunt bun la vorbitul ei intr-un mod politicos. Cand sunt la hotel, ma uit mereu la TV, invat in timp ce ascult. Cand privesc emisiuniile cu glume, voi da ce e mai bun sa invat dialectul Kansai sperand ca am sa inteleg ceva.

I: Ploua. Este sezonul ploios in Japonia, cum te simti?
S: In zilele ploioase, in tot deauna fac ramen acasa, apoi ascult muzica relaxanta si petrec ziua intr-un mod relaxat.
Daca nu am nimic de facut, ma voi simti rau asa ca nu ies din casa.

I: Inca o intrebare: V.I. este foarte similar cu showl de glume din Japonia, care e comedianul tau preferat?
S: Tamori-san! El este MC-ul „Why Not Laugh Away?” Este chiar bun. Pentru mine, puterea mea pentru glume nu poate fi dezvoltata daca nu am suficienta odihna.

BigBang interviu pentru revista „Yokohama Walker” partea 1


Dupa cum am promis, am mai tradus un interviu de data aceasta cu BigBang. Interviul este luat pe timpul sederii baietilor in Tokio in timp ce isi promovau albumul „Alive”, deci nu este foarte vechii. Cum am facut si la cel cu Exo l-am impartit in doua. Interviul nu este la gramada ci fiecare membru a raspuns la intrebari separat. Prima parte le aparteine lui T.O.P., Taeyang si Daesung.

T.O.P.:

I: Ploua. Este sezonul ploios in Japonia, cum te simti?
T: Sentimentele mele fata de ploaie…ploaia, nu prea imi place.  Desi ma simt destul de bine atunci cand imi petrec zilele ploioase ascultand muzica, dar inca mai cred ca este un sentiment complicat atunci cand sunt zile ploioase.

I: Inca o intrebare: De ce nu ti-ai pastrat acea noanta de albastru a parului?
T: Pentru ca deja am aratat acea frizura multor fani. Aceasta culoare este colorata pentru ca am sa imi iau un job nou. Vreau sa imi schimb imaginea putin.

Taeyang:

I: Muzica: Ce asculti mai nou?
T: De fapt nu am o anumita melodie. Cu toate astea in scopul de a obtine inspiratie de multe ori ascult underground western muzic (nu prea are traducere in romana).

I: Pe ce te bazezi in viata la fel cum te bazezi pe oxigen?
T:Inspiratia. Desigur o putem obtine vizionand filme, sau citind carti. Si de asemenea putem si inspirati apreciind cadrul natural(viata reala).

I: Daca ai fi dezbracat, pe ce parti ale corpului ai fi cel mai sigur?
T: Partea de sub talie. Nu spunca soldurile, dar partea de deasupra. Nu sunt eu extrem de sigura dar ceilalti membri spun mereu: „Muschii tai sunt asa tari!” (Prima propozitie m-a dat pe spate :>, credeam alceva)

I: Spune-le cititorilor nostrii un secret recent!
T: Eu sincer(razand). De fapt nici eu nu sunt prea sigur asa ca nu va pot spune.

I: Ce vei face cand vei intalni o fata care plange?
T: Daca e cineva mi-ar placea sa…Ah… Voi claca. Nu m-am gandit niciodata la asta deci nu stiu ce ar trebui sa fac, m-as simti tulburat. Vorbind despre lacrimi, inainte de lansarea mini-albulului „Alive”, am plans in masina managerului meu deoarece este un album ce contine fericirea noastra si este, de asemenea, scos dupa ce am experimentat multe
dificultati. Seara m-am simtit putin trist; Oricum, am plans foarte linistit intr-un loc unde nimeni nu ma putea vedea.

I: Completeaza propozitia: Ca sa fiu sincer, mai nou, duc lipsa de…
T: Timp liber. Daca as avea timp liber as vrea sa calatoresc. Am fost intr-o calatorie la Okihawa cu menegerul meu anul trecut.

I: Ploua. Este sezonul ploios in Japonia, cum te simti?
T: Acum patru ani, cand aveam concertul meu solo, erau foarte multe ploi puternice si taifunuri,eram ingrijorat. Au lasat o amintire profunda.

I: Inca o intrebare: Ce lucruri ti-ai cumparat recent de la Chromahearts (brand de lux American)
T: Aceasta pereche de incaltaminte pe care o port acum! Am realizat ca mi-se potrivesc, in Japonia asa ca i-am cumparat. Oricum, o luna mai tarziu cand mi-am verificat contul bancar, am ramas socat.  Nu am luat in calcul consecintele cand i-am cumparat.

