
După cum știți deja, pe 19 iunie a avut loc prima revenire din acest an a trupei Red Velvet, fetele lansând mini-albumul „The ReVe Festival” în frunte cu piesa de titlu „Zimzalabim”.
Cum era de așteptat, în ziua comeback-ului au existat și serie de interviuri, membrele exprimându-și gândurile cu privire la noua lansare. Potrivit lui Irene, „Zimzalabim” este un cântec care a luat naștere în anul 2016 și ar fi trebuit să fie lansat în același an, însă compania a ales „Russian Roulette” drept piesă de titlu pentru revenirea din septembrie. S-a dezvăluit că Lee Soo Man a decis să păstreze melodia, motivând că Red Velvet încă nu era pregătită pentru adoptarea unui astfel de concept.
În 2019, SM Entertainment a dorit să ofere grupului o nouă melodie în stilul „Red Flavor”, astfel „Zimzalabim” a fost adusă din nou în discuție. În cele din urmă, Lee Soo Man a căzut de acord că a sosit momentul ca Red Velvet să lanseze și acest cântec, deoarece consideră trupa potrivită pentru a promova un astfel de concept.
De asemenea, lidera din Red Velvet a declarat că grupul va mai avea două reveniri în 2019 și că „The ReVe Festival” este de fapt o trilogie care va vedea lumina în lunile viitoare.
Între timp, celebrul grup de fete de la SM Entertainment a început promoțiile noului comeback. La moment, videoclipul melodiei „Zimzalabim” are peste 11 milioane de vizualizări.

De cand au debutat nu a existat nici o melodie pe care au lansat-o sa nu imi fi placut sau dacă nu mi-a plăcut din prima, după câteva ascultari erau adăugate in playlist. Am asteptat revenirea fetelor foarte entuziasmată dar din pacate, personal m-au dezamăgit complet. Am zis sa le mai dau o șansă și sa ascult piesa a doua oară, si a treia, si a patra dar degeaba. Refrenul mi se pare horror. Fetele au spus că e stilul Red Flavor dar aceasta mi se pare net superioară. Ce sa zic acum, astept a doua revenire. Poate totuși nu o sa raman dezamăgită de revenirea lor în acest an.
ApreciazăApreciază