
Trupa MONSTA X se află în turneu în SUA. La cel mai recent concert al trupei, Wonho a suferit o accidentare și concertul a fost oprit temporar.
MONSTA X continuă turneul mondial în SUA. Fanii MONBEBE spun că Wonho a apărut la ultimele două concerte (Dallas și Atlanta) foarte obosit, respirând mai greu uneori. După atâtea evoluții incendiare și concerte care durează peste 2 ore și în care băieții dansează foarte mult, nu este deloc ciudat că apare și oboseala.
Însă la ultimul concert, din 30 iulie (31 iulie în România), la melodia „Alligator”, Wonho a avut probleme cu brațul drept pe care nu l-a mai putut mișca aproape deloc. Deși acesta a încercat să continue să danseze, la finalul melodiei el a căzut pe scenă, din cauza durerii, și colegii săi au venit să îl ajute.
Conform relatărilor fanilor, concertul a fost suspendat și reluat ulterior, iar Wonho a revenit pe scenă vizibil afectat, ascunzându-se sub șapcă, simțindu-se vinovat că s-a accidentat. Fanii au înțeles foarte bine situația și i-au strigat numele, pentru a-l încuraja, în loc să strige „MONSTA X”.
Wonho a scris pe 1 august pe fancafe-ul trupei MONSTA X pentru a-i liniști pe fani: „Monbebe ~ Sunt perfect bine și intact. Serios. Nu sunt bolnav cred că sunt un adevărat om de fier.” Wonho a scris mesajul în coreeană și engleză.

Hashtag-ul #GetWellSoonWonho a apărut imediat pe Twitter. Îi dorim și noi multă sănătate!

Sper sa fie bine… ❤ 😦 😦 😦
ApreciazăApreciat de 1 persoană
el asa spune… sunt ff obositi …
ApreciazăApreciat de 1 persoană
Dupa atatea concerte cred si eu….
ApreciazăApreciat de 1 persoană
Sper sa nu fie ceva foarte grav ! Sper sa te faci bine Wonho !
ApreciazăApreciază