Daesung:

I: Muzica: Ce asculti mai nou?
D: Cantecele lui Chris Brown si Bruno Brown! Le ascult cand sunt in avion si in camera mea. Tot timpul.

I: Pe ce te bazezi in viata la fel cum te bazezi pe oxigen?
D: Orez. Iubesc orezul. Este cea mai buna combinatie atunci cand este consumata cu fasole Natrium(nemele fasolei)! Mananc asta adesea in Japonia.

I: Daca ai fi dezbracat, pe ce parti ale corpului ai fi cel mai sigur?
D: Ar trebui sa fie partea de sus a bratelor. E putin jenant sa spun asta in public.

I: Ce vei face cand vei intalni o fata care plange?
D: I-am spune „Nu plange”, dupa care as imbratisa-o (ce dragut!)

I: Completeaza propozitia: Ca sa fiu sincer, mai nou, duc lipsa de…
D: Puterea mea vocala. M-am gandit ca nu sunt destul de puternic in acest domeniu.

I: Ploua. Este sezonul ploios in Japonia, cum te simti?
D: Cand eram mic, am sustinut ca cu inversunare ca vreau sa merg la scoala in aceea zi. Apoi, mergeam spre scoala si deodata a inceput sa ploua. La acea vreme am auzit vocea mamei. Era uda in ploaie si mi-a spus: „Ti-ai iutat temele, puneti-le in ghiozdan si apoi du-te la scoala” Ma gandeam „Ea a fost suparata mai devreme”. In acem moment am simtit ceva ciudat  (Cam ciudar raspuns nu?)

I: Inca o intrebare: Te-ai speriat de fantomele din casa bantuita. Esti speriat de lucruri horror inca de cand erai mic?
D: Casa bantuita din Fuji Q este chiar oribila! Am fost atat de speciat ca nu am fost suficient de curajos sa continui. De aceea am fost depasit de cele doua grupuri de membri care au intrat mai tarziu(rade). In aceasta
lue sunt speriat cel mai mult de case bantuite si viermi(rame). Oricum, motivul pentru care sunt speriat de rame este pentru ca nu pot comunica cu ele, dar in case bantuite, cred ca as incepe sa plang acolo.

Deci ar trebui sa tineti minte ca nu ar fi bine sa intrati cu Daesung intr-o casa bantuita(daca sunteti fete), pentru ca el ar lua-o la fuga inaintea voastra.  Si eu care credeam ca eu ma sperii repede, avand in vedere ca m-am speriat de propria reflectie intr-o casa deasta.

Va Urma…

EXO-K interviu Epop Magazine partea a2a


Am zis sa nu va fac sa ateptati (prea mult) asa ca am adus partea a2a.

P.S. stiu ca ‘trainee’ nu suna asa bine printre atatea cuvinte romanesti, dar nu imi place deloc traducerea lui in romana. Deci nu e vina mea ci a limbi romane.

Kai-Kai, Baekhyun-BH, Sehun-SH, Chanyeol-CH, Suho-SO, D.O.-D.O.

Epop: In MV-ul melodiei „MAMA”, sase dintre voi poseda diferite superputeri. Va plac abilitatiile respective?
Kai: De cand eram copil, vroiam sa pot sa ma teleportez, dar era o dorinta prea greu de indeplinit.
BH: Chiar sunt invidios pe abilitatiile lui Kai de a se teleporta.  (KAI: Chiar imi plac abilitatiile mele…)Daca m-as putea teleporta, m-as furisa in banca! (Epop: Haha, ce ai vrea safaci in banca?)
SO: De asemenea si eu sunt invidios pe puterea de teleportare a lui Kai, totusi  cred ca abilitatiile mele de a controla apa sunt foarte tari.
CH: Am puterea de a manui focul, dar nu o pot folosi cum vreau, unde vreau. (Kai: puterile lui sunt prea slabe…)

Epop: Aveti frati sau surori?
D.O.: Am 3 frati mai mari decat mine.

KAI:Am 2 surori cu 5 respectiv 8 ani mai mari decat mine. Chiar de cand eram mici, surorile mele incepusera sa dea atentie industriei de entertainment. Una dintre surorile mele este un fan al Shinwa. Dar de cand cu debutul meu,
surorile mele au inceput sa imi dea mai multa atentie mie. (Epop: Bine  inteles, fratele lor e acum un idol, la urma urmelor.)
CH: Am o sora cu 4 ani mai mare ca mine. In scurta perioada de timp pana la debutul nostru, ea se uita la fotografii mai vechii cu mine pe internet si intreba: „Hey, cum se face ca sunt atatea poze cu tine pe care eu nu l-am vazut pana acum?”

Epop: Inseamna ca sora ta chiar iti da atentie.
CH: Da, chiar daca nu mi-o spune, eu stiu ca ma iubeste foarte mult.
SH: Am un frate cu 3 ani mai mare decat mine, deasemenea.
SO: Am un frate cu 5 ani mai mare decat mine. Inca imi amintesc zilele din liceu, cand am dormit o noapte intr-o sauna pentru ca ne certasem. Pana acum, inca imi amintesc situatia de atunci.
BH: Am un frate cu 7 ani mai mare decat mine. Din zilele de copilarie pana acum, intotdeauna mergem la cumparaturi(shopping) impreuna. De aceea avem o relatie stransa. Chiar daca diferenta noastra devarsta e destul de mare, nu avem nici o problema in a comunica sau lucruri de genul.

Eppo: Cum a fost viata ca si trainer(stagiar) SM?

CH: Am devenit un trainee cand aveam 13 ani. Dupa ce le-am spus prietenilor ca am devenit trainee, toti m-au privit ciudat cu fata plina de soc. Elevi de la alte clase trceau prin clasa mea doar cu scopul de a obtine o bucata din mine. (Epop: Whaa! Serios?) Da, am fost odata o persoana foarte activa, dar din cauza atentiei coplesitoare pe care am primit-o dintr-o data, am devenit oarecum stangaci. Nu a trecut mult pana am devenit foarte  tacut la ore.
SH: Cand eram trainee, mergeam la cumparaturi sau ieseam cu alti colegi  traineeri.
D.O.: In scoala eram tacut, am fost cel mai tacut student. Nu prea imi  placea sa vorbesc despre viata mea ca si SM trainee, si de asemenea nu impartaseam momente amuzante din timpul antrenamentelor cu alti colegi din scoala.

Epop: Care a fost cel mai greu lucru pe car ati vrea sa-l uitati, dupa debut?
Kai: Cu 5 secunte inainte de scena de debut, inima aproape imi iesea din piept. Chiar daca eram nervos, cand am auzit ovatiile fanilor, m-am simtit instant implinit. Doar cand luminile s-au aprins si muzica a inceput sa cante am realizat ca am devenit un cantaret. Sunt foarte, foarte recunoscator.
D.O.: Desi mereu mergem la evenimente sau avem programari. Niciodata nu ma simt obosit. Este un setiment minunat statul pe scena. Sunt foarte bucuros, am fost capabil sa imi indeplinesc visul de a devenii cantaret.

Epop: Care sunt sperantele pentru EXO?
SO: Vrem sa fim un grup iubit decat un simpli idloi cu multi fani. Am facut multe alte de caritate ca si traineeri, dar dua debut, nu am avut ocazia.

Epop: EXO faceau mereu acte de caritate muncind in scolii, case de batrani chiar si in institutii de surdo-muti.
EXO-K: Nu ne vom opri din a munci din greu doar pentru ca am debutat. Vom continua sa ne straduim cu recunostinta.

Sursa: DailyKpop, ei l-au tradus din Malaeziana sau nu stiu cum sa ii zic:)) in engleza.
Iar eu l-am tradus pentru voi.

EXO-K interviu Epop Magazine partea 1


 

Am avut timp si am reusit sa traduc un interviu dat de cei din EXO-K revistei Epop Magazine Malaezia.  Pentru ca era prea lung l-am impartit in 2, partea 1 azi cealalta….intr-o alta zi. Daca feedback-ul e pozitiv poate am sa mai tradusc si alte interviuri cu alate trupe.

Kai-Kai, Baekhyun-BH, Sehun-SH, Chanyeol-CH, Suho-SO, D.O.-D.O.

Epop: Cate camere sunt in apartamentul vostru? Cati oameni impart o camera?

CH: Sunt doi oameni in camera. Eu impart camera cu Baekhyun, Sehun cu Suho si Kai cu D.O.

Epop: Au cumva membrii vre-un obicei in particular in timp ce dorm?

BH: Sforaitul foarte zgomotos al lui Chayeol imi da batai de cap cu somnul in fiecare noapte.
CH: Baekhyun scoate sunete ciudate ca de catel de 40 de ori inainte sa adoarma!

Epop: Celelalte camere au probleme?

Kai, SH, SO, D.O.: Nu, noi dormim bustean.
BH(privindu-l pe Chanyeol): Noi de ce ne-am plans…
CH: E ok, este pentru ca ne iubim unul pe altul (razand)

Epop: Care este membrul care are o obsesie pentru curatenie?

EXO-K: D.O.
SH: Tricourile lui sunt intotdeauna aranjate foarte frumos in sifonier. Tricourile albe si cele cu decolteul in v sunt tinute separat.  Ah, chiar daca ceilalti membrii nu sunt prea dezordonati, D.O. este cel mai bun la asta.

Epop: Care este relatia intre EXO-K SI EXO-M?

SH: Chiar daca ne efectuam activitatiile separat, suntem defapt de pe aceeasi planeta, o planeta, un grup. Deseori ne antrenam si mancam impreuna. Competitia dintre noi este una puternica.  Spre exemplu, mereu ne dam sugestii si spaturi in timpul practicarii dansurilor.

Epop: Cu care dintre seniorii din SM vreti sa va apropiati?

CH: Cand eram mic nu prea stiam multe despre cantareti sau idoli. TVXQ a fost primul grup pe care l-am urmarit. Chiar il admir pe seniorul U-Know Yunho.
SH: Yunho senior ne-a dat foarte multe spaturi. Spre exemplu m-a invatat cum sa fiu un bun lider. Chiar mi-a dat sfaturi despre dans si cantat. Leeteuk(Super Junior) senior a vorbit mult cu mine despre munca in echipa, responsabilitati si mentalitatea unui lider.

Epop: Cum  vor fi EXO-K in viitor?

BH: Sper ca numele EXO-K va fi gravat in istoria muzicala. Chiar daca vor trece 100 de ani in vitor, vreau ca numele EXO-K sa isi dezvaluie prestigiul in istoria muzici, alaturi de numele precum Beatles sau Michael Jackson. Si de asemenea sper sa am ocazia sa imi testez talentele de MC si actor.
CH: Sper ca toti cei 12 membrii ai EXO-K si EXO-M vor fi capabili sa promoveze impreuna pentru totdeauna. Voi da totul din mine in toate aspectele, incluzand competitia muzicala, actoria, cantatul la chitara si tobe. Atata timp cat cantecele pe care le compun sunt iubite de toata lumea, voi fi mai mult decat incantat.
SO: Ca si cantaret si membru al EXO, sper ca si capacitatile mele sa fie recunoscute de toata lumea. Vreau sa fiu un artist multilateral(nestatornic).
KAi: Voi face tot ce imi sta in putere pentru a da cei mai bun pentru EXO. Sper ca abilitatile mele de dans vor fi recunoscute de toata lumea, si de asemenea sper ca muzica noastra va si cunoscuta in fiecare coltisor al lumii.
D.O.: Sper ca vom fi iubiti de fani din intreaga lume. Pe langa cantat,  vreau sa incerc multe alte lucruri. Daca mi-se da oportunitatea, as vrea sa fiu un bucatar.
Kai: D.O. este bucatarul in apartamentul nostru!
D.O.: Mi-ar placea de asemenea sa devin un hair stylist sau un desinger de  moda.

B1A4 isi dezvaluie planurile si gandurile pentru anul acesta intr-un interviu acordat revistei Osen


201203291027770769_3

Grupul Rookie B1A4 si-au facut debutul ambitios cu albumul full „Ignition”.Chiar daca adevaratul debut pe scena muzicala l-au avut acum un an cu o melodie scrisa de unul dintre membri B1A4 au primit rapid denumirea de „Papusi-Muzicale”

B1A4 este un grup de 5 baieti in jur de 20 de ani care s-au facut remarcati nu doar prin infatisarea lor ci si prin expresivitate si energie.Deeterminarea si reiventarea constanta ii face sa se afirme in plus fata de restul grupurilor cu care au debutat.Titlul celui mai nou single al lor este „Baby i’m sorry” care este scris in intregime si produs de Jinyoung,liderul B1A4.Membrii au auzit melodia in timp de Jinyoung o compunea si au decis sa o propuna companiei.

„Inainte de asta am mai compus doua track-uri care au intrat in compozia albumului nostru. Sunt bucuros ca de data asta melodia mea a ajuns sa fie „cap de lista” pe album.Dar nu este doar meritul meu, toti membrii au participat la compus,scirs si editat in general.Noi am declarat odata ca am vrea sa ne aratam abilitatile atunci cand vom lansa primul nostru album in intregime.Am fost oarecum suparati din cauza faptului ca unii ne credeau „Idoli muzicali Falsi” insa speram ca am arata ce avem mai bun.”
(Jinyoung)

Iesind in evidenta cu vocea sa ce exprima energie Jinyoung le-a insuflat si celorlalti membri pozitivitatea pe care o propune albumul.Chiar si sub presiunea de a fi in aceeasi industrie cu alte nume mari dar si cu grupuri ce incep sa se afirme tot mai mult trupa spune cu siguranta in vocile lor „B1A4 will do well!”. Garantia pentru asta sta in abilitatile lor vocale.

„Cand asculti melodia scrisa de Jinyoung Hyun ai impresia ca el a compuso ca sa se potriveasca cu tonurile noastre.Versurile sunt de asemenea fresh si energice, aratand ca el a facut totul ca la carte pana acum.In viata de zi cu zi el chiar este asa.El darueste puterea sa si zambete tutror spunand ca totl va fi ok pana la urma.Si membrii de asemenea au muncit mult.In promovarile anterioare, noi am aratat doar partile noastre cute.De data asta incercam sa ne reinventam ca niste oameni maturi ce acorda mai multa atentie muzicii.”
(Baro)

Al doilea motiv pentru care ei sunt diferiti de restul grupurilor este lucrul in echipa.Toti membrii sunt nascuti in provincii si este astfel o atmosfera de prietenie.

„Inca de cand eram trainees, auzeam mereu ca oamenii ce devin faimosi se schimba. Noi am avut grija sa nu se intample asta.Sandeaul,cel care s-a schimbat cel mai mult,primise un contract inca dinainte sa debutam.(rade)”
(CNU)

„Atmosfera echipei noastre lasa o persoana fara cuvinte.Comparat cu pozitivitatea lui Jinyoung Hyung,CNU este mult mai realistic.Se completeaza unul pe altul.Nu ne puteam imagina unul fara altul.Ne luam ceva timp liber sambata sa discutam impreuna.Daca avem probleme stam de la miezul nosptii pana dimineata la 9 si vorbim despre ele daca e nevoie.La inceput sunt nervosi dar mai apoi ne calmam.”
(Sandeul)

Anul acesta scopul celor de la B1A4 este sa ajunga numerul unu intr-un top al unei televiziuni.
„In fiecare an ne vom propune noi scopuri,Anul acesta vrem sa ajungem locul 1.Gandurile noastre sunt toate pozitive si credem ca vom reusi in curand.(rade). Vom munci foarte mult. Fi-ti cu ochii pe noi!”
(Jinyoung)

CREDITS: Double B Ro  + FlyghtB1A4

Exclusive interview with the Korean musician „ReBorn”


Inca o surpriza pentru cititorii Kpop Romania ! In exclusivitate un interviu cu ReBorn ! ._.

We start a new series dedicated to Korean artists and the first of them is ReBorn, a singer and a producer, who debuted with his mini album called ” Born to Soul” in April last year.

Name: Hoon Cho

Stage-Name: ReBorn

Birthday: 26.01
Birth Place: Inchoen, Korea
Height: 176cm
Company: Melodeep Records
official websitewww.melodeep.com
official facebook: www.facebook.com/itsreborn2 

1.Hello! First of all, thank you for making time and accepting the interview.
Hope you had a wonderful Christmas. How are you?

Hey, It’s very nice to interview with Romanian Kpop fan site. I was so
impressed there are poeple like kpop in Romania.
very honor to do this ^^ I’m really good thanks. This interview was
supposed to be done in last year but i’m kinda lazy person…
haha. I really want to say sorry. Christmas? I think i worked in
Christmas. but it was good. I love my job, making music.

2.Your stage name is Reborn. Why you choose this name?


My life was definitely changed after starting music. I was born again
with music, that’s why it’s Re-born.

3.You debuted with the song „You and me”. What is the story behind this song?

Actually i wrote this song for my x-girlfriend(i mentioned it here
first time 🙂 ).
It’s about love for her and asking forgiveness for what i have done so
far. just like proposing marriage.
That’s why this song has two different feeling. Bright feeling and
little sad feeling.


4.Melodeep Records was established by you on 26th april. What kind of
artists would like to produce?

I’m training a girl now, and she might be coming out in this year.
songs will be based on R&B.
I don’t want to make songs like light and easy to forget. well you
will see what she can give you.

5.You recently released your new single „I don’t want”. How would you


describe the sound and feeling of this song?

well…i wanted it gives you calm and smooth feeling when you listen
to this at the beginning.
That feeling keeps running out to the climax, and then hiden sadness
suddenly comes out at the end.
I treid to express understated sadness with this song.

6.When you started to do music?

It’s been 12years. I started it year 2000. Time goes so fast haha.

7.As an musician what’s most important thing for you?

I really want listener could know like ‘oh this is Reborn’s music’
when they listen to my music, kind of my own style.

8.What is music to you?

It’s the root of my life.
I think of music when i wake up, when i fall asleep.
I look for music when i become sad, when i become happy.
I can’t live without it.

9.From where do you get your inspiration?

everyehre, especially from trip. I get many ideas on trip. That’s why
i go so many trip haha.
I love to see new things, new person and new diffrent lives.
10.Did you ever thought your songs would have such an impact on fans?

haha never, as you know my music is not like idols music. I’m not an
idol either haha.
I was really supirsed when i heard i have fans in Europe and i wondered why?
I think you fans, also Europeans have deep sensitivity.

11.What are your future plans? Any new songs in work?

New album’s running to the end, has almost done. 1 full-length album,
2 singles and a new girl singer will be out in this year.
You can listen to 1st album of this year in March or April.

12.I know you like to travel. Is there any chance to visit Europe or Roman

ia?

Yeah i really wanna go to Europe, hopely in this year but i have to
see the shedule after new album comes out.

13.Would you like to come in Romania one day and give a concert?

haha ofcourse but when i feel there are enough fans for a concert. am

i that famous? T.T I’m not sure.

14.What are your interests except music?

as you know i like travel and i also love doing sports. snowboarding,
playing baseball, basketball and pool.
oh i loooove finding out yammy food.

15.Is there something u want to say to the readers?

I still can’t believe that i have fans in Romania. please keep
supporting me. That really gives me power to make better music.
so thank you. (i think i have said ‘thank you’ thousand times) That’s

all i can say.
There’s only one thing i can do for you. Making good music. Ill do my
best for my fans.
You can leave me msg on facebook(www.facebook.com/itsreborn2).
I can’t reply you every single msg(I’m trying to reply them all) but i

read them all-
so if you want to know more about me, please visit ^^


Interview by Yoora(Yura) Any copying, republication or redistribution of content is expressly prohibited without prior consent of the author or Kpop Romania team.

Yoochun vorbeste despre TVXQ intr-un interviu pentru „High Cut”


Recent, Park Yoochun a pozat pentru revista „High cut”,afisand o imagine foarte cool.De asemenea, el a dat si un interviu in care a vorbit despre activitatea sa in domeniul actoriei si despre TVXQ.

Cand a fost intrebat care este situatia,in prezent,cu privire la DBSK,el a spus:”Sunt atatea lucruri la care trebuie sa ne gandim…iar problema nu poate fi rezolvata asa repede,de o singura o persoana curajoasa,cu o inima mare.Indiferent de ce va fi in viitor,cred ca totul se va rezolva dupa ceva timp.”

El a mai vorbit despre cariera sa in actorie,spunand ca mai are mult de lucrat si ca este dificil.

 

Source:soompi.com
Ro trans:Emmy Lee@Mirotic Crystal
Shared by Mirotic Crystal

 

 

Kim Junsu vorbeste despre “Don’t Say Goodbye”




Pe data de 25 septembrie,Kim Junsu a marturisit ca s-a simtit ranit cand a auzit cantecul lor “Don’t say goodbye”…

Junsu a inceput sa vorbeasca despre versurile cantecului :“We won’t let go of each other’s hearts and overcome everything. Cause you are my every thing to me.”

El a inceput sa scrie:”Este un cantec care mi-a placut mult.L-am ascultat ,din intamplare,pentru prima data dupa mult timp.Dar acum,acest cantec nu-mi pare cunoscut…Ma doare sufletul!”

Melodia “Don’t Say Goodbye” a fost inclusa in editia speciala a albumului „Mirotic”,cand erau toti 5 in grup.

 

Source:kpopmusic.com
Ro trans:Emmy Lee@Mirotic Crystal
Shared by Mirotic Crystal

Interviu cu B2ST!


Dupa ce debutul lor japonez a castigat rapid interesul fanilor, B2ST sunt incantati, si multumesc fanilor din inima, pentru acest lucru.
16 martie 2011- albumul SHOCK – lansat în Japonia, a fost capabil să înregistreze cel mai mare numar de fani, tinand cont ca este abia debutul trupei in Japoinia.
Cum asteptarile fanilor cresc, ce pregatesc B2ST pentru viitor?

─ Ati avut primul concert solo la Seul in decembrie şi o noua performanta asemanatoare acelui concert, in februarie. Ati fost in stare sa faceti toate astea?
Hyunseung: A fost cel mai bun moment din viata , la asta visam dinainte de debut. Chiar dacă a trebuit sa ne pregatim si am muncit mai mult ca niciodata, sunt fericit doar cand ma gandesc la scena si la multimea de fani care ne asteapta acolo. Datorită fanilor; ei au fost principalul motiv pentru care am facut asta. Dar încă mai există părţi care le-am putea îmbunătăţi şi ne pregatim din ce in ce mai greu pentru viitoarea performanta.

Doojoon:A fost ca in peroiada de gimnaziu (râde). Având în vedere că a fost primul concert am investit o multime de timp in dansuri, am vrut sa dam tot ce-i mai bun din noi. Încă îmi amintesc clar momentul cand fanii tipau si ne aplaudau, la inceperea concertului.

Junhyung: A fost ca un vis. Nu am putut realiza cu adevărat atunci când a inceput  concertul, dar când am stat în faţa multor fani care au venit să ne vadă, am fost foarte fericit şi mulţumit.
Kikwang: De îndată ce fanii s-au adunat  si strigau numele nostru, inima a inceput sa-mi bata de bucurie. După ce am auzit că fanii sunt nu doar din Coreea, dar si din Asia, America, şi Europa ,am fost într-adevăr incantat.
─ Se pare ca BEAST că este un grup foarte preocupat de abilităţile live. Ce vreti sa faceti in viitor?

Junhyung: Cea mai mare dorinta a noastra este de a nu pierde lucrurile care fac diferenta intre BEAST şi alte trupe,  pentru a scoate în evidenţă faptul ca noi cantam cu propriile noastre forte, ne straduim sa ne imbunatatim pe zi ce trece.Ne dorim ca comeback-ul nostru sa faca lumea sa spuna : „Desigur, asta e BEAST”!
─ Ce ati simtit cand ati vazut ca aveti fani din toate colturile lumii, nu doar coreeni?
Doojoon: Am fost surprins să văd atât de mulţi fani din alte părţi ale Asiei la concertul din februarie . Ei au călătorit distante destul de mari doar să ne vadă, şi am vrut sa dam ce e mai bun din noi, drept multumire.
Dongwoon: Cand vad fanii ca ne saluta la aeroport, ori de câte ori avem o performanţă peste mări imi dau seama. Am fost surprins, de asemenea, atunci când ei cântau împreună cu noi. Chiar şi în afara Asiei, primim o  mulţime de mesaje de la fani din diferite tari prin intermediul internetului si eu sunt foarte fascinat şi recunoscator, deoarece uneori sunt mesaje din partea fanilor locuitori ale unor tari de care nici macar nu auzisem pana in acel moment. Dacă vom avea sansa, vreau să vizitez mai multe tari.
─ La concert ati lansat MV-ul „I like you the beast” .Este finalul videoclipului anterior „Beautiful” , dar cum a fost la filmari, tinand cont ca trebuia sa fie un video dramatic?
Kikwang: Având în vedere că a fost continuarea povestii din primul video, a fost foarte distractiv. Mi-am adus aminte de perioada scolii, am purtat iarasi uniforme (râde) şi alte intamplari asemenea cum ar fi lupra intre mine si Junhyung pentru o fata, cred că telespectatorii pot vedea, de asemenea, prietenia dintre cei doi bărbaţi care iubesc muzica si dansul. Actorul principal am fost eu, dar din moment ce Junhyung a fost un actor bun, el a fost capabil să interpreteze scenele emoţionale.
Hyunseung: Cred că am vrut sa demonstram ca o fiara nu poate doar cânta ai dansa, dar acţionează, de asemenea. Rolurile principale au fost jucate de cei mai in varsta, cei mai experimentati(rade).
Dongwoon: Aceste două videoclipuri muzicale vor rămâne în mintea mea, în special pentru că le-am făcut cu fanii. Toată lumea a inghetat de frig la filmari, dar am primit dragostea calda de la fanii care se ingrijeau de noi in fiecare moment. Datorită lor, filmarile nu au fost orpite si amanate pentru alta zi.
Gânduri despre debutul în Japonia :
─ Debutul cu SHOCK v-a facut, baieti, sa capatati primul loc in topurile din Coreea..
Yoseob: Da, acest lucru este adevărat. Mleodia este importanta pentru noi, deoarece combina performantele spectaculoase si suntetul puternic, care creeaza stilul BEAST. Cu ajutorul acestui cantec am cucerit noi publicul si am  câştigat o mulţime de dragoste din toată lumea (râde) .
─ În Japonia, DVD-ul cu clipurile video B2ST a fost lansat. Ce putem vedea in acest DVD?
Kikwang: Titlul este  „『Genesis of Beast』” . În acest DVD,gasiti povestea fiecarui membru din zilele de dianinte de debut si pana in prezent. Se porneste de la inceputuri, cand am intrat in marea familie CUBE si pana la performantele de astazi (râde). Eu cred că oricine o poate face doar daca nu uita pentru ce a intrat aceasta familie.
Yoseob: Fiecare videoclip este special pentru mine, deci este greu pentru mine sa aleg doar unul,dar din cele recente pe care le-am filmat împreună, versiunea japoneză a Shock  are o imi place foarte mult!. Acesta a fost primul MV pe care l-am prezentat fanilor japonezi care asteptau debutul nostru de ceva vreme.
Junhyung: CUBE releveaza cu acest DVD, clipuri cu noi, pe care lumea nu le stie si de care merita sa se bucure!
─ Ce evenimente v-au atras atentia in Japoinia?
Yoseob: Imi aduc aminte de ţipetele şi zgomotele fanilor. De asemenea, am fost foarte impresionat de evenimentul in sine. Am vazut multi oamnei prezenti, in ciuda vremii reci, care nu ne dadea pace.Sa vad fanii din elicopter a fost intra-adevar o senzatie tare. În special, am fost cu adevarat impresionat cand am vazut un fan in scaun cu rotile. Vreau să folosesc aceasta ocazie să-i mulţumesc încă o dată!

Junhyung: Am fost impresionat de faptul ca fanii cantau o data cu noi si interpretau perfect, fara greseli, uneori nici macar eu nu sunt in stare de asta (râde).
─ Ce vrea sa realizeze B2ST in Japonia?
Doojoon: Inca de dianinte de debut scopul nostru a fost sa fim cei mai buni si sa dovedim asta prin munca noastra. Asta ar însemna, probabil, sa castigam primul loc in topurile Oricon, dar obiectivul nostru principal ca grup, este sa ramanem in inimile fanilor mult timp de acum incolo.
Junhyung: Multumesc ca aveti asteptari din ce in ce mai mari de la noi (râde). Asta ne motiveaza sa muncim tot mai mult. Scopul nostru este de a arăta continuu creşterea noastră şi a prezinta o performanta distractiva pentru mulţi oameni
─ Deja ati facut cunostinta cu fanii japonezi. Ce parere aveti despre ei?
Yoseob: Cred că ei au incredere in noi.

Hyunseung: Gândindu-mă că ei nu ne cunosc la fel de bine ca fanii coreeni a fost o greseala din partea mea (râde). Chiar ma intrebam intr-o zi de unde stiu ei atatea despre noi?! Dar eu cred că este într-adevăr dulce, că sunt dispuşi să ne iubeasca pentru cine suntem. Mai devreme urmaream un video cu o trupa care facea un cover dupa dansurile noastre, erau chiar buni.

─ Vă rugăm să lăsaţi un mesaj pentru fanii japonezi.
Doojoon: Sunt doar foarte recunoscător pentru dragostea pe care ne-o oferiti. Şi, în sfârşit a venit timpul sa va multumim pentru asta! Vă suntem recunoscatori, pentru voi am fost capabili sădebutam in Japonia si sa ajungem pe locul 2 in topul  Oricon. Nu vom da inapoi si vom muncii tot mai greu!
Dongwoon: Cred că a venit timpul sa va rasplatim. Fanii BEAST are the best!
Yoseob: Ma simt ametit, am primit atat de multa atentie intr-un timp asa scurt (râde). Am fost foarte fericit ca multi fani au venit la concert. În viitor, vom munci din greu în ambele tari -Coreea şi Japonia!
Kikwang: Eu sunt mereu recunoscător pentru dragostea ta. Am fost foarte fericit cand ma uitam la voi ce incantati sunteti de realizarile noastre. Vom lucra din greu pentru a va oferi tot mai multa fericire.
Junhyung: Am fost foarte fericit sa cant in fata a 10.000 de fani, chiar inainte de debutul nostru oficial. Eu chiar vreau să ma apropii de voi în acelaşi timp păstrând activităţile noastre în Coreea, asa ca nu ne grabiti prea tare!
Hyunseung: Până acum, cred că am amintiri frumoase de la concertele cu fanii japonezi. Va promitem ca si pe viitor va vom oferii tot mai multe asemenea performante, care va incanta atat de mult. Va iubesc pe toti!

CREDITS: 콩콩XD @ BESTIZ (SOURCE);

YONGISM@B2ST RISING (TRANS)

Inceputul lui Jeremy Scott & CL de la 2NE1 privind Priectul Runaway Coreea


Projectul Runway Coreea este versiunea coreeană a reality show-ul american şi în prezent difuzat pe canalul onStyle. Spectacolul este în prezent în al treilea sezon şi a a avut mare succes cu rating-ul la TV , insa următorul episod va putea primi cea mai mare audienta .

Înapoi în ianuarie, am arătat că CL de la 2NE1 ar fi un judecător invitat la spectacol şi o previzualizare pentru caracteristicile in următoarul episod al săptămâni cu CL. În plus, renumit designer de moda Jeremy Scott va fi, de asemenea, un judecător invitat in următorul episod.

Inceperea, se pare atât ca CL şi Jeremy sunt destul de duri cu criticile lor, verifica previzualizarea de mai jos.

 

Sursa:Allkpop

Translator:Sojy